Binnenland Indische groepen willen geld zien 'Koopkrachtverlies niet gerepareerd' Timmerman Soldaten en ambtenaren uit Jappenkampen eisen vergoeding. Minima en ouderen gaan er volgend jaar zeker op achteruit. Beveiliger vervolgd wegens doodslag VVD: in oktober Derde verdachte besluit over Uruzgan Spijkenisse opgepakt 4 I Vrijdag 17 augustus 2007 IPZC DEN HAAG - De Nederlandse rege ring moet schadevergoeding voor inkomstenderving betalen aan mi litairen en overheidsbeambten die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Japanse gevangenschap hebben gezeten. Dat eisen drie stichtingen van In dische Nederlanders in een open brief aan premier Balkenende. „Tot mijn laatste snik blijf ik hier voor vechten", verklaart voorzitter Jan de Jong van Stichting Vervol- gingsslachtoffers Jappenkamp (SVJ). Samen met de Stichting Japanse Ereschulden en de Stichting Mata Hari roept SVJ het kabinet op tege moetkomingen voor geleden scha de uit te betalen. „Zeker de dui zend mensen die nu nog in leven zijn, zouden daarvoor in aanmer king moeten komen. Alles zijn we indertijd kwijtgeraakt. Geen cent hebben we er voor teruggekre gen", stelt De Jong. De stichtingen baseren hun eis on der meer op publicaties van het Nederlands Instituut voor Oor logsdocumentatie over gederfde inkomens van militairen en over heidsbeambten die in Japanse ge vangenschap zaten. Het vorige ka binet-Balkenende heeft die rappor ten echter afgedaan als 'wegwerp- publicaties', zo schrijven de stich tingen. De Commissie Gelijke Behande ling heeft de overheid gisteren op de vingers getikt naar aanleiding van een klacht van een Indonesi sche vrouw over de uitkering die zij ontvangt. De commissie stelt dat Nederland in die zaak onder scheid heeft gemaakt op grond van ras. De overheid doet dit door uitkeringen aan slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, aange vraagd vanuit Indonesië, te base ren op het in dat land bestaande levenspeil. Slachtoffers die tijdens de aan vraag niet in Indonesië woonden, krijgen ook als ze in het buiten land leven wél een uitkering op basis van het Nederlandse levens peil. LIEMPDE - Deelnemers aan het Xnoizz Flevo Festival lo pen met een hesje over het festivalterrein waarop staat 'Bidden werkt, mogen wij voor je bidden?' In Liempde is gisteren het christelijk Flevo Festival begonnen. Dat biedt jongeren een programma met muziek, cabaret, kunst, sport en workshops. De doelstelling is dat jonge ren in een ongedwongen en feestelijke omgeving het christelijk geloof ontdekken. foto Vincent Jannink/ANP RWKI ":*W DEN HAAG - Het kabinet wil het dreigende koopkrachtverlies voor ouderen en minima volgend jaar zoveel mogelijk beperken, maar het lukt niet deze groepen geheel te compenseren. Dat zou te veel geld kosten. Bovendien wil het ka binet de huidige periode van eco nomische groei gebruiken om de overheidsfinanciën te saneren. Hierover bestaat overeenstemming tussen premier Balkenende en de meest betrokken ministers, bevesti gen ingewijden. De zogenoemde sociaal-economische zeshoek van het kabinet is gisteren opnieuw bij een geweest om de rijksbegroting voor volgend jaar voor te bereiden. Concrete maatregelen om de koop kracht volgend jaar te verbeteren, liggen nog niet op tafel. Vandaag praten de bewindslieden verder. Deze week werden ramingen van het Centraal Planbureau bekend waaruit blijkt dat iedereen er vol gend jaar gemiddeld een half pro cent op achteruitgaat. Voor mini ma en ouderen met alleen AOW of een klein pensioen dreigt het koopkrachtverlies echter op te lo pen tot procent of meer. De ministers zijn het erover eens dat dat laatste onacceptabel is. Mi nister Bos van Financiën heeft de Kamer begin vorige maand al be loofd zijn best te zullen doen om de laagste inkomens zoveel moge lijk te ontzien. Volgens betrokke nen zijn de ministers van de zes hoek het erover eens dat het te duur zou zijn om minima en oude ren in de plus te krijgen in 2008. In het regeerakkoord is afgespro ken dat het overheidstekort in 2011 moet zijn veranderd in een over schot van 1 procent. Dat niveau wordt weliswaar volgend jaar al be reikt, maar dat komt vooral door eenmalige meevallers, die in latere jaren weer wegebben. Het kabinet heeft waarschijnlijk nog twee weken nodig om de be groting voor volgend jaar, die op Prinsjesdag verschijnt, af te ron den. De besprekingen gaan vooral over de belasting- en premiemaat regelen voor volgend jaar. Over de uitgaven voor de departementen werd voor de zomer al een ak koord gesloten. Toch zijn nog niet alle ministers te vreden. Vooral minister Van Mid delkoop van Defensie wil nog iets extra's in de wacht slepen. Maar de kans dat minister Bos van Fi nanciën zijn wensen inwilligt, wordt niet groot geacht. Volgens ingewijden wil het kabi- net het dreigende koopkrachtver lies voor ouderen en minima be perken, maar is een gehele com pensatie te duur. ZUL OE flLTJJD AAN ME- BLjJVEN PËNIk£A/,E.ppy ROTTERDAM - Het openbaar minis terie heeft besloten een 46-jarige beveiliger wegens poging tot dood slag te vervolgen. Justitie houdt de man verantwoor delijk voor het overlijden van een bezoeker van een race-spektakel, vorig jaar in Rotterdam. Het slacht offer overleed toen na een ruzie met zeven personeelsleden van het bedrijf De race wordt in het komend weekeinde overigens opnieuw be veiligd door hetzelfde beveiligings bedrijf DEN HAAG - De WD-fractie in de Tweede Kamer verwacht dat het kabinet niet voor oktober besluit over een verlenging van de missie in Uruzgan. Het liberale Kamerlid Hans van Baaien zei gisteren voorwaarden te stellen aan het verlengen van de missie. Zo moet het kabinet onge veer 400 miljoen euro extra uit trekken voor de missie en moet er nog een land bijkomen in Uruz gan, dat honderden militairen le vert, zodat Nederland soldaten kan terugtrekken. SPIJKENISSE - De politie heeft gister middag een man aangehouden die verdacht wordt van betrokkenheid bij de schietpartij vorige week in café El Hombre in Spijkenisse waarbij vijf mensen gewond raak ten. De uit Den Haag afkomstige ver dachte is in Rotterdam-Zuid door een arrestatieteam gearresteerd. Gisteren meldde een tweede ver dachte zich al eigener beweging bij de politie. De derde verdachte gaf zich woensdag eveneens vrijwillig aan bij de politie. In ons bedrijf is plaats voor een allround en vakbekwame en gezel timmerman voor het installeren van badkamers, keukens, tegelwerken en verbouwingen e.d. Fijn vakwerk en goede inzet zijn een vereiste. Heeft u interesse neem dan contact op met dhr. G. van Boven, Tramstraat 1-3 (Centrum), 4371 BV Koudekerke, tel. 0118-551681 of komt u even langs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4