blijft een groot feest oii7p1pn 7nnntip Ouderengeneeskunde in glJZiClCll ^UUlll|C ziekenhuizen punt van debat M osselroem Boek over Nederland en Amerika PZC Vrijdag 17 augustus 2007 3 De waterkant van Yerseke, vanavond en morgen decor van het jaarlijkse mosselfeest. Tienduizenden mensen wor den verwacht. foto Willem Mieras voerde hij aan. Zo waren de mes sen die hij naar het arrestatieteam had gegooid 'simpele aardappel schilmesjes'. En hij had ook beslist niet bewust een mes tegen de keel van zijn zoontje gehouden. Ondanks al die ontkenningen gaf hij, na enig aandringen door rech- IJI Een 38-jarige man uit Sluiskil gij- zelde zijn zoontje. De politie moest het kind bevrijden. De man moest zich gisteren verant woorden voor de rechtbank. ter I. Woltring, wel toe dat hij mo gelijk niet meer precies weet wat zich die dag allemaal afspeelde in zijn woning. „U had toen heel wat pillen en medicijnen op." Rammeloo stelde dat de politie die dag goed had gehandeld. Het gevaar was volgens hem reëel dat die man, onder invloed van de drugs, zijn zoontje en zichzelf wat zou aandoen. Hij vond dat de man de politie wel degelijk bedreigd had. |,w,| Uitspraak op 29 augustus. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Een commissie van medisch specialisten bekijkt wat er moet gebeuren met de ouderen geneeskunde boven de Wester- schelde. Dat de opnameafdeling geriatrie in Vlissingen sluit is on zin. Dat zegt Hans Simons, voorzit ter van de raad van bestuur van Ziekenhuis Zeeland in oprichting. De Vlissingse geriaters denken aan wijzingen te hebben dat de afde ling in Ziekenhuis Walcheren op het spel staat. De commissie komt Programma VRIJDAG 17 AUGUSTUS Kermis aan de Julianahaven 14.00-23.30 uur Feesttent bij de Beatrixhaven 16.00 uur: miniplaybackshow 20.00 uur: Heineken Feestcafé on tour 22.30 uur: optreden Fragment 23.15 uur: optreden Nienke 01.00 uur: optreden Jeffrey Madue Watch-out, 19.00-02.00 uur: Dance- en dj-festival met WantedOnez, Reza, FJeadhunterz, Pat B, Paul Elstak, Wessel-B, MC Kronox en VJ Colin. Op het parkeerterrein bungalowpark aan de Burenpolderweg; ZATERDAG 18 AUGUSTUS Mosseldag 10.00-17.00 uur: Braderie langs havens en oesterputten; Vrijmarkt op de dijk langs de Prins Wil lem Alexanderhaven; Bezichtiging hervormde kerk; Kunstmarkt met straatartiesten; Zoutwatertheater brengt straattheater in de Lepelstraat; Terrassen met livemuziek. 10.00-14.30 uur: Bezichtiging mosselveiling, in de veiling zaal wordt een film getoond over de schelpdiersector. 10.00-23.30 uur: Kermis aan de Julianahaven 12.00-17.00 uur: Mosselen eten bij de Julianahaven (twee euro per bak); 14.30-16.00 uur: Vlootschouw op de Oosterschelde. Pu bliek mag meevaren op versierde kotters. Inschepen aan de Julianahaven. 15.00-21.00 uur: Smartappenlappenfestival bij dorpshuis De Zaete aan de Korringaweg. Na afloop is er een bal. 19.30 uur: Taptoe met showband Irene uit Ede, drumfanfare en showorkest Deltaband uit Vlissingen en Liemers Tirol Plarmonie uit Duiven. Locatie: Willem Alexanderhaven. 22.30 uur: Slotvuurwerk bij Koningin Julianahaven. Feesttent bij de Beatrixhaven 10.00 uur: terras, muziek Schoppen 4 20.00 uur: Pleineken Feestcafé on Tour 22.30 uur: 30 Euro Live 23.15 uur: optreden Sjakco 01.00 uur: optreden Jerick Muziekfestival Mosselrock Parkeerterrein bij bungalowpark aan de Burenpolderweg. 15.00 uur: terrein open 16:00 uur: Sonarphonic 17:30 uur: V-Male 18:30 uur: Djazarhoo 19:00 uur: Maroen 20:00 uur: Djazarhoo 20:30 uur: La Ventura 21:30 uur: Blendid 22:00 uur: Let's Quit 23:00 uur: Blendid 23:30 uur: Rock Session - Beatles Tribute eind dit jaar met advies. Andere specialisten hebben daar evenzeer zeggenschap in, zegt Simons. „Nie mand heeft het monopolie in deze discussie." De Oosterscheldezie- kenhuizen, die met Ziekenhuis Walcheren samen gaan in Zieken huis Zeeland, hebben geen afde ling geriatrie. Ziekenhuis Walche ren telt drie geriaters met negen opnamebedden, een polikliniek, een dagonderzoekscentrum en consult- en onderzoeksmogelijkhe den in verpleeghuizen. COMMENTAAR Zeelands roem staat onder druk. De mosselkwekers beleven lastige tijden. Strenge milieuregels bemoeilijken de kweek. Dus moeten de mosselen soms van ver worden aangevoerd. Kritische consumenten weten dat de Zeeuwse Mossel eigenlijk alleen nog maar een handelsnaam is voor een 'streekproduct' dat behalve uit Zeeuwse wateren net zo gemakkelijk uit Ierland of uit Denemarken kan komen. Toch is het goed dat Yerseke vandaag en morgen feest. De mosseldag is een soort superbraderie. Een bonte verzameling van vriendelijke commercie en lichte cultuur. Dat past prima bij de zomer. Het bakje mosselen is niet meer gratis. Die mooie traditie was niet vol te houden. Maar dat lijkt de bezoekers nauwelijks te deren. De mossel blijkt nog steeds een goede ambassadeur voor deze provincie. Een prima opstap naar oester en kreeft, naar simpele en bijzondere vis, naar een scala van andere al of niet zilte streekproducten. Als de mossel nog zó goed scoort, gaat het niet meer om een lastige overheid of om een vijandige milieubeweging. Dan doet het er ook niet meer toe, dat die mossel maar even in Zeeuws water heeft gelegen. Bij Zeelands roem gaat het er uiteindelijk om hoe deze provincie zich presenteert en verkoopt. Al te puriteinse eisen aan de herkomst van de mossel hebben weinig zin. Zelfs niet voor de fijnproevers. Het is zoals het uit sector klinkt: de sympathie van het publiek moet je koesteren. Voor de commercie en voor de promotie van Zeeland. Het schelpdier kan daarbij nog lang een mooi middel blijven. MIDDELBURG - Ruim tachtig Neder landse en Amerikaanse historici werken aan een boek over 400 jaar betrekkingen tussen Amerika en Nederland. Het gaat om een overzichtsstudie die in de zomer van 2009 tegelij kertijd in Amsterdam en New York gepresenteerd wordt. Het geïl lustreerde boek is niet alleen be doeld voor het hoger onderwijs, maar wordt voor een breder pu bliek geschreven en zal mogelijk aanzetten tot verder onderzoek. Het Roosevelt Study Center in Middelburg levert bijdragen aan het project. Medewerkers van het centrum leveren daarnaast ook bronnenmateriaal voor de histori ci die aan het boek werken. Het Study Center neemt ook de Neder landse fondsenwerving, coördina tie en begeleiding voor zijn reke ning. Energiebedrijf Delta is een van de sponsors van het boek dat in de Engelse taal wordt uitgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3