Gé wil ook zorghotel bouwen bij Colijnsplaat bosch airco-garage.nl 35 f 01 Culturele markt in Zeeuwse bieb „achtmarKt Extra agenten bewaken rust in en om Terneuzen en Axel Man ontkent verkrachten ex #11 8 JE Oosterschelde BV richt zich op nieuw soort recreanten en klanten. Fietsavonddriedaagse Politie waarschuwt over het eiland Tholen tegen tasjesrovers WKÊÊBÊBÊSÊBÊBÈÊÊÊÊÊ Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! trakteert! 3-gangen 23,50 a* boulevard! 5 tot 1000 personen^ j flL.CÏ Sc |M| door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Het hotel en con grescentrum dat de Chinese onder nemer Gé wil bouwen in de hoek van de Noordlangeweg en de Del taweg bij Colijnsplaat, gaat zich on der meer richten op gasten met een lichamelijke beperking en her stellende patiënten. Oosterschelde BV, de naam waaronder Gé op Noord-Beveland gaat opereren, heeft daartoe al contacten met Condor Properties, een bedrijf dat in binnen- en buitenland contrac ten afsluit met zorgverzekeraars. De revolutionaire plannen voor het complex, zo bleek gisteren avond tijdens een presentatie voor de gemeenteraad van Noord-Beve land, zijn verder onveranderd: een congrescentrum met 350 stoelen, een restaurant met 250 couverts, Technologie voor het leven MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg wordt zater dag 1 september voor het eerst om gedoopt tot culturele markt. Op die dag kunnen culturele en educa tieve organisaties in Zeeland zich zelf presenteren aan publiek. Er zijn demonstraties en voorstellin gen en er is de hele dag, van 10.00 tot 16.00 uur, muziek. Iedereen mag gratis naar binnen. ««eg; j\ c- I11 het centrum van Burgh Haamstede van 19.00 uur tot 24.00 uur. Info: Organisatiebureau Zeeuwsemarkten 06-53374048 60 hotelkamers en drie paviljoens met informatie over het Nationaal Park Oosterschelde, de cultuur en de natuurhistorische ontwikkeling van Noord-Beveland. Bij Ooster schelde BV komen zeventig tot honderd nieuwe banen, waarvoor het bedrijf gedeeltelijk werkzoe kende Noord-Bevelanders zelf wil opleiden. Het ontwerp van architect Levien De Putter moet voor de verbrede doelgroep wel een beetje worden aangepast. Rolstoeltoegankelijk was het al, maar om invalide gas ten een mooie vakantie te bezor gen en herstellenden een alterna tief te bieden voor een verpleeg- of ziekenhuis, zijn extra voorzie ningen nodig. Aan de bouwmassa verandert dat niets. Vanaf de weg Ontwikkelaar Oosterschelde BV verwacht het complex van hotel, congrescentrum en restaurant bij Colijnsplaat voor 2010 in gebruik te kunnen nemen. gezien zit. nagenoeg het hele com plex onder een aarden rug die la ger is dan de zeedijk met aan de oostkant een kreek. Alle parkeerplaatsen komen uit het zicht onder de hotelkamers, het restaurant, de congreszaal en weinessvoorzieningen als een zwembad. Volgens Oosterschelde BV volstaat het voor de toegankelijkheid om de Noordlangeweg vanaf de Delta weg, tot aan de toegangsweg van het complex, met een meter te ver breden. De gemeente Noord-Beveland heeft zich al eerder welwillend op gesteld ten opzichte van het plan. De provincie heeft het in het Om gevingsplan opgenomen. Ooster schelde BV verwacht, als de ver gunningsprocedure vlot verloopt, voor de zomer van volgend jaar met de bouw te kunnen beginnen. Voor het begin van 2010 kan het hotel dan in gebruik worden geno- TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen en de politie maken zich grote zorgen over de onrust tussen twee groepen inwo ners. Na incidenten in Terneuzen en Axel zet de politie extra surveil lanten in. Lonink ging begin deze week met een aantal mensen in ge sprek, die zondagavond betrokken waren bij een dreigende situatie in de Terneuzense wijk Triniteit. Daar voorkwam de politie een vechtpartij tussen de twee kam pen, die tegenover elkaar kwamen te staan na een verbale ruzie tus sen kinderen. „Wij hebben daarna als bemiddelaar opgetreden om tot een oplossing te komen. Er is toen ook beloofd dat de rust zou terugkeren, maar helaas zijn er in