Tweede kort geding La Dune in Dishoek Wel een handdruk, maar niet van goud 'De burgemeester houdt niet Warmvaren voor Van Loon Hardzeildagen Procedures over appartementen stapelen zich op. LMB Van Gilst Goes B.V. DEMODAG GRONDBEWERKING FENDT - LEMKEN Graag tot ziens op deze demodag! LMB Van Gils Goes B.V. Wethouder ontkent vertrekpremie voor ex-ambtenaar. Culturele markt in Zeeuwse Bibliotheek Open dag bij Centrum Integrale Gezondheid Goesenaar ligt in zijn onderbroek op straat Medicijnen verloren in Middelburg Zoektocht naar herfstschroeforchis Politie waarschuwt tegen tasjesrovers Eigenaar noemt verkoop wiet aan 17-jarige een incident. 26 I Vrijdag 17 augustus 2007 PZC W ZIERIKZEE - Hoogaars, hengsten, bot ters, klippers, lemmeraken, schou wen en schotters trokken weer veel bekijks bij hun aankomst in de Nieu we Haven in Zierikzee, gistermid dag. Deze platbodems meerden bij toerbeurt af in aanloop naar de Van Loon Hardzeildagen, die vandaag en morgen voor de 15e keer worden gevaren. De schepen vertrekken van ochtend naar Veere. Daar wordt za terdag de echte Hendrik Willem van Loon Hardzeildag gehouden. foto Marijke Folkertsma door Wim Roodnat DEN HAAG - Of de bouwvergun ning eerste fase voor appartemen tencomplex La Dune aan- de Ver lengde Dishoekseweg in Dishoek geldig blijft, wordt binnen twee weken door de Raad van State be kendgemaakt. Intussen wordt al over de bouw vergunning tweede fase geproce deerd en op een hoorzitting bij de Raad van State werd gisteren daar om door vertegenwoordigers van de gemeente Veere en bouwer Van Garderen Dekker gesteld dat een schorsing van de eerste ver gunning geen zin heeft. Niettemin hebben omwonenden hierom gevraagd. Ze vinden dat achttien appartementen met drie bouwlagen of met twee bouwla gen en een hoog schuin dak niet past tussen de kleine eengezinswo ningen in de buurt. Dat de standpunten ver uiteen lig gen, bleek gisteren op de hoorzit ting in Den Haag uit het feit dat de raadsman van de omwonenden uitsluitend op de bouwkundige za ken inging, terwijl de woordvoer ster van de gemeente zich tot de juridische aspecten beperkte. Raadsman A. van Langen van de omwonenden nam ook alvast een voorschot op de tweede vergun ning. Daarin ontbreekt een vloer tussen de tweede bouwlaag en de zolder. Van Langen en de omwo nenden zijn ervan overtuigd dat Livingstoneweg 14 - 4462 LN Goes Tel. +31 (0)113 22 12 00 - info@vangilstbv.nl - www.vangilstbv.nl Op zaterdag 25 augustus a.s. van 10.00 tot 17.30 uur De demodag vindt plaats aan de IMoordhoekweg in 's-Heer Abtskerke (vlakbij Trekker Trek) Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Izak op 't Hof, tel. 06-5336 4226 Uw HOOFDDEALER voor Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland die vloer er later wel in komt. De omwonenden willen niet meer dan bebouwing die te vergelijken is met de nu nog aanwezige en te slopen appartementen: twee bouwlagen en een lage opbouw. Namens Van Garderen Dekker zei advocaat K. Moeliker dat de projectontwikkelaar hoopt dat de eerste vergunning voor bouwen met een zoldervloer uiteindelijk de eindstreep haalt, maar dat het bedrijf zich anders zal houden aan de tweede vergunning, zonder zondervloer. „Dus dan moeten mensen die op de tweede bouw laag een lampje willen ophangen een trap van zes meter hebben", schamperde Van Langen. Het bestemmingsplan staat overi gens twee bouwlagen toe. Raad van State-rechter H. Troostwijk vroeg waarom Van Garderen Dekker niet een speciale