Zeeland Soepeler regels voor teletaxi Schouwen Wie kent alle regeltjes die in Dreischor in de ban van de zwingelmolen Zes week cel voor bedreigen Asselbergs 211 /.'iiÉ#, Jaarlijkse Vlasdag beleeft zaterdag vierentwintigste editie. - 1 'Jm'I\A V Op de Vlasdag in Dreischor is te zien hoe vlas wordt bewerkt. Medische keuring voor 75-plussers is niet meer nodig. Slotbos en duinen op dia's en in het echt Fietsster gewond bij aanrijding in Goes Peuters en ouders samen naar gym Geen interesse voor inspraak Kruseveer Opfriscursus autorijden voor 55-plussers Goes plaatst vier informatieborden Bruënaar wilde naar de burgemeester om zaken uit te praten. Gemeente wil burgers beter voorlichten over rechten en plichten. 26 Donderdag 16 augustus 2007 pzc F'WH' v' u'iV" V; 1 'A - A.J> A L 1 f'tV' door Piet Kleemans dreischor - De repelkam wordt schoongemaakt, de zwingelmolen nagekeken en het vlas gereed ge zet. Dreischor maakt zich op voor de jaarlijkse vlasdag. Zaterdag de t8e beleeft het evenement de vie rentwintigste editie. Wat vierentwintig jaar geleden be gon met een paar kramen op de Ring is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken evenement waar elk jaar duizenden bezoekers op afkomen. Zij krijgen een uitge breid en gevarieerd programma voorgeschoteld waarbij de hoofd rol aan de vlasbewerking is toebe deeld. Oud-vlassers tonen aan de Ring met behulp van oude werktuigen alle facetten van de vlasbewerking. Van het oogsten tot aan het eind product linnen. In streek- en land bouwmuseum Goemanszorg zijn tijdens de vlasdag allerlei extra acti viteiten, naast de lopende tentoon stelling over het trekpaard. Rondritten in diverse rijtuigen staan op het programma evenals demonstraties ploegen met trek paarden. Verder zijn er kramen met kleine landbouwwerktuigen en er is een wagenmaker present. Buiten zijn oude landbouwmachi nes te bewonderen. Aan de Oost straat staan klassieke tractoren en Lister-motoren. foto Marijke Folkertsma Op de Ring zijn oude ambachten te zien. Er is een mandenmaker en een klompenmaker en men kan een kijkje nemen bij onder meer tingieten, potten bakken, kantklos sen en palingroken. Bij wijnhoeve De Kleine Schorre kan wijn geproefd worden en ook de lokale kaasboerderij De Stolpe ontbreekt niet. Manege Balans verzorgt een paar dendag voor jong en oud. Be langstellenden kunnen kennis ma ken met de manege, krijgen een kijkje in de keuken van de paar- denverzorging en hen wordt een kühr op muziek voorgeschoteld. Voor de kinderen zijn er 'wandel- ponys'. Aan de Zuid Langeweg en Zuid- dijk zijn parkeerterreinen inge richt. Een pendel-paardentram zorgt voor het vervoer van parkeer terrein naar dorpshart. Bezoekers zonder hoogtevrees kunnen kiezen voor een rond vlucht per helikopter. Dorpsorkest Crescendo opent de dag rond to.oo uur en shantykoor Neptunus zorgt 's middags voor de muzikale omlijsting van het evenement. Het speciale Vlasdagorkest geeft om 16.00 uur een concert in de Hervormde kerk. Met dat concert wordt de vlasdag 2007 afgesloten. I** Dreischor is zaterdag in de ban van zwingelmolen en repelkam tijdens de 24ste vlasdag. Het eve nement trekt steevast duizenden bezoekers. door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland versoepelt de regels voor de teletaxi op het ei land. Mensen van 75 jaar en ouder hoe ven voortaan geen medische keu ring meer te ondergaan om in aan merking te komen voor de ver voersvoorziening. Dat levert de ge meente een besparing op van naar schatting 30.000 euro. Tot 2005 gold als criterium voor de teletaxi dat mensen van 75 jaar en ouder niet medisch gekeurd hoefden te worden, maar daar kwam met de vaststelling van de Wet Voorzieningen Gehandicap ten (WVG) verandering in. Wie in aanmerking wilde komen voor de diensten van de teletaxi, moest eerst naar de keuring om te zien of ze terecht een beroep deden op de voorziening. Van januari tot en met juli dit jaar werden in totaal 111 aanvragen voor de teletaxi ingediend door personen van 75 jaar en ouder. Voor elk van deze aanvragen werd, geheel volgens de regels, medisch advies aangevraagd voor 150 euro per keuring. In de praktijk is dat volgens het da gelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland een wat overbodige en onnodig ingewikkel de constructie. Het blijkt dat perso nen van 75 jaar en ouder nagenoeg allemaal voor de teletaxi in aan merking komen. In veel gevallen bleek sprake van motorische beper kingen, soms ernstig. Het achterwege laten van een me- 1*5 Medische keuring van 75-plus- sers die gebruik willen maken van de teletaxi, blijkt duur en tijdrovend. De meesten komen in aanmerking voor taxivervoer. dische keuring maakt het makkelij ker voor 75-plussers om toegang te krijgen tot de teletaxi. Bijkomend voordeel is dat de wachttijd voor taxivervoer aanmerkelijk wordt be kort, omdat niet op een medisch advies hoeft te worden gewacht. Het vereenvoudigen van de proce dure door de keuringsregel te schrappen, maakt ook een snellere verwerking van andere aanvragen in het kader van de wet Maat schappelijke Ondersteuning moge lijk. Voor de gemeente heeft het schrappen van de verplichte keu ring ook een