Zeeland PZC Zorgen om ruzies in Kanaalzone 25 Dwangsom voor vliegen met mla's Politie foldert tegen tasjesroof PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 33 41 Politie zet extra agenten in om rust in Terneuzen en Axel te bewaken. v'V zeeland 28^^8^2007 nazomerfestivQl.nl muziektheater in een houtopslag te Goes Gedempte sluizen Hansweert bijna klaar voor Nazomerfestival Vrijdag 17 augustus 2007 Vader Voorn trots op zoon Vincent op EK voor springruiters Tip? redtem@pzc.nl TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van de gemeente Terneuzen en de politie maken zich grote zor gen over de ontstane onrust tus sen twee groepen inwoners. Na in cidenten in Terneuzen en Axel zet de politie extra surveillanten in beide plaatsen in. Samen met vertegenwoordigers van het gemeentelijk wijkbeheer ging hij begin deze week met een aantal mensen in gesprek, die zon dagavond betrokken waren bij een dreigende situatie in de Terneuzen- se wijk Triniteit. Daar voorkwam de politie een vechtpartij tussen de twee kampen, die tegenover el kaar kwamen te staan na een ver bale ruzie tussen kinderen. „Wij hebben daarna als bemiddelaar op getreden om tot een oplossing te komen. Er is toen ook beloofd dat de rust zou terugkeren, maar he laas zijn er in beide groepen ele menten die kennelijk niet gevoelig zijn voor rede en overleg", zegt Lo- nink. Woensdagmiddag deed zich name lijk bij een speelautomatenhal in Axel een nieuw incident tussen beide groepen voor. De politie brengt de twee voorval len met elkaar in verband. „Het gaat om personen, die elkaar zon dagavond ook al in Terneuzen had den getroffen. Ongeveer vijftien mensen zijn elkaar in Axel al dan NV Burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneuzen doet een klemmend beroep op twee ruzie makende groepen het hoofd koel te houden of te krijgen. niet toevallig opnieuw tegengeko men. Er zijn behoorlijk wat klap pen uitgedeeld, maar na onze tus senkomst is de boel weer gesust", vertelt politiewoordvoerster Mirja Vis. Waar bij het incident in Terneu zen twee mensen werden aange houden, slaagde de politie er in Axel niet in om amokmakers in te rekenen. Vis: „We zijn dus op zoek naar betrokkenen die zich schuldig hebben gemaakt aan straf bare feiten." Lonink betreurt de gang van za ken. „Het is jammer dat overleg niet meteen heeft geholpen, hoe wel er ook genoeg mensen in bei de groepen zijn die er wel alles aan doen om de spanning weg te nemen. Het is nu een zaak voor de politie om processen-verbaal op te maken. Maar ik doe wel een klem mend beroep op de betrokkenen om het hoofd koel te houden of te krijgen." De gemeente wil in gesprek blij ven met beide groepen, in de hoop dat zij elkaar weer met rust zullen laten. Lonink: „Maar het wordt op deze manier natuurlijk vooral een strafrechtelijke zaak." door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Piloten mogen met hun ultralichte vliegtuigjes (mlaA's) niet meer landen en op stijgen vanaf een terrein aan de Klakbaan in IJzendijke. De gemeente Sluis heeft de vlieg club een brief gestuurd. In deze brief staat dat het verbo den is het terrein te gebruiken op straffe van een boete van duizend euro per overtreding tot maximaal honderdduizend euro. De Terneuzense advocaat Wilfred Suijkerbuijk meldde deze actie van de gemeente. Suijkerbuijk treedt op namens enkele omwonenden die al een tijd klagen over geluidso verlast. Het bestaan van de brief wordt bevestigd door een woord voerster van de gemeente. Op basis van het geldende bestem mingsplan mag het terrein aan de Klakbaan niet worden gebruikt als vliegveld. Gedeputeerde Staten van Zeeland maakten dat deze week kenbaar. De vliegclub heeft bij de Inspectie Verkeer en Waterstaat een tijdelij ke ontheffing aangevraagd voor stijgen en landen met mla's aan de Klakbaan. De provincie staat een nieuw vlieg veld op basis van het omgevings plan niet toe. HULST - De politie gaat in Hulst in winkels en horecagelegenheden folders uitdelen om het winkelend publiek te waarschuwen tegen tas jesrovers. In de gemeente Hulst is momen teel sprake van een golf aan tasjes roven. „Wij zijn als politie hard op zoek naar de daders, maar we wil len de mensen laten weten dat ze zelf óók iets kunnen doen om te zorgen dat ze geen slachtoffer wor den", zegt politiewoordvoerster Mirja Vis. In de flyer staan dan ook tips om het tasjesrovers min der aantrekkelijker te maken. On dernemersvereniging Hulst Ves tingstad helpt maandag met het verspreiden van de folders. CADZAND-BAD - Het voltallige personeel van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Wester- schelde trok er voor het vijfde opeenvolgende jaar een dagje op uit om het nieuwe schooljaar fris te beginnen. Deze keer kwamen zo'n 250 do centen en niet-onderwijzende personeelsleden naar Cadzand. Surfen of kanoën in de branding, voetballen of volleyballen op het strand, een enorm zandkasteel bouwen, haaientanden zoe ken, een lange strandwandeling maken of een beetje pootjebaden. foto Wim Kooyman theater op locatie festivalhart flbdij Middelburg romantische Schubert aria's ujorden on derbroken door aangrijpende getuige nissen van oud SS-ers internationale topproductie met Collegium Vocale Gent gratis brochure kaarten info zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45P/g) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35