PZC Plan Gé wordt ook een zorghotel 7 zeeland 28au9t/m8sept2007 *4 nQzomerfestivQl.nl 25 Thoolse moet geld teruggeven 33 41 Oosterschelde BV richt zich op nieuw soort recreanten en klanten. Een paar dagen extra vakantie theater op locatie festivalhart flbdij Middelburg muziektheater in een houtopslag te Goes Schoonheid I AKIHEM Tl HIN L/C,IN- f Gedempte sluizen Hansweert bijna klaar voor Nazomerfestival Vrijdag 17 augustus 2007 Vader Voorn trots op zoon Vincent op EK voor springruiters Tip? redgoes@pzc.nl door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Het hotel en con grescentrum dat de Chinese onder nemer Meneer Gé wil bouwen in de hoek van de Noordlangeweg en de Deltaweg bij Colijnsplaat, gaat zich onder meer richten op gasten met een lichamelijke beperking en herstellende patiënten. Ooster schelde BV, de naam waaronder Gé op Noord-Beveland gaat opere ren, heeft daartoe al contacten met Condor Properties, een bedrijf dat elders in binnen- en buitenland contracten afsluit met zorgverzeke raars. De revolutionaire plannen voor het complex, zo bleek gisteren avond tijdens een presentatie voor de gemeenteraad van Noord-Beve land, zijn verder onveranderd: een congrescentrum met 350 stoelen, een restaurant met 250 couverts, 60 hotelkamers en drie paviljoens met informatie over het Nationaal Park Oosterschelde, de cultuur en de natuurhistorische ontwikkeling van Noord-Beveland. Bij Ooster schelde BV komen zeventig tot honderd nieuwe banen, waarvoor het bedrijf gedeeltelijk werkzoe kende Noord-Bevelanders zelf wil opleiden. Het ontwerp van architect Levien De Putter moet voor de verbrede doelgroep wel een beetje worden aangepast. Rolstoeltoegankelijk was het al, maar om invalide gas ten een mooie vakantie te bezor gen en herstellenden een alterna- Ontwikkelaar Oosterschelde BV verwacht het complex van hotel, congrescentrum en restaurant bij Colijnsplaat voor 2010 in gebruik te kunnen nemen. tief te bieden voor een verpleeg- of ziekenhuis, zijn extra voorzie ningen nodig. Aan de bouwmassa verandert dat niets. Vanaf de weg gezien zit nagenoeg het hele com plex onder een aarden rug die la ger is dan de zeedijk met aan de oostkant een kreek. Alle parkeerplaatsen komen uit het zicht onder de hotelkamers, het restaurant, de congreszaal en weinessvoorzieningen als een zwembad. Volgens Oosterschelde BV volstaat het voor de toegankelijkheid om de Noordlangeweg vanaf de Delta weg, tot aan de toegangsweg van het complex, met een meter te ver breden. Verkeerslichten op de krui sing Deltaweg-Noordlangezweg zit ten bij provincie en waterschap in de pijplijn. De gemeente Noord-Beveland heeft zich al eerder welwillend op gesteld ten opzichte van het plan. De provincie heeft het in het Om gevingsplan opgenomen. Ooster schelde BV verwacht, als de ver gunningsprocedure vlot verloopt, voor de zomer van volgend jaar met de bouw te kunnen beginnen. Voor het begin van 2010 kan het hotel dan in gebruik worden geno men. THOLEN - In het nieuwe Westerpoort College in Tholen wordt hard gewerkt om alles op orde te krijgen voor het nieuwe schooljaar. Eigenlijk zou den de leerlingen komende maandag beginnen, maar de afrondende werkzaamheden duren van wege de complexiteit van het gebouw net iets langer dan was verwacht. Daarom hebben ze een paar dagen extra vakantie gekregen. De jongens en meiden worden nu pas op woensdag verwacht in hun nieuwe school. „Ik vind dat alles moet wer ken voor ze komen", verklaart vestigingsdirec teur Wim Dominicus de keuze, foto Willem Mieras romantische Schubert aria's uuorden on derbroken door aangrijpende getuige nissen van oud SS-ers internationale topproductie met Collegium Vocale Gent Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. gratis brochure kaarten info hoofdsponsor A zie nazomerfestival.nl PFft of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) 1 the multi-utility company jjjé THOLEN - Een 33-jarige Marokkaan se uit Tholen, die legaal in Neder land woont, moet tweeduizend eu ro huursubsidie aan het ministerie van Vrom terugbetalen. Dit heeft de Raad van State beslist. De vrouw had een illegale huisge noot: haar toen i-jarig dochtertje. Daarmee overtrad zij de wet waar in staat dat alle huisgenoten van de huursubsidieontvanger legaal in Nederland moeten zijn. De vrouw stapte naar de Raad van State toen zij in 2005 van Vrom te horen kreeg dat het bedrag moest worden terugbetaald. De Raad van State heeft haar beroep verwor pen. Het rechtscollege zegt dat de vrouw had moeten weten dat alle huisgenoten legaal in Nederland moeten verblijven. „Moeder had voor haar kind nog geen verblijfsvergunning aange vraagd in verband met de hoge le- geskosten", zegt haar advocaat. Ze vindt de terugvordering belache lijk, omdat een kind van 1 jaar geen eigen inkomen heeft en dus niet van invloed is op de hoogte van de huursubsidie. De kwestie is een gevolg van de Koppelingswet waarin het verkrijgen van sociale voorzieningen gekoppeld is aan een legale verblijfsstatus. Tip? redactie@pzc.nl Normaal gesproken geeft het de Zeeuws-Vlaamse juf een goed ge voel als blijkt dat de kleuters uit haar klas haar wijze lessen op pikken en zich ernaar gedragen. Een enkele keer roept dat begrip echter gemengde gevoelens bij haar op. Zoals afgelopen week, toen het over gelijkheid en discri minatie ging. Onder het mom 'ware schoonheid zit van binnen' legde ze uit dat het niet uit maakt hoe je eruit ziet, maar dat het veel belangrijker is dat je vriendelijk en behulpzaam bent. Een vijfjarig jochie pikte het haarfijn op. „Het klopt allemaal, juf. Kijk maar naar jezelf, lij bent ook niet mooi, maar wel heel aardig..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51