stevig financieel voor deel. Op basis van de ervaringen tot nu toe schat de gemeente dat jaarlijks ongeveer tweehonderd 75-plussers een aanvraag doen voor de tele taxi. Zouden die allemaal medisch gekeurd moeten worden, dan kost dat de gemeente dertigduizend eu ro per jaar. Dat geld wordt nu be spaard. burgh haamstede - De diavoor stelling die Natuurmonumenten regelmatig in Slot Haamstede laat zien7 wordt dinsdag uitgebreid met een wandeling door het Slot bos en de Zeepeduinen. De bos wachter vertelt over planten, die ren en historie. De activiteiten zijn ook apart te be zoeken. Aanmelding bij de VW Haamstede via 0900-2020233 of op www.natuurmonumenten.nl. goes - Een 53-jarige fietsster uit de gemeente Goes is gistermiddag met onbekend letsel naar het zie kenhuis gebracht na een aanrij ding in Goes. Een 48-jarige automobilist uit 's-Gravenpolder wilde rechtsaf de 's-Gravenpolderseweg op rijden en zag daarbij de fietsster over het hoofd. Ze werd daardoor van haar fiets geduwd. ZIERIKZEE - Ouders en peuters gymmen vanaf dinsdag weer sa men bij gymnastiekvereniging Del- tasport uit Zierikzee. De lessen zijn in handen van Janita Giljam. Peuters en hun papa, mama, opa, oma of andere begeleider kunnen elke dinsdagochtend tussen 10 en 11 uur terecht in de gymzaal in de Mulockstraat. Meer informatie via 06-51647512 of 0111-692356. KRUININGEN - Of inwoners van Kruiningen hebben geen proble men met het plan Kruseveer, óf het interesseert ze niet. Welgeteld nul mensen namen gisteren de moeite om naar de inspraakavond over het voorontwerp-bestem mingsplan te komen. Kruseveer is de naam van de 250 huizen tellen de woonwijk die op het voormalig veerplein zal verrijzen. zierikzee - De afdeling Schou wen-Duiveland van Veilig Verkeer Nederland biedt 55-plussers de mogelijkheid hun rijvaardigheid op te frissen. Op vier maandagen (17 en 24 september en 1 en 8 okto ber) zijn er cursussen in het Multi functioneel Centrum in Zierikzee. Naast theorieles worden er tests ge daan. Aanmelden of meer informatie bij John Prins via 0111-647155. goes - De gemeente Goes plaatst dit najaar aan invalswegen vier in formatieborden, waarop staat wel ke evenementen in de stad plaats vinden. De panelen, overigens geen di gitale, kosten de gemeente 11.000 euro. Het college vindt die uitgave ver antwoord in een poging grotere evenementen beter te promoten. middelburg - De man die burge meester Asselbergs van Schou wen-Duiveland heeft bedreigd is veroordeeld tot zes weken cel waar van drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Bovendien mag de 44-jarige Bruënaar zich niet meer vertonen in de straat waar de burgemeester woont en mag hij geen contact met hem op nemen. De rechter tilde zwaar aan de be dreigingen omdat de burgemeester een publieke functie vervult. De Bruënaar heeft problemen met de gemeente over verschillende kwesties rond zijn camping. Vori ge week maandagavond wilde hij hierover spreken met de burge meester. Die liet hem niet binnen. Daarna heeft de Bruënaar een kwartier lang door de brievenbus bedreigingen geuit. Daarbij heeft hij Asselbergs ook met de dood be dreigd. Dit laatste ontkende de man gisteren. De rechter achtte het echter bewezen. De officier van justitie had negen maanden cel geëist waarvan drie voorwaardelijk. De rechter oordeel de aanzienlijk milder. Het is nog niet bekend of het OM in hoger be roep gaat. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het is dagelijkse kost op parkings: een confrontatie tus sen de controleur en een foutpar- keerder. Waarbij de bestuurder niet zelden de woorden 'ik wist niet dat...' gebruikt. Het gebeurt niet alleen op parkeer plaatsen, weten ze bij de gemeente Schouwen-Duiveland. Ook café houders die hun terras te dicht bij de weg hebben staan, roepen het graag: 'Ik dacht dat het mocht.' Of de argeloze burger die een schuur tje in zijn tuin bouwt. 'Bestaan daar dan regels voor?' Het leidt tot ergernissen, tijdver lies en nodeloze discussies, is de er varing van de afdeling Handha ving. Want los van het feit dat het soms smoesjes zijn, heeft iemand die de regels overtreedt simpelweg geen poot om op te staan. Im mers, zo staat in de wet, dient elke burger diezelfde wet gewoon te kennen. Dat is makkelijker gezegd dan ge daan. Niemand kent alle regeltjes uit zijn hoofd. Daarom heeft de overheid de plicht de regels, wan neer iemand die wil raadplegen, beschikbaar te stellen. Juist op dat vlak kan de gemeente beter gaan presteren, vindt Hand having. Die afdeling controleert en houdt toezicht op allerlei regels en vergunningen, zoals die op het ge bied van parkeren en milieu. Handhaving keek de afgelopen maanden in de spiegel: hoe wer ken we nu, wat gaat er goed en wat kan er beter? „We zijn al een poosje bezig de re gels zichtbaarder te maken", zegt Op de internetsite van de gemeente staat wanneer je een vuurtje mag stoken burgemeester J. Asselbergs, die handhaving in zijn portefeuille heeft. Hij wijst op de internetsite, waar je bijvoorbeeld kunt zien wanneer je wel of geen vuurtje mag stoken en op welke plekken je in een tentje mag slapen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40