Politie overweegt inzet lokhomo's' Meer opvang nodig voor bedreigde man Samsung E740 m ■Jsk Sony Ericsson W660i Deze aanbiedingen nu alleen bij de Vodafone winkel voor 13,95 Geen angst voor pensioenvlucht voor 23,45 Derde verdachte moord winkel nu het eerste jaar van £-47r5C per maand Uiterste maatregel geweld tegen homo's tegen te gaan. Slechts zeven plaatsen beschikbaar voor slachtoffers. nu het eerste jaar van €-27 per maand Geen Vodafone winkel in de buurt? Bestel via 0800-0560. Kijk voor meer informatie op vodafone.nl/xtraweken PZC Donderdag 16 augustus 2007 5 vodafone bij een 2-jarig Vodafone 17,50 Make the most of now AMSTERDAM - De Amsterdamse po litie overweegt agenten in burger in te zetten als lokhomo. Volgens hoofdcommissaris Bernard Wei ten is het een uiterste maatregel om het geweld tegen homo's in te dammen. De bereidheid onder slachtoffers om aangifte te doen, moet dan wel groeien, meent de korpschef De politie in Amsterdam registreer de dit jaar tot dusver 21 homogere- lateerde geweldsincidenten. Dat zijn er meer dan in het hele vorige jaar. In twaalf zaken zijn verdach ten ingerekend. Of er daadwerke lijk meer mishandelingen zijn, of dat de aangiftebereidheid onder slachtoffers toeneemt nu het on derwerp in de belangstelling staat, kan het korps niet zeggen. Voorzitter Frank van Dalen van homobelangenorganisatie COC ziet het voorstel van Weiten voor al als signaal 'dat de politie homo foob geweld bloed- en bloedse rieus begint te nemen'. De COC-voorzitter denkt dat lok homo's goed werk kunnen doen op homo-ontmoetingsplaatsen. „Mannen worden daar heel be- Homoseksuelen worden steeds vaker slachtoffer van geweld. De Amsterdamse politie denkt nu aan het inzetten van lokhomo's om daders op te pakken. wust te grazen genomen of be roofd omdat de daders denken dat ze toch geen aangifte durven te doen. Agenten die daar in een au to zitten, of doen alsof ze in de bosschages 'op zoek zijn naar een ontmoeting, kunnen dan ingrij pen als ze zelf slachtoffer dreigen te worden." In de uitgaansgebieden in de Am sterdamse binnenstad volstaat sur veilleren in burger, volgens Van Dalen. Het fenomeen lokhomo staat niet op zichzelf In tal van re gio's werkte de politie eerder al met lokoma's (tegen zakkenrol lers), lokhoeren (om hoerenlopers in de kraag te grijpen) en lokvoer tuigen (zodat dieven tegen de lamp lopen). pagina 11tolerantie is tanende DEN HAAG - Minister Piet Hein Donner (CDA, Sociale Zaken) ver wacht geen vlucht van pensioen fondsen naar België. Weliswaar gelden bij onze zuider buren soepeler regels voor de spaarfondsen van werknemers voor hun oude dag, maar de situa tie in België is wat dat bereft ook onzekerder. Zo zijn volgens de be windsman pensioenfondsen in België sterker afhankelijk van het individuele oordeel van de toe zichthouder. Dat blijkt uit een brief die Donner gisteren aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Eerder ontstond ophef bij een ruime Kamermeer derheid, omdat de Belgische over heid folders verspreidde in Neder land om pensioenfondsen over de grenzen te lokken. Aangezien de minister de Kamer toen niet ge rust kon stellen, vroeg zijn partijge noot CDA-Kamerlid Pieter Omt- zigt aan de bewindsman om de ri sico's in kaart te brengen. AMERSFOORT - De Federatie Op vang heeft minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en staatssecretaris Jet Bussemaker (Welzijn) gevraagd maatregelen te treffen om opvang plaatsen voor bedreigde mannen te creëren. Het aantal mannen dat een veilige plek nodig heeft, neemt de laatste jaren sterk toe, maar in Amsterdam zijn de enige zeven bedden te vinden waar man nen terechtkunnen. Dat zei directeur Ineke Smidt van de Federatie Opvang gisteren. In 2006 klopten dertig mannen aan voor hulp nadat zij slachtoffer wa ren geworden van mensenhandel. In de eerste helft van dit jaar zijn er al twintig gevallen geregistreerd. Het gaat volgens Smidt niet alleen om mensenhandel, maar ook om homoseksuele moslimmannen en slachtoffers van eerwraak die zich in hun eigen omgeving ernstig be dreigd voelen. De opvang in Amsterdam is be doeld voor homoseksuele mos lims. Plekken in blijf-van-mijn-lijf- huizen zijn uitsluitend bedoeld voor vrouwen. Volgens Smidt zijn sommige vrouwen zo getraumati seerd, dat een gecombineerde op vang met mannen uit den boze is. „Het kost momenteel heel veel energie om bedreigde mannen die bij maatschappelijke organisaties of de politie aankloppen, ergens onder te brengen", aldus Smidt. Gemeenten richten zich volgens haar op de eigen bevolking en voe len er niet veel voor geld te steken in een landelijke voorziening. „Een opvanghuis kost geld. Zo moet het extra beveiligd worden met kogelwerend glas." bij een 2-jarig Vodafone 17,50 Zorgeloos Mobiet Internet Make the most of now vodafone Make the most of now AMSTELVEEN - De politie zoekt een derde verdachte van de steekpartij waarbij een medewerker van een avondwinkel in Amstelveen om het leven kwam. Het zou gaan om een twintigjarige Amsterdammer. De twee andere verdachten zijn aan de rech- ter-commissaris voorgeleid en blij ven minimaal twee weken vastzit ten. Een van de twee zestienjarige ver dachten bleek weggelopen uit de gesloten jeugdinrichting De Kop peling in Amsterdam. Nadat Bureau Jeugdzorg melding had gemaakte van zijn verdwij ning, heeft de Amsterdamse poli tie gepoogd de zestienjarige ver dachte op te sporen. Maar omdat de jongen niet voor een misdrijf onder behandeling was, had zijn opsporing geen topprioriteit zoals bij een tbs'er wel het geval is, aldus een woord voerder van de politie in Amster dam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5