Rotonde op kruispunt Molendijk Den Dullaert wil niet Akkoord uitbreiding woonwagencentrum Buurman mag stadhuisje in Sint Anna ter Muiden toch kopen Niet veel, maar wel ernstige ongevallen op kruispunt Hoek. Lift Bestuur van gemeenschapscentrum werkt aan de toekomst. Armlastige gemeente Sluis heeft het geld hard nodig. 26 Donderdag 16 augustus 2007 PZC door Eugène Verstraeten HOEK - De veiligheid op het kruis punt Hoekseweg (N682) en Altenastraat/Molendijk in Hoek wordt verbeterd. Half september begint de provincie met de aanleg van een ellipsvormige rotonde op het kruispunt, waar in het verle den een aantal zware ongevallen plaatsvonden. De weg staat officieel te boek als 'erftoegangsweg', maar er is voor gekozen om de N682 in te richten als 'gebiedsontsluitingsweg': een weg waar tachtig kilometer per uur gereden mag worden. De ver keersintensiteit van ongeveer 6300 passerende motorvoertuigen per etmaal sluit daarbij aan. Ook de breedte van de weg past meer bij een gebiedsontsluitingsweg. De N682 is de kortste verbinding naar het noorden van Terneuzen vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook wordt de weg vermoedelijk gebruikt door sluipverkeer vanaf Dow naar de N61. Op het kruispunt zijn in van 1999 tot en met 2004 acht ongevallen Op het kruispunt Hoekseweg (N682) en Altenastraat-Molen- dijk in Hoek wordt half septem ber een elliptische rotonde aan gelegd. gebeurd. Daarvan betrof het vijf keer een ongeval met gewonden en één keer met dodelijke afloop. Het aantal ongevallen is laag, maar de meeste zijn wel ernstig. Opval lend is dat bij drie van de acht on gelukken een bromfietser betrok ken was. De provincie kiest voor een ellipti sche rotonde, omdat die duidelijk het doorgaand karakter van de Hoekseweg aan geeft. Bovendien maakt deze constructie de zijaan sluitingen ondergeschikt en dus minder aantrekkelijk voor het sluipverkeer, onder andere naar Dow. Door de vormgeving is er ook min der aankoop van grond nodig dan bij een gewone rotonde. De aanleg begint half september. Dorpsbelangen Hoek graag gezien dat er eerder was begonnen met het werk. Maar onder andere door de grondverwerving en de voorbe reiding voor het aanpassen van ka bels en leidingen heeft het wat lan ger geduurd. Aan de noordzijde van de rotonde wordt een hulpweg aangelegd zo dat tijdens de werkzaamheden het verkeer doorgang krijgt op de Hoekseweg. Het verkeer van en naar de Molendijk wordt afgewik keld door middel van verkeerslich ten. De Altenastraat wordt tijdens de werkzaamheden afgesloten. Aan- wonenden worden omgeleid via de Binnendijk. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De onderhandelingen over de aankoop van grond voor uitbreiding van het woonwagen centrum in Koewacht zijn rond. De gemeente Terneuzen en de ei genaar van een naast het woonwa gencentrum gelegen perceel heb ben een principe-akkoord bereikt. De uitbreiding staat overigens nog niet vast, benadrukt wethouder Cees Liefting. Er moet nog overleg volgen met alle betrokkenen en uiteindelijk heeft de gemeenteraad het laatste woord. De gemeente wil het woonwagen centrum met zes of zeven stand plaatsen uitbreiden om een aantal gezinnen van het woonwagencen trum in Sas van Gent te huisves ten. Dat centrum moet wijken voor de oprukkende industrie. Een aantal gezinnen heeft te ken nen gegeven graag naar Koewacht te willen. Vandaag overlegt Liefting met de woonwagenbewoners, de dorps raad Koewacht en de direct omwo nenden over de plannen. „Daarbij staat vooral centraal wat we er alle maal nog omheen kunnen doen. Want ons beleid is om van woon wagencentra steeds meer een soort woonwijken te maken." ZEEUWSE ;.M-' Tip? redactie@pzc.nl Er is een kantoor in Terneuzen waar de medewerkers niet voor één gat te vangen zijn. Zo wordt er bij de lange avonddiensten stee vast een beroep gedaan op een snackbar uit de buurt die de war me hap komt afleveren. Onlangs besloot een van de mede werkers eerst langs het toilet te gaan, alvorens van al dat lekkers te genieten. Op weg naar het toilet bleef echter de lift steken. En wat gebeurde, de leverancier van de snackbar arriveerde eerder dan de reparateurs van de lift. Een bezemsteel bracht uitkomst. En wat was er vervolgens te zien: de kier tussen de liftdeuren was pre ciesgroot genoeg om een frikandel door te steken. door Sheila van Doorsselaer HULST - Met het instorten van de sporthal en daarmee het verlies van broodnodige inkomsten, gedonder binnen het bestuur, een