vrijstel ling had gevraagd voor de zolder. „Omdat wij vinden dat voor ons plan geen vrijstelling nodig is om dat het binnen de regels blijft", ant woordde mr. Moeliker. Gemeente-woordvoerster M. Spier dijk sloot zich daarbij aan. De ge meente bleef er in het kort geding dinsdag ook bij dat de bouwver gunningen terecht zijn afgegeven. Door een procedurefout zitten de partijen volgende week weer tegen over elkaar: bij een hoorzitting op het gemeentehuis. Binnen twee weken bepaalt de Raad van State of de bouwver gunning eerste fase voor apparte mentencomplex La Dune in Dis hoek geldig blijft. door Maurits Sep VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen wil weten of het waar is dat de voormalige adjunct-directeur van de gemeente 300.000 euro van Vlissingen meekrijgt bij zijn vertrek naar de gemeente Zun- dert. Absoluut niet, antwoordt wethouder van personeelszaken, T. Verhage. En dat zit niet in de formulering, merkt de wethouder op. Er is vol gens haar geen sprake van een gou den handdruk, noch van een af koopsom of een compensatie voor gederfde inkomsten. „Er is op geen enkele manier bemoeienis ge weest tussen Vlissingen en Zun- dert." De LPV heeft gisteren schriftelijke vragen gesteld over de vermeende 'gouden handdruk', op de dag dat F. Priem afscheid nam van Vlissin gen. Hij is per 1 september be noemd tot de nieuwe gemeentese cretaris (algemeen directeur) van Zundert. Hij wordt daar herenigd met een oude bekende: L. Pop- pe-de Looff, oud-wethouder van Vlissingen en tegenwoordig burge meester van de West-Brabantse ge meente. Volgens de LPV zou de voormalige adjunct-directeur 300.000 euro meekrijgen ter compensatie van het lagere salaris dat hij in Zundert krijgt. „Wij weten niet of het klopt", zegt LPV-fractievoorzitter W. Hirdes. „Maar het verhaal gaat wel, en daarom stellen wij er vra gen over." Als dat klopt, wie mag dat dan buiten de gemeenteraad om beslissen, vraagt Hirdes zich WS De vroegere adjunct-directeur van Vlissingen wordt gemeente secretaris in Zundert. De LPV stelt vragen over een vermeende gouden handdruk. verder af Ook wil de LPV weten welke bedragen de laatste vier jaar aan soortgelijke compensaties voor vertrekkende ambtenaren zijn uitgekeerd. Verhage vindt het 'onvoorstelbaar' dat de LPV deze vragen gesteld heeft. „Ze zijn beschadigend voor de persoon in kwestie. Hirdes heeft als raadslid het recht schrifte lijke vragen te stellen. Maar hij had ook met mij kunnen bellen om te vragen of het waar is." Priem heeft zelf gesolliciteerd naar de baan in Zundert, benadrukt Verhage. „Hij ging op eigen initiatief, vanwege carrièreperspectieven." Het stoort de wethouder dat zulke geruchten worden verspreid over mensen die daar zelf geen invloed op hebben. „Mensen die dat doen, hebben er kennelijk een bedoeling mee, maar ik snap het niet. Ik ver diep me niet in de overwegingen en ga ook niet onderzoeken waar het gerucht vandaan komt. Daar kom ik toch niet achter." MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg wordt zater dag 1 september voor het eerst om gedoopt tot culturele markt. Op die dag kunnen culturele en educa tieve organisaties in Zeeland zich zelf presenteren aan publiek. Er zijn demonstraties en voorstellin gen en er is de hele dag, van 10.00 tot 16.00 uur, muziek. Iedereen mag gratis naar binnen. Het Lees- café is de hele dag open. VLISSINGEN - Het Centrum Integra le Gezondheid (CIG) in Vlissingen houdt zondag een open dag. In het centrum aan de Edisonweg