Noord-Korea vraagt hulp Alleen bij SieMatic: 15 jaar van uw vakantie Afrekening kan maffia-oorlog starten lil SIEMENS Zes Italianen geliquideerd Zware regens verwoesten flink deel landbouwgronden. m 'Duisburg' resultaat van familievete die meer slachtoffers gaat eisen. VAN WONEN I WÊÈË DIEZIJN door Carel Coseling den haag - De tv-beelden waren historisch: een straat in een buiten wijk van de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang met bomen die tot halverwege de stam in het water staan. Op de voorgrond een eenzame vrouw die tot haar mid del door het water waadt. Het communistische Noord-Korea liet de wereld deze week de ellen de zien die de zware regen van de laatste dagen heeft veroorzaakt, een zeer uitzonderlijke actie. De beelden gingen vergezeld van op merkelijke officiële verklaringen. Elf procent van het akkerland is verwoest, inclusief de rijst- en graanoogst. Staatspersbureau KCNA meldt dat de wateroverlast al honderden mensen het leven heeft gekost. Meer dan 30.000 woningen, 800 overheidsgebouwen en 540 brug gen zijn verwoest. Het spoorweg net werd op 70 plaatsen ondergra ven door het water. Grote schade werd gemeld aan het wegennet, waterlopen, pompstations, de stroomvoorziening en telecommu nicatie. Noord-Korea vraagt de wereld in middels om hulp, ook al uniek. VN-topman Ban Ki-moon, een Zuid-Koreaan, heeft het land alle hulp toegezegd die het nodig denkt te hebben. Volgens het VN-voedselprogram- ma WFP wordt gesproken over tenminste 300.000 daklozen. De VN verlenen al voedselhulp aan 950.000 Noord-Koreanen. Die hulp zou over enkele maanden uit gebreid moeten zijn tot 1,9 mil joen mensen. Met de watersnood en een deels mislukte oogst zal de hulp echter nog verder opgevoerd moeten worden. In een poging de voedselproductie op te voeren, wordt elk stukje land ontbost, beplant en totaal uitge put. Dat leidt tot bodemerosie, die nog versterkt wordt door slecht watermanagement. Het openlijk tonen van de eigen el- Communistisch Noord-Korea heeft de wereld om hulp ge vraagd. Het tonen van de eigen ellende en onmacht is nieuw en duidt op een koerswijziging. lende en onmacht is nieuw voor het land en duidt op een koerswij ziging. Die is feitelijk begin dit jaar al inge zet, toen Noord-Korea een ak koord sloot met de VS, Rusland, China, Zuid-Korea en Japan. In ruil voor veiligheidsgaranties en economische hulp was Pyongyang bereid het eigen nucleaire pro gramma te staken. Inmiddels heeft Noord-Korea een omstreden kern reactor stilgelegd en heeft het weer inspecteurs van het Interna tionaal Atoomagentschap IAEA toegelaten. Op 28 augustus reist de Zuid-Kore- aanse leider Roh Moo-hyun naar Pyongyang voor een tweedaagse topontmoeting met zijn Noord- Koreaanse ambtgenoot Kim Jong-Il. pzc Donderdag 16 augustus 2007 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Zes doden bij een maf fia-afrekening van de 'Ndrangheta: het is veel, maar er is niemand die in Italië echt schrikt van de moord partij in de Duitse stad Duisburg. Over de gevolgen is men des te on geruster. Zowel in Calabrië, de 'voet' van de Italiaanse laars waar de 'Ndrangheta haar thuisbasis heeft, als in andere delen van Euro pa waar ze zich heeft ingevreten, kan het evenwicht weg zijn en een maffia-oorlog uitbreken. Voor 'Rome' is er weinig twijfel. Vijf van de zes vermoorde man nen kwamen uit San Luca, een stadje in het bergachtige Aspro- monte. Allen dragen namen die horen bij een van de twee partijen die elkaar al een kwart eeuw be vechten. Beide partijen maken deel uit van de 'Ndrangheta. De vete van San Luca begon met een banaliteit: het gooien van een paar eieren tijdens het carnaval van 1991. De zaak liep uit de hand en er vielen twee doden. Een van hen was Francesco Strangio. Er volgde een keten van geweld, waar bij vrouwen en kinderen niet wer den ontzien. Na een kalme perio de sloeg eind vorig jaar de vlam weer in de pan met de moord op LANGEVIELE 29 1 MIDDELBURG 1 Iel/fa* 0118-615040 1 www.vanJegruilerwonen.nl Eetkamerstoel CHEETA KOEiENHuiD €295 MAMOETLEDER €195 RIB ZWART €159 UIT VOORRAAD LEVERBAAR de 33-jarige Maria Strangio. Sinds dien zijn tot Duisburg zes perso nen omgebracht, de laatste 3 augus tus. In Duisburg viel weer een Stran- Vete van San Luca begon met het gooien van eieren tijdens carnaval 1991. gio. Voor de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Amato is het duidelijk: „Het is de staart van een familievete. Een van de slacht offers heeft zelf recentelijk moor den gepleegd in San Luca. We moeten er alles aan doen om de derde akte van deze tragedie te duisburg - In Duisburg zijn in de nacht van dinsdag op woensdag zes mannen doodgeschoten. Het gaat om Italianen in de leeftijd van 16 tot 39 jaar. Zij werden aan getroffen in twee auto's en waren allen door het hoofd geschoten. Eén slachtoffer leefde op dat mo- voorkomen." Er is gisteren nog meer politie naar Aspromonte ge stuurd. De wraak zal daar snel plaatsvinden. De vraag is wat er in het buitenland staat te gebeuren. Niet eerder beging de meestal in het geniep opererende 'Ndranghe ta openlijk zo'n grove daad. Sommigen vergelijken de moord partij al met de 'Valentijnsmoor- den' waarmee Al Capone in 1929 in Amerika zijn heerschappij pro beerde te vestigen. De belangen van de 'Ndrangheta zijn groot. De organisatie stapte 25 jaar geleden in de internationale drugshandel en geldt daarin nu als de voornaamste speler met een ge schatte jaaromzet van 25 miljard euro. ment nog, maar overleed korte tijd later op weg naar het zieken huis. De politie was gisteren nog geen dader(s) op het spoor. De politie hoopt dat beelden van een beveili gingscamera meer helderheid kun nen verschaffen. Het vakantieseizoen nadert. Weet u al waar u heen gaat? Als u minstens 15 jaar lang plezier wilt hebben van uw vakantiebudget, ga dan dit jaar naar onze showroom. En kies een echte SieMatic voor uw geld. Wij adviseren u graag over welke keuken voor u ide aal is, Wilt u thuis eerst rustig kijken welke vakantiegeld bestemmingen er zijn, haal dan het grote, inspirerende SieMatic Keukenideeënboek. Cadeau. Welkom! GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113- 246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115 - 680612 www.logus-dehoop.nl wij advisieren: De Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang heeft te kampen met zware wateroverlast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9