Economie Internetapotheek richt zich op herhaalrecepten 0 tcrt Xortiriii J Nederlandse Spoorwegen zien personenvervoer toenemen Brandstof tanken en telefoontje plegen goedkoper dan vorig jaar Shell mag niet boren voor kust Alaska Werkloosheid verder gedaald 0 mirnl opl Airbus A380 wacht op eerste vlucht Webwinkel hoopt op 100.000ste klant aan einde van het jaar. Eyeworks neemt tv-producent over SNS Reaal sluit overname niet uit Een greep uit onze nieuwe collectie Vouwstoel MG Teak 5-standen stoel MG Teak Luxe standen stoel MG Teak Blokstoel MG Teak Uitschuiftafel 200 x 100cm Tafel Robuust 200 x 100cm Ronde tafel MG Teak 120cm van 149;- nu 79,- van 149;- nu 89,- van 4-89;- nu 129,- van 4-69;- nu 119,- van 649;- nu 349,- van 649;- nu 349,- van 398;- nu 249,- Stapelstoel MG Teak/textyleen van 499;- nu 129,- Hogesnelheidstreinen rijden niet door storing Telecom Italia aast op Nederlandse klanten PZC Vrijdag 17 augustus 2007 1 7 door Henk Snijders OSS - De Nationale-Apotheek.nl hoopt eind dit jaar de 100.000ste klant te hebben. Het internetbe drijf uit het Brabantse Oss trok het eerste halfjaar al tienduizenden in schrijvingen. „Binnen vier jaar zal 10 procent van de medicijnenverkoop in Ne derland via internet lopen." Een voorspelling van C. van den Heu vel van Sierra Nova, dat de Natio- nale-Apotheek.nl mede exploi teert. Op dit moment gaat in Ne derland per jaar voor 4 tot 5 mil jard euro medicijnen over de toon bank. In januari van dit jaar vestigde de apotheek zich in Oss. Hoewel er een heuse balie is en een spreekka mer, komt er zelden een klant. Het contact met de klanten gaat namelijk via de computer en per post. De medicijnen worden via in ternet besteld, het bijbehorende re cept wordt opgestuurd en daarna komen de pillen en poeders ge woon in de brievenbus van de klant terecht. De consument vaart daar wei bij. Voor ieder medicijn dat op een recept staat, krijgt hij twee euro cadeau. Voor een chro nisch zieke met veel herhaalrecep ten, levert het al snel honderd eu ro per jaar op. De opkomst van de internetapotheek verdringt de tra ditionele apotheek niet uit het straatbeeld, is een tweede voorspel ling van Van den Heuvel. „Als je ziet dat de medicijnenmarkt zo'n zes procent per jaar groeit, dan slokken wij die stijging nog niet eens op." Bovendien stelt Van den Heuvel dat de internetapotheek voor spoedrecepten en in het weekeinde geen uitkomst biedt. „Wij mikken op geplande leverin gen. Mensen die herhaalrecepten hebben of hun huisapotheek wil len aanvullen." Want niet alleen geneesmiddelen zijn te bestellen, ook pleisters, aspirines en afslank- producten. Hoe groot de omzet van de Natio- nale-Apotheek.nl momenteel is, wil Van den Heuvel niet prijsge ven. Wel dat de eerste zeven maan den van het jaar 40.000 mensen zich hebben aangemeld op de site. En eind van dit jaar hoopt hij de 100.000ste klant te hebben. Bij de internetapotheek -werken nu zo'n 25 personen, onder wie twee apothekers. Van den Heuvel verwacht dat het aantal personeels leden niet echt toeneemt, ook al stijgt de omzet en het aantal recep ten fors. Als de internetapotheek een succes blijkt, is een Europese uitrol denkbaar. „Als we in Neder land aantrekkelijk zijn voor de con sument, lukt het in het buitenland evengoed." UTRECHT - Het personenvervoer op het spoor blijft groeien. In het eer ste halfjaar van 2007 nam het aan tal reizigerskilometers bij de Ne derlandse Spoorwegen toe met 1,9 procent. Dat hebben NS gisteren bekendgemaakt. In 2005 en 2006 steeg het aantal reizigerskilometers ook al, met on geveer 5 procent per jaar. Het be drijfsresultaat bedroeg 162 miljoen euro, waar dat in het eerste half jaar van 2006 nog 146 miljoen eu ro was. NS stellen dat de groei verband houdt met de invoering van de drastisch aangepaste dienstrege ling in december vorig jaar. Er rijden nu