zijn zo'n twintig kleine bedrijfjes. Er zijn demonstraties van kinder- yoga, een ademcursus, poweryoga, zwangerschapsyoga en Qi gong. Verder is er informatie over home opathie, biologische huidverzor ging en meditatie. GOES - Een 35-jarige Goesenaar is woensdagnacht beroofd van alles wat hij bij zich had. Een voorbij ganger trof de onfortuinlijke man in zijn onderbroek aan in de Jan Pieterszoon Coenstraat in Goes. Hij vertelde nogal veel te hebben gedronken en joints te hebben ge rookt. Hij wist niet meer wat er was gebeurd. De politie weet het ook niet. De Goesenaar heeft aan gifte gedaan van beroving. MIDDELBURG - Op een onbekende locatie in Middelburg is gisteren een knalgeel heuptasje met medi cijnen verloren. Het gaat om het middel Rivotril, tegen epileptische aanvallen. Degene die het tasje met de medi cijnen vindt, wordt verzocht dat naar het dichtsbijzijnde politiebu reau of een apotheek in de buurt te brengen. ZONNEMAIRE - Staatsbosbeheer houdt de komende twee woensda gen (22 en 29 augustus) een excur sie naar het eiland Hompelvoet in de Grevelingen. De boswachter gaat vanaf de haven van Bommen- ede bij Zonnemaire met de groep onder meer op zoek naar de herfstschroeforchis en bezoekt hij de fjordenpaarden en runderen die het gebied begrazen. Aanmel den bij de VW: 0900-2020233. HULST - De politie gaat in Hulst in winkels en horecagelegenheden folders uitdelen om het winkelend publiek te waarschuwen tegen tas jesrovers. In de gemeente Hulst is momenteel sprake van een golf aan tasjesroven. In de flyer staan tips om het tasjesrovers minder aantrekkelijker te maken. De on dernemersvereniging Hulst helpt met het verspreiden ervan. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie contro leert 'vijf tot zes keer per jaar' in zijn koffieshop, zegt eigenaar M. Kinkelder van het Middelburgse Sixty Two. Daarbij is nooit een overtreding geconstateerd. „Drie dagen voordat die zeventien jarige jongen wiet bij ons kocht, was er nog zo'n controle. Het was een heftige: acht man politie, de deur is ingetrapt. Bij die controles is nooit een minderjarige aange troffen. We hebben ook helemaal geen moeite met die controles. Ook al is het feit dat je niet meer dan vijfhonderd gram hasj of wiet mag hebben moeilijk werkbaar, ze ker als je vijftien soorten verkoopt. We lopen de hele dag aan te vul len. In al die tijd hebben ze ons nooit kunnen pakken. We zijn heel hard bezig om ons aan de re gels te houden." Toch heeft de shop al twee keer eerder drugs verkocht aan iemand die nog geen achttien was: in 2001 en in 2005. De vorige keer was het een jongen die zelf zijn identiteits kaart had vervalst. Kinkelder vindt dat de proeftijd te lang is. Een shop die binnen vijf jaar opnieuw in de fout gaat, krijgt een zwaarde re maatregel opgelegd. „In andere gemeenten is dat één of twee jaar. Onze burgemeester houdt gewoon niet van koffieshops." Sixty Two heeft een goede naam, zegt de eigenaar. Een buurman en burgemeester K. Schouwenaar be vestigen dat. „De gemiddelde leef tijd is bij ons dertig", zegt Kinkel der. „We hebben helemaal niets met jongeren. Normaal hebben 'Ga een disco in en je ziet genoeg vijftienjarigen. Daar wordt nooit iets aan gedaan' we iemand aan de deur staan die controleert. Iedereen moet zich kunnen legitimeren. De jongen die die dag werkte, kent ieder ge zicht en als hij het niet kent, dan vraagt hij om een id-kaart. Deze is er doorheen geglipt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28