Zeeland langer zorgenkindje zijn de Oranjebuurt in Terneuzen Gidsenteam Zeeuws-viaanderen Katertje Binkie is beschoten in uitgebreid met 35 nieuwe leden 1^.1 Taart voor 200.000ste gast visserijmuseum Zelf de boer op bij ambachtslui Nieuwkomers werden een jaar lang bijgepraat over 'weetjes' regio. Baasje hangt posters op nadat haar kat werd getroffen door kogel. 7 PZC Donderdag 16 augustus 2007 27 Jan van Puyvelde en Barbara Audenaert werken er hard aan om van Den Dullaert weer een echt cultureel centrum te maken. „Nu de sporthal er weer staat, kunnen we ons richten op de andere zalen. Met name de theaterzaal." foto Wim Kooyman door Wout Bareman TERNEUZEN - De cursus is afge rond, de diploma's kunnen wor den uitgereikt. Het Gidsenteam Zeeuws-Vlaanderen wordt half september uitgebreid met 35 nieu we gidsen. Het afgelopen jaar heb ben ze zich, tijdens een cursus, ver diept in de historie, kunst en cul tuur, economie, flora en fauna van de streek en alle mogelijke wetens waardigheden over de drie ge meenten. De uitbreiding van het gidsenteam was hard nodig. Door vergrijzing en natuurlijk verloop was het aan tal gidsen de laatste jaren terugge lopen tot 15 personen. Bestuurslid Fini Vermeulen van de stichting Gidsenteam Zeeuws-Vlaanderen: „Om te garanderen dat er ook in de toekomst voldoende gidsen be schikbaar zijn, hebben we in sep tember vorig jaar het initiatief ge nomen een nieuwe éénjarige cur sus op te starten. De 35 aspi rant-gidsen zijn er enthousiast te genaan gegaan." Op maandag 17 september krijgen ze hun diploma tijdens een bijeenkomst in De Bae- ckermat in Westdorpe. Eind jaren tachtig, begin jaren ne gentig zwaaide de eerste lichting gidsen af, toen nog onder de vlag van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen. Toen het bu reau in 1995 opging in de regionale VW, ging het gidsenteam als een zelfstandige stichting verder. Ver meulen: „De gidsen leiden tot op de dag van vandaag op aanvraag groepen rond voor de VW, bedrij ven, musea, instellingen, verenigin gen en particulieren. Om bij te blij ven is er een jaarlijkse bijscho ling." Het team verzorgt niet al leen rondleidingen in de regio, maar ook trips naar Gent, Brugge en Brussel. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Marja Kok uit de Ter- neuzense Beatrixstraat schrok zich vrijdagavond rot. Opeens kwam haar katertje Binkie binnenren nen, totaal in paniek. Met een snel heid en schichtigheid die het dier tje nog nooit eerder had getoond, en een voorpoot die dienst weiger de. Een aantal onderzoeken later volgde een schrikbarende conclu sie: zwart-witte Binkie is bescho ten. „Eerst dacht de dierenarts nog dat er een fout was gemaakt bij het af drukken van de foto's, of dat er een tand van een hond in Binkies schouder zat. Maar uiteindelijk bleek het dus een kogel te zijn. Het kan dus niet anders dan dat er in mijn wijk een kattenhater actief is", vertelt Kok. Dierenarts Ingrid den Hartog uit Sint-Jansteen beves tigt het verhaal. „De kogel heeft het bot grotendeels verbrijzeld en bovendien zijn er haren mee naar binnen gestuwd, die voor infecties zorgen", aldus Den Hartog. Binkie is inmidels geopereerd, maar het is nog niet zeker of het één jaar oude diertje zijn voorpoot kan behouden. Kok meldde het schietincident bij de politie, maar kreeg niet het idee dat die er mee aan de slag gaat. Po litiewoordvoerster Mirja Vis: „Het is heel vervelend voor deze me vrouw, maar wij zien vooralsnog te weinig aanknopingspunten om met deze zaak verder te gaan." Kok is een posteractie in haar wijk gestart. Met affiches op lantaarnpa len in de Beatrixstraat, Oranjelaan en Juliana van Stolberglaan con fronteert ze haar wijkgenoten met BRESKENS - Veel eerder dan ver wacht verwelkomde het visserij museum in Breskens gisteren zijn 200.000ste bezoeker. Burgemeester Jaap Sala was er voor naar Breskens gekomen. Hij overhandigde het echtpaar Harold en Margret Swartjes uit Ede en hun dochtertjes Maartje en Anne een cadeau namens de gemeente Sluis. Het visserijmuseum gaf een grote slagroomtaart. Die werd met een opgesmuld. Margret deelde taart uit aan de aanwezige vrijwilli gers. „Geweldig", vond ze de attentie. „We komen hier voor het eerst. Ie mand op onze camping in Cad- zand-Bad vertelde over dit mu seum en dit leek ons een geschikte dag voor een museumbezoek." De mijlpaal van 200.000 bezoekers werd aanvankelijk aan het eind van het seizoen verwacht. Maar het bezoekersaantal in het mu seum is dit jaar enorm gestegen. De maanden mei en juni waren drukker dan vorig jaar en in juli steeg de teller tot ruim boven de vierduizend bezoekers. HULST - In Oost-Zeeuws-Vlaande- ren en het Waasland wordt ko mend weekend het 28e Ambachte lijk Weekend gehouden. Traditiegetrouw kan een kijkje worden genomen bij veel am bachtslieden en kunstenaars, van juwelenontwerpers tot palingro kers. In tegenstelling tot voorgaan de jaren zijn deze keer geen tien fiets- en autoroutes uitgestippeld. Belangstellenden kunnen zelf een keus maken welke kunstenaars en ambachtslui ze willen bezoeken. De brochures met alle deelnemers, hun adressen en wetenswaardighe den zijn gratis af te halen bij het VW-kantoor in Hulst, de ANWB in Terneuzen en het gemeentekan toor in Axel. De kunstenaars en ambachtslieden zijn te bezoeken van to.oo uur tot 18.00 uur. de tekst: 'Onder ons huist dus ie mand die nu al voor de tweede keer zo laf is geweest om op een dier te schieten'. Dat laatste ba seert Kok op verhalen van buurtbe woners. „In één jaar tijd zijn er twee katten verdwenen, twee door een kogel getroffen en één kwam opeens met een verlamde staart thuis." „Ik ben heel reëel", vervolgt ze. „Ik begrijp maar al te goed dat iemand niet van katten houdt en er dus van baalt als er zo'n dier in z'n tuin poept. Maar met een keer in de handen klappen kom je al een heel eind. Op een kat schieten is toch absurd? Het gaat ook om de veiligheid van buurtbewoners. Er spelen hier dagelijks kinderen bui ten. Je moet er toch niet aan den ken dat die worden getroffen door een kogel, die voor een kat was be doeld? Hoe veilig is mijn wij! nog?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35