dagelijks tweehon- AMSTERDAM - Televisieproducent Eyeworks van Reinout Oerlemans heeft het Argentijnse televisiebe drijf Cuatro Cabezas overgeno men. Oerlemans zegt hiermee een van de leidende producenten te zijn geworden in de omvangrijke Spaanstalige markten van Spanje, Argentinië en Chili. UTRECHT - Bankverzekeraar SNS Reaal sluit niet uit dat het concern wordt overgenomen. Bestuursvoor zitter Van Keulen zei gisteren in een toelichting op de halfjaarcij fers dat SNS „niet van plan is de rest van zijn bestaan onafhankelijk te blijven". SINGAPORE - De nieuwe Airbus A380 wordt op 15 oktober overgedragen aan Singapore Airlines (SIA). Het grootste verkeersvliegtuig ter wereld maakt 25 oktober zijn eerste commerciële vlucht van Singapore naar Syd ney. Het toestel heeft 471 stoelen in drie klassen. In totaal koopt SIA negen tien A380's. foto C. Brinkmann/AP LUXEMBURG - Brandstof tanken en een telefoontje plegen zijn mo menteel goedkoper dan een jaar ge leden, zo blijkt uit onderzoek van Eurostat in de landen met de euro. Autobrandstof en communicatie zijn gemiddeld 2 a 3 procent goed koper dan in juli 2006. Daarente gen is het leven duurder geworden voor mensen die restaurants en ho tels bezoeken, roken of onderwijs volgen. Vooral onderwijs (plus 9 procent) is fors duurder, meldde het Europees statistisch bureau. Gemiddeld zijn prijzen 1,8 procent hoger dan een jaar geleden in de dertien EU-landen met de euro. Voor de 27 EU-landen samen is dat 2 procent. Nederland blijkt met 1,4 procent inflatie een van de landen met de laagste prijsstijgingen in de EU. Het land met de allerlaagste was Malta, het hoogste Letland. LOS ANGELES - Een Amerikaanse fe derale rechtbank in San Francisco heeft woensdag in hoger beroep bepaald dat Shell voorlopig niet mag boren naar olie of gas voor de noordkust van Alaska. Shell liet weten teleurgesteld te zijn en wees op het verlies aan toe komstige werkgelegenheid. De uit spraak van de rechtbank zet een streep door de plannen van de Ne derlands-Britse olieconcern om in de korte poolzomer proefboringen te doen in het gebied. Milieubewe gingen zijn tegen inmenging van Shell in het gebied, waar de be dreigde Groenlandse walvis leeft. VOORBURG - De werkloosheid in Nederland is in de periode mei-juli verder gedaald. Het werk loosheidspercentage stond op 4,7 procent, vergeleken met 5,5 pro cent in dezelfde periode een jaar eerder. Nederland telde in de afgelopen periode gemiddeld 363.000 werklo zen, zo bleek gisteren uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Gecorrigeerd voor sei zoeninvloeden kwam de werkloos heid gemiddeld op 356.000 perso nen. derd extra treinen. Om de groei op te vangen heeft de vervoersonder neming onder meer treinen in het buitenland gehuurd. Daardoor kwamen er tweeduizend zitplaat sen bij. In de eerste zes maanden van het jaar investeerden NS 320 miljoen euro. Met dat geld werden vooral nieuwe treinen besteld. Het spoor bedrijf is al geruime tijd bezig met het opkalefateren van het wagon park. Eind 2006 gaf het bedrijf al 433 miljoen euro uit aan een bestel ling van nieuwe intercitydubbel- dekkers. Verder steekt het bedrijf de komende jaren honderden mil joenen euro's in het renoveren van treinen. 1 1 UTRECHT - De internationale trein diensten Thalys (van en naar Bel gië en Frankrijk) en ICE (Duits land) hebben gistermorgen niet ge reden. Het communicatiesysteem voor machinisten en verkeerslei ding kampte met een storing. Om 12.30 uur kon het internationale treinverkeer worden hervat. AMSTERDAM - Telecom Italia bindt met zijn internetprovider Alice de strijd aan met Nederlandse aanbie ders zoals KPN en kabelbedrijven. Het telecomconcern lanceerde gis teren een goedkope internet- en te- lefoniedienst, waar consumenten binnen een maand van afkunnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17