Zeeland PZC Geld voor leerlingenzorg Pontes deDRVKKERY 25 Zeeduin wordt snel gesloopt SCHOUWEN-DUIVELAND 31 34 Scholengroep investeert in verbetering van zorg op school. Brasseriemenu Bief signeert Lift Opdrachtjes over natuur en milieu Jager mag schieten op damherten in de Manteling Uren sleutelen aan de snelste Solex Donderdag 16 augustus 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Piet «leemans ZIERIKZEE - De leerlingenzorg op de Pontes Pieter Zeeman-school in Zierikzee moet beter, vindt de directie van de school. Daarom wordt voor 2008 twintigduizend euro extra uitgetrokken voor verbe tering van de leerlingenzorg. Leerlingenzorg is in de visie van rector B. Martens van de Pontes Pieter Zeeman erg belangrijk. „Maatschappelijke problemen ko men op kindervoeten een school binnen", schetst Martens. De pro blemen waarmee kinderen worste len, variëren. Kindermishandeling komt voor, evenals pesten. Verder zijn er soms medische problemen of zitten kinderen psychisch in de knoop, waardoor ze qua scholing buiten de boot dreigen te vallen. Pontes wil er, benadrukt Martens, alles aan doen dat zoveel mogelijk te voorkomen. Op Pontes lopen momenteel al so ciale en pedagogische hulpverle ners rond en krijgen kinderen die dyslectisch zijn of leerproblemen hebben extra hulp (remedial teaching). De klassenleraar (men tor) houdt zijn leerlingen in de ga ten. Heel wat, maar niet genoeg volgens Martens. De hulpverleners zijn er lang niet altijd op tijd bij, waardoor de problemen voor leer lingen onnodig zwaar worden. Hoe beter de leerlingenzorg, hoe lager de uitval en hoe minder leer lingen uiteindelijk bij de leerplicht ambtenaar terecht komen. Om hel- 1^ De Pontes Pieter Zeemanschool in Zierikzee investeert in 2008 20.000 euro extra in zorg op school, om problemen bij leerlin gen vroeg op te sporen. der te krijgen wat er aan schort en hoe het beter kan, heeft de school bureau APS Edukern onderzoek la ten uitvoeren. De school kan rekenen op de steun van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Die is bereid de kosten van het onderzoek - 8211 eu ro - op zich te nemen. Voorwaarde daarbij is dat de Pon tes Pieter Zeeman structureel in vesteert in verbeteringsvoorstellen die uit het onderzoek voort vloeien. Met die voorwaarde heeft de schooldirectie geen moeite.. Richting gemeente is al toegezegd dat er een uitvoeringsplan komt waarin staat welke maatregelen en ■investeringen voor de komende ja ren worden gepland. De gemeente zelf zit ook niet stil, zegt wethouder G. Houtekamer. Een gemeentelijk Centrum voor Jeugd en Gezin is in de maak. Dat centrum krijgt een spilfunctie in de aanpak van gezinsproblemen. De gemeente wil eind dit jaar proefdraaien met het Centrum voor Jeugd en Gezin. Het moet in ieder geval in 2009 operationeel zijn. Voor het primair onderwijs gaat de gemeente werken met een Zorg Advies Team. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur met tomatensoep, pikante visburger of gevulde paprika en panna cotta 15,00 of 12,50 (vegetarisch) Reserveren7 bel 0118 - 886 866 zaterdag 18 augustus 11.30-13.00 uur Blofin Bhutan boek met dvd 24,90 www.de-drvkkery.nl door Emile Calon DISHOEK - Binnen enkele weken wordt Zeeduin gesloopt. Eigenaar Bouwfonds MAB/ontwikkeling nam gisteren het besluit het voor malige hotel in Dishoek te slopen. Voor de slopers daadwerkelijk aan de slag gaan wordt eerst onder zocht of er nog asbest in het pand zit, aldus directeur J. Littooij. Volgens hem is het pand niet te be veiligen. Om die reden ziet hij, in verband met de veiligheid van het dorp, geen andere oplossing dan zo snel mogelijk slopen. Vrijdag en maandag werd brand gesticht in het gebouw dat al jaren leeg staat. Na de tweede brand liet burgemeester R. van der Zwaag weten dat wat hem betreft het ge bouw zo snel mogelijk tegen de vlakte gaat. Littooij was ook al tot die conclusie gekomen. Hij gaat met spoed een sloopvergunning aanvragen, maar is van plan al te slopen nog voor alle termijnen zijn verstreken. De directeur verwacht nog dit na jaar met een 'mooi en aangepast' plan te komen voor een nieuw dorpshotel met woningen en ap partementen. Dat plan wordt op verzoek van de gemeente op enke le onderdelen aangepast. ■mmaaiuf w n 11 'mmm Tip? redactie@pzc.nl Er is een kantoor in Terneuzen waar de medewerkers niet voor één gat te vangen zijn. Zo wordt er bij de lange avonddiensten steevast een beroep gedaan op een snackbar uit de buurt die de warme hap komt afleveren. Onlangs besloot een van de me dewerkers eerst langs het toilet te gaan, alvorens van al dat lekkers te genieten. Op weg naar het toi let bleef echter de lift steken. En wat gebeurde, de leverancier van de snackbar arriveerde eer der dan de reparateurs van de lift. Een bezemsteel bracht uit komst. En wat was er vervolgens te zien: de kier tussen de liftdeu ren was precies groot genoeg om een frikandel door te steken. RENESSE - Op een leuke manier mensen bewust maken van de beperkingen en mogelijkheden die natuur en milieu bieden. Dat is het doel dat Eco- scope (activiteitencentrum over natuur en milieu in Renesse) zich heeft gesteld. Eén van de midde len om het doel te bereiken is de rugzaktocht. Be zoekers trekken er op het terrein van Ecoscope met de rugzak op uit en moeten onderweg aller lei opdrachtjes uitvoeren. Zoals de familie Koop- mans uit Brielle (foto), die met water in de weer is. De rugzaktocht is populair, zegt coördinator Jos Catsman van Ecoscope. „En op het blote-voe- ten-pad krijgen we ook veel positieve reacties." De rugzaktocht is elke dag tussen 11.00 en 17.00 uur te lopen. Er zijn op kinderen toegesneden op drachtenboekjes, en opdrachten bedoeld voor volwassenen. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39