beide groepen elementen die hier kennelijk niet gevoelig zijn voor re de en overleg", zegt Lonink. Woensdagmiddag deed zich in Axel een nieuw incident tussen beide groepen voor. De politie brengt de voorvallen met elkaar in verband. „Het gaat om personen, die elkaar zondagavond ook al in Terneuzen hadden getroffen", ver telt politiewoordvoerder Mirja Vis. Waar in Terneuzen twee mensen werden aangehouden, slaagde de politie er in Axel niet in om amok- makers in te rekenen. Lonink doet een klemmend be roep op twee ruziemakende groe pen het hoofd koel te houden. STAVENISSE - De Stichting Actief Stave- nisse houdt van maandag 20 tot en met woensdag 22 augustus een fiets avonddriedaagse over het eiland Tho len. Het vertrek is elke avond tussen 18.30 en 19.00 uur op het Havenplateau en Stavenisse. De tochten zijn telkens tussen 15 en 20 kilometer en er wor den bedrijven en activiteiten bezocht. MIDDELBURG - Een 43-jarige Ter- neuzenaar stond gisteren in Mid delburg terecht voor mishandeling en bedreiging van drie ex-vriendin nen. Een van hen zou hij volgens officier van justitie J. Velleman ook hebben verkracht. Volgens zijn advocaat geeft de verdachte de bedreiging en mishandeling toe, maar ontkent hij de verkrachting. Velleman eiste achttien maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk en betaling van 1000 euro aan de ex die hij zou hebben verkracht. Uitspraak op 29 augustus. WEEKEND ISHZ Zaterdag 18 en zondag 19 augustus Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland: Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur.bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. 0111- 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zondag 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land, voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallenspreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. PZC Vrijdag 17 augustus 2007 29 HULST - De politie gaat in Hulst in win kels en horecagelegenheden folders uit delen om het publiek te waarschuwen tegen tasjesrovers. In de gemeente Hulst is momenteel sprake van een golf aan tasjesroven. In de flyer staan tips om het tasjesrovers minder aan trekkelijker te maken. De ondernemers vereniging helpt met verspreiding. van deze week: I Jersey s ClubNight, na het diner wordt het Grand Café geleidelijk en op ontspannen wijze omgetoverd naar een Club. Donderdag: DJ Jelle V Vrijdag: DJ Michael Man Zaterdag: DJ Le Ber Zondag: DJ Le Ber Op zat 18 en vrij 24 aug van 22:00 tot 02:00 uur zijn de Cocktailshakers weer van de partij. Iedereen die in de week vooraf aan hun komst bij ons komt dineren krijgt een heerlijke cocktail aangeboden die zij dan op die avond, met veel show voor u maken! Ervaar de Jersey ClubNights! Kom op tijd, einde 02:00 uur. RESERVEER NU 0113 - 23 23 23 Cocktailshakers! Heerlijk! Vooraf: Gemarineerde zalm met een tuinkruidendressing Hoofdgerecht: Gekookte Zeeuwse mosselen met friet en salade Nagerecht: Verse aardbeien met vanille-ijs en slagroom Brasserie Arion tel.: 0118 Grand Café Stefano's tel.: 0118 Grand Café Raymondo Vlissingen tel.: 0118 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 Grand Café - Hotel Jersey tel.: 0113 Restaurant 8i Hotel Arneville tel.: 0118 Aan de prachtige Vlissingse boulevard is het heerlijk nazomeren. Dicht bij strand, zee, jachthavens en de binnenstad is er voor iedereen iets te doen. Grand Hotel Arion, Brasserie Arion, Jerry's Smulroom en de Grand Café's Raymondo en Stefano's zijn dé perfecte uitvalsbasis voor het Zeeland Nazomer Festival of het filmfestival Film by the Sea Kom kletsen, proeven, drinken, slapen, lachen en eten! U zoekt een unieke lokatie voor uw bruiloft, spetterend feest, personeelsfeest, evenement of exclusief gala? Amadore heeft de ervaring in huis! Wij willen u graag nader informeren over de mogelijkheden op de verschillende locaties en maken een scherpe offerte voor u op maat. Meer info? kletsen proeven drinken slapen lachen eten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47