PZC Koffieshop moet half jaar dicht zeeland 28ougt/m8sept2007 nazomerfestival.nl Politiek wil geen extra geld vervoer leerlingen 25 m IEREN 33 41 Goede naam van Sixty Two is geen reden om minder streng te zijn. Van kantoor tot studentenkamer theater op locatie festivalhart Abdij Middelburg I muziektheater in een houtopslag te Goes I Gezinnen met veel kinderen moeten vervoer zelf betalen. Schoonheid Gedempte sluizen Hansweert bijna klaar voor Nazomerfestival Vrijdag 17 augustus 2007 Vader Voorn trots op zoon Vincent op EK voor springruiters Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Koffieshop Sixty Two in de Middelburgse Sint Jan straat is vanaf woensdag een half jaar dicht. Burgemeester K. Schou- wenaar heeft besloten de shop te sluiten, nadat in juni wiet ver kocht is aan een jongen van zeven tien. Dat is verboden. De mede werker van de shop had niet ge vraagd naar de identiteitskaart van de jongen. Dat Sixty Two nu dicht moet, komt omdat het niet de eerst keer is dat er drugs verkocht worden aan iemand onder de achttien. In 2001 kreeg de koffieshop een waar schuwing, in 2005 moest de zaak dtie maanden dicht vanwege de zelfde overtreding. „De regels zijn vastgesteld door de gemeente raad", zegt Schouwenaar. „Die zijn ook bekendgemaakt aan de koffie shophouders." „Op zich is het verboden om hasj of wiet te verkopen. Dat wordt ge doogd onder bepaalde voorwaar den. Eén van die voorwaarden - en dat is niet de minste - is dat er 1^ Koffieshop Sixty Two in Middel- burg moet een halfjaar dicht. Voor de derde keer in zes jaar tijd is er drugs verkocht aan ie mand die nog geen achttien was. niet verkocht wordt aan kinderen onder de achttien. En dat is van te voren luid en duidelijk aangekon digd." De koffieshop in de Sint Janstraat staat goed bekend, erkent Schou wenaar. „Over het algemeen ge sproken verloopt alles er redelijk rustig." Toch is dat geen reden om minder streng te zijn, zegt hij. „An dersom werkt dat wel zo. Als er bij een koffieshop ook andere proble men zijn, kunnen we extra maatre gelen nemen." „Dit zijn de regels. Daar heeft de ei genaar van de koffieshop ook pro fijt van. Onder de gestelde voor waarden mag hij handel drijven in iets dat oorspronkelijk eigenlijk niet mag. Als een koffieshop zich niet aan die voorwaarden houdt, vinden we dat iets anders dan als iemand die brood bakt de regels overtreedt. We moeten niet verge ten dat een koffieshophouder ei genlijk iets doet dat verboden is." De jongste overtreding is op 26 juni vastgesteld door de politie. Volgens eigenaar M. Kinkelder volgde de politie de jongen omdat hij van iets anders verdacht werd. Die ochtend was het hectisch in de koffieshop: vandalen hadden de sloten volgespoten met lijm. In de hectiek heeft de medewerker verzuimd om de jongen naar zijn identiteitsbewijs te vragen. „Deze is er doorheen geglipt. pagina 26: de burgemeester houdt niet van koffieshops. MIDDELBURG - Haar nieuwe kamer is kleiner dan die in de Stadsschuur, maar nu hoeft Nienke Bakker uit Voor burg die niet meer te delen met een andere student van de Roosevelt Academy. Gisteren betrok de tweede jaars studente haar kamer in het oude pand van Rijkswa terstaat aan de Koestraat. De kleurencombinatie van rood op de vloer en oranje op de muur van de badka mer, kan haar niet zo bekoren. „Op de derde etage is het omgkeerd, dat is leuker." In het pand komen 120 studenten en 24 cliënten van Emergis. Volgende week donderdag is er van 17.00 tot 18.30 uur open huis. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een meerderheid van de fracties in de gemeenteraad van Middelburg wil geen extra geld uittrekken voor vervoer van kinderen naar reformatorische scholen. Het college van B en W had voorgesteld om ouders tege moet te komen. De ouders zouden nog voor maximaal twee kinderen hoeven bijdragen in de kosten. Aanleiding voor het voorstel is dat ouders van kinderen die van Arne- muiden naar de reformatorische Petrus Immensschool in Middel burg gaan, nu veel geld kwijt zijn aan het vervoer. PvdA, Groen- Links en SP vinden dat ouders zelf vervoer van en naar een bijzonde re school moeten betalen. Het CDA twijfelt. „Financieren we straks niet een kerksplitsing?", vroeg een CDA-commissielid zich woensdagavond af. Volgens wet houder H. van Klinken (SGP) heeft de kerksplitsing in Arnemui- den niets te maken met het feit dat er kinderen naar de basis school in Middelburg gaan, terwijl er in Arnemuiden ook een refor matorische school is. „In Arnemui den heb je geen gereformeerde ge meente school van die richting." Tip? redactie@pzc.nl Normaal gesproken geeft het de Zeeuws-Vlaamse juf een goed ge voel als blijkt dat de kleuters uit haar klas haar wijze lessen op pikken en zich ernaar gedragen. Een enkele keer roept dat begrip echter gemengde gevoelens bij haar op. Zoals afgelopen week, toen het over gelijkheid en discri minatie ging. Onder het mom 'ware schoonheid zit van binnen' legde ze uit dat het niet uit maakt hoe je eruit ziet, maar dat het veel belangrijker is datje vriendelijk en behulpzaam bent. Een vijfjarig jochie pikte het haarfijn op. „Het klopt allemaal, juf. Kijk maar naar jezelf, jij bent ook niet mooi, maar wel heel aardig..." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen Van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. romantische Schubert aria's tuorden on derbroken door aangrijpende getuige nissen van oud SS-ers internationale topproductie met Collegium Vocale Gent gratis brochure kaarten info hoofdsponsor zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27