Groot Eiland blijft wellicht dicht keuken Reddingsplan park Elderschans Celstraf voor harddrugsdealer teriiep|n b.v. Grondeigenaar Bekaert laakt rol gemeente Hulst in Tragelkwestie. Drie maanden voor mishandeling Cel voor bedreigen van burgemeester Commissie aan de slag met renovatie van Aardenburgs stadspark. Conservator herontdekt schilderij Van der Velde Koken in een keuken die een kok ij|| verdient! 2 PZC Donderdag 16 augustus 2007 29 door Sheila van Doorsselaer HULST - Als de gemeente Hulst vasthoudt aan de plannen voor het vestigen van verstandelijk ge handicapten met grensoverschrij dend seksueel gedrag op het Groot Eiland, dan wil grondeigenaar Be kaert het natuurgebied niet open stellen voor publiek. De familie Bekaert is met de pro vincie Zeeland in vergevorderde onderhandelingen over het open stellen van het 120 hectare grote natuurgebied, bestaande uit bos sen, droog en nat weiland, kreken, rietzomen, zompige strandjes, knotwilgen en akkerland. Het is een voor de provincie zeer waarde vol project, want op zo'n grote schaal is in Zeeland nog geen spra ke van particulier natuurbeheer. Daarnaast geldt het Groot Eiland als binnendijks natuurproject in het kader van de bestuursovereen komst Natuurcompensatie Wester- schelde (NCW). Volgens een woordvoerder van de familie Bekaert dreigt de familie de medewerking nu eenzijdig op te zeggen. „De familie is ontgoo cheld over de rol van de gemeente Hulst in deze kwestie. Zij voelt zich gechanteerd." Volgens de woordvoerder heeft de gemeente gedreigd de Bekaerts niet de beno digde vergunningen te geven voor de verbouw en de bouw van een De familie Bekaert dreigt het na tuurgebied bij Hulst niet open te stellen als Hulst vasthoudt aan de woonvorm voor gehandicap ten met een seksuele stoornis. woning in het gebied als zij niet haar handtekening wilde zetten onder een akkoord over de woon vorm van Tragel. „Voor de familie Bekaert is het daarom een princi pekwestie geworden en na familie- beraad is besloten serieus te over wegen het Groot Eiland niet open te stellen voor publiek. De gemeen te Hulst zal er een prachtige wan delroute en toeristische trekpleis ter door mislopen, maar dat heeft ze dan aan zichzelf te danken. De provincie zal vast ook niet blij zijn met de werkwijze van de gemeen te." De Hulster wethouder Paul Wee- maes ontkent stellig dat er sprake is geweest van chantage. „We zijn er wel van doordrongen dat het de familie Bekaert ernst is. We vin den dat de natuurontwikkeling en de openstelling van het Groot Ei land doorgang moeten vinden en tegelijk zullen we toch tot een op lossing moeten komen voor de ge handicapten. Ik wil daarom samen met de familie Bekaert, stichting Tragel en gedeputeerde Van Wave- ren om de tafel om er samen uit te komen. Ik ben er van overtuigd dat dit ook zal lukken." VLISSINGEN - Conservator Veronica Frenks van het Muzeeum in Vlissingen heeft een schilderij herontdekt. Hoewel ze iets zocht voor het bel fort in Sluis, stuitte ze op zolder op een schilderij met zeventiende-eeuwse zeeschepen. Een mooie aanvulling op de tentoonstelling over Michiel de Ruyter. Hoewel het doek in 1712, weliswaar mi croscopisch, is gesigneerd door Pieter van der Vel de, was het Muzeeum daar nog niet zo zeker van. Nader onderzoek, onder meer van een Belgische kunsthandelaar, bevestigt nu: het is een echte Van der Velde. Het schilderij werd tien jaar terug 'zomaar' door iemand aan het Muzeeum geschonken. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft een 33-jarige man uit Brugge tot drie maanden cel veroor deeld voor mishandeling van zijn echt genote. Het stel was in de nacht van 28 april in Terneuzen om een pijpje cocaïne te roken. De vrouw werd na het drugsge bruik hysterisch. Om haar tot de orde te roepen gaf de man haar klappen, maar dat werkte averechts. Buiten gaf hij haar volgens getuigen een paar trappen in het gezicht. De man zei haar slechts een 'schopje onder haar kont' te hebben gegeven. MIDDELBURG - De man die burgemees ter Asselbergs van Schouwen-Duive- land bedreigde, is veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Bovendien mag de 44-jarige Bruënaar zich niet meer vertonen in de straat waar de burgemeester woont en mag hij geen contact met hem op nemen. De rechter tilt zwaar aan de (doodsbe dreigingen, omdat de burgemeester een publieke functie vervult. De Bruë naar heeft problemen met de gemeen te over kwesties rond zijn camping. door Frank van Cooten AARDENBURG - Voor het verloeder de park De Elderschans in Aarden burg is een reddingsplan in de maak. Een onlangs opgerichte commissie ontwikkelt een plan om De Elderschans op te knappen en te herstellen. In deze commissie zitten vertegen woordigers van Het Zeeuwse Land schap, natuurvereniging Het Duumpje, de provincie, de stads raad Aardenburg en de gemeente Sluis. De commissie bestaat ook uit leden van een landelijke stich ting die zich bezighoudt met het beheer van parken. Wethouder Carien Bolijn deelde dit deze week mee tijdens de ver gadering van de raadscommissie Ruimte. De enig overgebleven buitenplaats van Zeeuws-Vlaanderen is ver waarloosd. Wandelpaden zijn door de begroeiing vooral bij re genachtig weer spiegelglad, omver gevallen bomen versperren de weg en grachten, gazons en open ter- reindelen zijn dichtgegroeid. Om iets aan de verloedering te doen wil de Aardenburgse tuin en landschapsarchitect Tom de Witte de gemeente Sluis gratis ad viseren. Hij weet welke maatrege len het beste kunnen worden ge nomen om de Elderschans om te vormen tot een toegankelijk park zonder het karakter van de histori sche buitenplaats al te veel geweld aan te doen. Wethouder Bolijn had een ge sprek met De Witte maar gaat niet op zijn aanbod in. „De in de com missie vertegenwoordigde instan ties willen graag hun eigen weg be- De gemeente Sluis maakt serieus werk van renovatie van het ver loederde park De Elderschans in Aardenburg. Binnen een paar maanden ligt een plan op tafel. wandelen." Volgens Bolijn zijn door de gekozen opzet, de vor ming van een brede commissie met overheden en diverse belangenorganisaties, behoorlijk wat subsidies binnen te halen. De provincie heeft al aangegeven een resultaatsubsidie te verstrekken van vijftigduizend euro. Zoals de naam al zegt, wordt dit geld pas overgemaakt als de gekozen aan pak tot resultaat leidt. „We hopen over een maar maan den duidelijkheid te krijgen. Om een goed plan te maken worden of fertes aangevraagd bij diverse be drijven", meldde de wethouder. Het bevreemdde enkele leden van de raadscommissie Ruimte dat geld wordt uitgetrokken voor een plan, terwijl de plaatselijk bekende landschapsarchitect De Witte een gratis plan van aanpak heeft aange boden. Bolijn verklaarde echter dat de instanties in de commissie het onderzoek betalen en dus be palen aan welke eisen het moet voldoen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige Terneuzenaar voor dea len in harddrugs veroordeeld tot een gevangenisstraf van dertig maanden. Hij werd ervan verdacht het afgelo pen jaar in zowel Terneuzen als België te hebben gedeald in cocaï ne en heroïne. De zaak kwam aan het rollen na klachten over overlast in de Grenu- laan. Er volgden observaties en te lefoontaps. Begin januari werd hij- in België aangehouden met 21 gram aan 'wit en bruin' op zak. Mr. F.J. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 01 15-620851 71300-016 Ook voor... vervangingsapparatuur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37