PZC 25 leeiinfl Torens en travaljes in de etalage PZC Automobiliste uit Renesse dronken achter stuur 'Illegaal' dochtertje (i) kost vrouw huursubsidie Koffieshop Middelburg dicht 41 SCHOUWEN-DUIVELAND Gemeente in onderhandeling met Stichting Renesse. Schoonheid zeeland 28 8»Pt2oo7 nazomerfestival.nl muziektheater in een houtopslag te Goes Vader Voorn trots op zoon Vincent op EK voor springruiters Tip? redzzee@pzc.nl Vrijdag 17 augustus 2007 Gedempte sluizen Hansweert bijna klaar voor Nazomerfestival door Piet Kleemans BURCHSLUIS - De Plompe Toren van Koudekerke krijgt mogelijk een nieuwe eigenaar. De gemeente Schouwen-Duiveland wil het mo nument verkopen en is in onder handeling met Stichting Renesse. Ook een transformatortoren, een uitkijktoren en vier travaljes staan in de etalage. De torens en travaljes hebben geen economische of marktwaar de, maar het onderhoud kost een hoop geld. Meer dan de monu menten opbrengen. In het kader van het op besparing gerichte Stra tegisch Accommodatiebeleid heeft de gemeente daarom gekozen voor verkoop van de monumenten. Die zijn in de visie van het dagelijks ge meentebestuur bij Stichting Renes se, - met Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland als dochter in goede handen. „Gezien de erva ringen met de stichtingen en de wijze waarop zij invulling geven aan de exploitatie van diverse ob jecten op Schouwen-Duiveland I** De gemeente Schouwen-Duive- land is in onderhandeling met Stichting Renesse over verkoop van drie torens en vier travaljes op het eiland. zien wij de Stichting Renesse als een betrouwbare potentiële nieu we eigenaar." De zeven monumenten die de ge meente van de hand wil doen heb ben vooral historische en toeris tische waarde. De uitzichttoren in de Boswachterij Westenschouwen fungeert daarnaast als uitkijkpunt en de Plompe Toren wordt benut voor natuur en milieueducatie. Mocht de gemeente met Stichting Renesse tot overeenstemming ko men dan wordt een aantal voor waarden gesteld aan de nieuwe ei genaar. Eén van de belangrijkste is dat de nieuwe eigenaar volledig verantwoordelijk wordt voor de monumenten en de gemeente geen verplichtingen meer heeft ten aanzien van het onderhoud van de torens en travaljes. Voorzitter R. Erenst van Stichting Renesse wil inhoudelijk nog niets kwijt over de onderhandelingen. „De gemeente heeft ons een aan bod gedaan en daar moet ik nog met het bestuur over gaan praten. Verder kan ik er nu nog niets over zeggen." Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland - een volle dochter van Stichting Renesse - heeft verspreid over het eiland al meerdere monumenten in bezit. De stichting is onder meer eige naar van het voormalige stadhuis in Brouwershaven en de Stads- en Commerciewerf voor historische schepen in Zierikzee. THOLEN - Een 33-jarige Marokkaan se uit Tholen, die legaal in Neder land woont, moet tweeduizend eu ro huursubsidie aan het ministerie van Vrom terugbetalen. Dit heeft de Raad van State beslist. De vrouw had een illegale huisge noot: haar toen i-jarig dochtertje. Daarmee overtrad zij de wet waar in staat dat alle huisgenoten van de huursubsidieontvanger legaal in Nederland moeten zijn. De vrouw stapte naar de Raad van State toen zij in 2005 van Vrom te horen kreeg dat het bedrag moest worden terugbetaald. De Raad van State heeft haar beroep verwor pen. RENESSE - Een 39-jarige automobi liste uit Renesse is tijdelijk haar rij bewijs kwijt. De politie haalde haar in de nacht van dinsdag op MIDDELBURC - Koffieshop Sixty Two in de Middelburgse Sint Jan straat is vanaf woensdag een half jaar dicht. Burgemeester Koos Schouwenaar heeft besloten de shop te sluiten, nadat in juni wiet verkocht is aan een jongen van ze ventien. Dat is verboden. De mede woensdag van de weg. Bij een con trole aan de Hogezoom in haar woonplaats bleek dat ze te veel ge dronken had. werker van de shop had niet ge vraagd naar de identiteitskaart van de jongen. Het is niet de eerste keer dat Sixty Two drugs aan min derjarigen verstrekte. In 2001 kreeg de koffieshop een waarschuwing, in 2005 moest de zaak ook al drie maanden dicht. Bij een blaastest op het bureau vond de polite ruim drie keer zo veel alcohol in haar bloed dan toe gestaan. ÊEËim/sïEMrjm imÊSË Tip? redactie@pzc.nl Normaal gesproken geeft het de Zeeuws-Vlaamse juf een goed ge voel als blijkt dat de kleuters uit haar klas haar wijze lessen op pikken en zich ernaar gedragen. Een enkele keer roept dat begrip echter gemengde gevoelens bij haar op. Zoals afgelopen week, toen het over gelijkheid en discri minatie ging. Onder het mom 'ware schoonheid zit van binnen' legde ze uit dat het niet uit maakt hoe je eruit ziet, maar dat het veel belangrijker is dat je vriendelijk en behulpzaam bent. Een vijfarig jochie pikte het haarfijn op. „Het klopt allemaal, juf. Kijk maar naar jezelf, jij bent ook niet mooi, maar wel heel aardig..." theater op locatie festivolhort Abdij Middelburg Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. De gemeente wil de Plompe Toren, nog twee andere torens en vier travaljes verkopen. Er wordt onderhandeld met Stichting Renesse. foto Marijke Folkertsma romantische Schubert orio's morden on derbroken door aangrijpende getuige nissen van oud SS-ers internationale topproductie met Collegium Vocale Gent gratis brochure kaarten info hooFdsponsor zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43