Burgemeester permanent bewaakt PZC 'Zo zijn we niet getrouwd' Word ook abonnee! Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Politie houdt woning Asselbergs 24 uur per dag in de gaten. Ringrijkampioen de lucht in Beving Peru eist zeker 500 mensenlevens Honderd man extra ingezet voor bestrijden witwaspraktijken. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 ZIERIKZEE - De politie bewaakt sinds gistermiddag permanent de woning van burgemeester Assel bergs van Schouwen-Duiveland aan de Noordhavenpoort 2 in Zie- rikzee. Daarvoor is een observatie post neergezet op de parkeer- strook langs de Oude Haven pal te genover de burgemeesterswoning. „Korpschef, korpsbeheerder en de hoofdofficier, de zogeheten drie hoek, hebben na zorgvuldige afwe ging besloten tot deze bewaking", zegt een woordvoerster van het Openbaar Ministerie. Volgens haar heeft er geen concrete gebeurtenis plaatsgevonden, maar acht de drie hoek wel de noodzaak aanwezig een observatiepost in te richten bij de woning van Asselbergs. Over hoe de beveiling plaatsvindt en hoelang de post blijft gehand haafd, wil het OM geen mededelin gen doen. Een 44-jarige Bruënaar, die de bur gemeester vorige week bij diens woning mondeling met de dood bedreigde, werd woensdag door de rechter veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. De man heeft van die straf inmiddels anderhalf week uitgezeten in voorarrest. De Bruënaar werd vorig jaar een horecavergunning geweigerd. Aan leiding daartoe was een onderzoek van het bureau Bibob van justitie waarbij wordt onderzocht hoe groot de kans is dat subsidie of een vergunning worden misbruikt voor criminele doeleinden. Ook wordt bij dat onderzoek bekeken of de aanvrager een gevaar voor de openbare orde betekent. De Bruënaar was ooit leider van een jeugdbende en deed incasso in zwartgeldzaken. MIDDELBURG - De negentienjarige ringrijder Sebastiaan Sturm uit Gapinge wordt gejonast nadat hij Zeeuws kampioen 2007 is geworden tijdens de Tweede Folkloristische Dag op het Molenwater in Middelburg. pagina 31: Sebastiaan Sturm Zeeuws kampioen ringrijden ROERMOND - Een vrouw uit Her ten in Limburg heeft haar man, die dronken achter het stuur zat, erbij gelapt. De man poogde zijn vrouw na een ongeluk de schuld in de schoenen te schuiven, maar zij ontkende zijn bewering dat zij achter het stuur zat. De man (30) veroorzaakte in de nacht van woensdag op donderdag een bot sing, waarbij niemand gewond raakte. Na de ontnuchterende uit lating van zijn vrouw bekende hij alsnog. Zijn rijbewijs is afgepakt. Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en10; Meningen: 11; Auto: 15; Econo mie: 16 en 17; Beurs: 18; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Sport: 40 t/m 45; Televisie: 46 en 47. OM pakt fraudeurs hard aan LIMA - De aardbeving in het zui den van Peru heeft aan zeker vijf honderd mensen het leven gekost. Dat verklaarde gisteren het hoofd van de landelijke brandweer dienst, Roberto Ocno. Hij sprak over 500 tot 510 doden. De beving had een kracht van 8,0 op de schaal van Richter. pagina 9: dodental beving loopt op door Dylan de Gruijl en Jan Salden DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) voert de strijd tegen frau de en het witwassen van crimi neel geld sterk op. Het functioneel parket, het onderdeel van het OM dat zich daarmee bezighoudt, ver wacht er honderd opsporingsamb tenaren bij te krijgen. Dat zegt hoofdofficier René Craemer in een interview met deze krant. Craemer zegt de honderd fraudere chercheurs 'zo aan de praat te kun nen houden'. Volgens de hoofdoffi cier ligt het meest voor de hand dat zij worden ondergebracht bij de fiscale opsporingsdienst FIOD-ECD, die onder gezag staat van het functioneel parket. Onderzoekers van de Utrecht School of Economics becijferden onlangs dat in Nederland jaarlijks zeker 14,8 miljard euro aan crimi neel geld wordt witgewassen. Dat gebeurt vooral via investeren in vastgoed, knoeien met rekeningen bij internationale handel en trans acties via financiële instellingen. Volgens de onderzoekers staat Ne derland op de zevende plek van de meest aantrekkelijke landen om geld wit te wassen. „Dit soort criminaliteit tast het ver trouwen van mensen in ons han delsverkeer aan", zegt Craemer. „Dat vertrouwen is een groot goed. Als je dat afbreekt, richt je echt iets aan. Dat is gevaarlijk en moet hard worden aangepakt." Momenteel werken circa vijftien honderd opsporingsambtenaren aan de fraudebestrijding. De hon derd extra opsporingsambtenaren zullen zich niet alleen richten op het opsporen van witwaspraktij ken via de handel in vastgoed, maar ook op fraude met financiële producten. Bovendien zal het OM meer werk maken van het natrek ken van ongebruikelijke transac ties. Nu gebeurt dat amper. De laat ste jaren zijn slechts enkele hon derden van de tienduizenden beta lingen en overboekingen nader on derzocht die jaarlijks binnenko men bij het Meldpunt Ongebruike lijke Transacties (MOT). De hoofdofficier verwacht dat zijn functioneel parket bij het bestrij den van fraude volgend jaar 'op vlieghoogte zit'. „We beschikken dan over 26 officieren van justitie, die zich alleen met fraude bezig houden." Volgens hem moeten zij eerst achterstanden wegwerken. Het OM voert de strijd op tegen fraude en het witwassen van cri mineel geld. Volgens onderzoe kers is wordt per jaar voor bijna 15 miljard euro witgewassen. Vandaag bij de PZC de bijlage Sail de Ruyter Koningin moet onderhoud Groene Draeck zelf betalen reageer op www.pzc.nl Chinees speelgoed moet strenger worden gecontroleerd eens 94% Opeens 6% aantal reacties: 325 EN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1