is absolute ster van expositie WIT HOSTEEN LITER.NL ItlMilISi! Sport en muziek bij Brouwersdam beach Thoolse sterren op de dansvloer voor vakantiehuis Villa Pardoes VOORDELIG TANKEN? De lucht wordt kouder en de muggen groter ikoon schilderen naar Russische traditie SPZC Vrijdag 17 augustus 2007 2 7 Aan de hand van onderzoek heeft modelmaker Remie Bakker een levensgroot model van de sabeltandtijger gemaakt. foto MCI/Bleu Design door Melita Lanting BROUWERSDAM - Beachvolleybal, windsurfen, kitesurfen en 's avonds een popfestival. Zaterdag 15 september is op de grens van Zeeland en Zuid-Holland aan de Brouwersdam een groot water sport- en muziekfestival: Brouwers- dam Beach. „Het is een festival voor het hele gezin", zegt organisator L. Bouwer. „Het is de eerste keer dat we dit or ganiseren op deze locatie." Brouwersdam Beach biedt overdag een keur aan demonstraties en cli nics van de meest uiteenlopende watersporten. Naast het bekende kitesurfen en en windsurfen is er ook de mogelijkheid voor kayak- ken, jetskiën of wakeboarden. Maar ook de liefhebbers van strandsporten komen aan hun trekken met onder meer beachvol leybal, beachfootvolley en vliege ren. Ook is er een speciaal kinder programma. Daarnaast zijn er offi ciële wind- en kitesurfwedstrijden en geven spelers uit de eredivisie beachvolleybaldemonstraties. De dag wordt afgesloten met een muziekfestival. Voor de jeugd staan Topstars en XYP op het pro gramma en daarna zijn er optre dens van Is Ook Schitterend en Erik Huizebosch. Het dagprogramma is van 11.00 tot 18.00 uur en is gratis. Het concert begint om 19.00 uur (entree vijf euro, inclusief twee consumpties). De organisatie verwacht veel be langstelling, er is ruimte voor 10.000 bezoekers. Die kunnen ge bruik maken van gratis pendelbus sen. Het festival wordt georgani seerd in het kader van Brouwers dam Hotspot. „Het gebied is meer dan een grote dam en heeft veel te bieden." n www.brouwersdambeach.nl. door Rob Paardekam THOLEN - Wie Marjon de Hond eens iets anders wil zien doen dan het houden van een weerpraatje moet op 23 november in Meulvliet zijn. Samen met zeven andere 'ster ren' uit Tholen stapt ze op die dag de dansvloer op om geld in te za melen voor Villa Pardoes. Het evenement Dansen met Thool se sterren is een initiatief van de stichting Presentatie Thoolse Be drijven. Die werd enkele jaren gele den opgericht met als doel het or ganiseren van een Thoolse deelna me aan de bedrijvenbeurs Contac- ta. „Dit jaar was daar geen animo voor", zegt voorzitter Rens Elen- baas. „En aangezien we niet het he le jaar niets willen doen, hebben we dit bedacht." Naast Marjon de Hond hebben de organisatoren ook de Thoolse wet houders Marianne Velthuis en Eric Goossen gestrikt. Zij gaan, net als de andere deelnemers, straks een aantal keren oefenen bij dans studio Jac van den Elshout in Ber gen op Zoom om er op de grote avond - samen met hun professio nele danspartner - een fraai tango, rumba of paso doble uit te kun nen gooien. Nou ja, Goossen houdt het liever bij een foxtrot of een walsje. Vei lig, maar slim. „Ik hou van dansen, maar doe het veel te weinig", al dus de wethouder, die op persoon lijke titel meedoet. Voor Velthuis mag het best iets spannender. „Ik ben niet zo'n walstype", vertelt ze. „Er mag best een beetje tempo in zitten." Eigenlijk heeft Goossen Velthuis over de streep getrokken. „Hij vertelde me dat hij absoluut niet kan dansen, maar het voor het goede doel wel wil doen. Ik dacht: dan moet ik het ook maar wagen. Vroeger heb ik wel op dans les gezeten, maar het is behoorlijk weggezakt. Ik vind het leuk, maar mijn man wil niet op les." De deel nemers zijn verder vooral uit loka le ondernemers. Jean-Paul Kotoun uit Zierikzee, be ter bekend als D] Polleke, is bezig met zijn wereldrecordpoging hon derd uur achter elkaar muziek draaien. In de nacht van zaterdag op zondag moet het doel gehaald wor den. De PZC neemt elke dag een kijk je in de kantine van camping De Brem bij Renesse. Overdag heeft Polleke afleiding ge noeg. Gasten lopen in en uit, kin deren doen vlak voor zijn neus een spelletje, mensen eten een hapje of vragen een nummer aan. Maar 's nachts, dat is wel even an dere koek. „Het is nog een stuk zwaarder dan ik had verwacht", verzucht Polleke. Het wordt dan kouder in de opeens minder sfeer volle kantine. „En het lijkt wel of die muggen steeds groter worden." Gelukkig wordt het altijd ook weer ochtend. Om zeven uur staat een ontbijt voor gasten op het pro gramma, waarvoor de voorberei dingen al rond een uur of zes be ginnen. Dan is het ergste voorbij, weet de dj. Die heeft overigens meer steun dan hij zelf kan zien. Want de web cam op www.feestserviceneder- land.nl, waarop hij live te zien is, loopt volgens de dj als een trein. Internetters kunnen zelfs met hem chatten, hoewel Polleke's ant woorden kort blijven. „Je wordt zo moe van het staren naar een com puterscherm", verklaart hij. „Net als van tv kijken, trouwens." Toch helpen de moderne commu nicatiemiddelen hem ook scherp te blijven. Want de hele wereld kan alles zien. „Vanochtend peuter de ik even in mijn neus. Kreeg ik meteen op mijn scherm: 'is-ie al leeg?'" BROUWERSHAVEN - Activiteitencen trum Qint in Brouwershaven geeft vanaf maandag 20 tot en met vrij dag 24 augustus een cursus ikoon schilderen. Tijdens deze week wordt een ikoon van Maria met Christuskind geschilderd in de zo geheten Kopische stijl. Tevens wordt aandacht besteed aan de theorie rond ikonografie en sym boliek rond ikonen. Voor nadere informatie: 0111-691476.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45