ontslaggolf en veel kritiek op de bedrijfsvoering, heeft Den Dul laert haar portie de afgelopen twee jaar wel gehad. Inmiddels doet het Hulster gemeenschapscen trum er alles aan weer op te krab belen uit het dal. De crises lijken inmiddels goed deels bezworen; er staat een nieu we, grotere sporthal die zaterdag 1 september wordt geopend. On danks, of misschien wel dankzij, het instorten van de noordhal is het Dullaertbestuur erin geslaagd een heleboel nieuwe sport- en spel activiteiten naar de sporthal te ha len. Zo wordt volgende maand een begin gemaakt met 'happy- sport', waar kinderen van alle leef tijden, los van een vereniging, di verse sporten kunnen doen. Ook unihockey (een variant op hockey) is nieuw en dat geldt ook voor de indoor golflessen. Bij vol doende animo wordt basketbal, boksen, zelfverdediging en het te genwoordig zeer populaire panna- voetbal (voetbal in een 'kooi') aan geboden. De sporthal heeft nu ook een eigen bar, van de zaal ge scheiden door een glazen wand. Voorzitter-coördinator van Den Dullaert, Jan van Puyvelde, is er trots op dat in de tijd dat de Huls ter gemeenschap het zonder grote sporthal moest doen, er niet één vereniging is afgehaakt. „Ze zijn al lemaal gebleven. Sterker nog, de volleyballers van Morres die hier voorheen enkel hun wedstrijden speelden, gaan hier nu ook trai nen." Het zalencomplex Den Dullaert verhuurt ruimten aan de biblio theek en een orthodontistenprak- tijk en de theaterzaal en de kleine zaal worden gehuurd door diverse verenigingen. De bridgeclub bij voorbeeld, of het Hulster gemengd koor. In Den Dullaert worden De opening van de nieuwe sporthal wordt groot aangekondigd. Het bestuur heeft veel nieuwe sport- en spelactiviteiten gestrikt. foto Wim Kooyman zelfs gebedsdiensten gehouden en kan worden gekaart voor vleesprij- zen. De tennishal en de voormali ge squashhal zijn al enkele jaren in handen van particulieren. Een verdere leegloop dreigde toen er een paar jaar geleden sprake van was dat de bibliotheek naar de 'Op theatergebied is Hulst nog een grotendeels onontgonnen terrein' binnenstad zou verhuizen. Deze geluiden zijn nu weer even ver stomd. Nu staat het voortbestaan van de theaterzaal ter discussie, want de binnenstad zou een veel betere locatie voor een schouw burgje zijn. Voor het bestuur betekent dit dat er werk aan de winkel is om de po sitie van Den Dullaert in de sa menleving te verstevigen. Van Puy velde erkent dit. „Het laatste jaar is onze aandacht vooral uitgegaan naar de sporthal. De rest is er bij ingeschoten. Nu de sporthal er weer staat, kunnen we ons richten op de andere zalen. Met name de theaterzaal, want op theatergebied is Hulst nog een grotendeels on ontgonnen terrein." Secretaris Barbara Audenaert (met een studie film- en theaterweten schappen als achtergrond) houdt zich hier actief mee bezig. „Er moet een evenwichtig programma komen voor zowel jong als oud. Daarnaast moet de foyer meer de uitstraling krijgen van een gezellig theater. Nu we de bar hebben ver bouwd tot theatercafé is het er in ieder geval al een stuk sfeervoller." Het zal echter nog een seizoen du ren voordat de contouren van het nieuwe beleid zichtbaar zijn en Den Dullaert zich weer echt een cultureel centrum mag noemen. Naast het vullen van de theater zaal heeft Den Dullaert een aantal andere activiteiten opgezet; zo kunnen er kinderfeestjes gehou den worden, is galerie Dul AeRT opgezet, waarbij elke maand een andere artiest kan exposeren en is er voor de jeugd een open podium om hun kunsten te tonen. De ambities van Van Puyvelde gaan echter verder. „Ik wil meer beurzen binnenhalen, belangrijke sportevenementen, grote arties ten, kaartjes die niet alleen hier en via internet, maar ook elders in de stad gekocht kunnen worden. Het kost allemaal veel geld en met de gemeentelijke subsidie alleen zul len we het niet redden. Daarom wil ik ook provinciale subsidie aan vragen en geldstromen binnen de Euregio aanboren. Maar alles met voorzichtigheid. We kunnen het maar één keer uitgeven en gaan niet onbezonnen te werk." door Frank van Cooten SINT ANNA TER MUIDEN - G. Flemal uit Sint Anna ter Muiden mag het voormalige stadhuisje van het mo numentale dorpje voor 330.000 eu ro kopen van de gemeente Sluis. Het dagelijks gemeentebestuur be sloot deze week het pand te koop aan te bieden aan Flemal, de buur man van het stadhuisje. Hij krijgt twee weken bedenktijd. Flemal was de op één na hoogste bieder bij de openbare inschrij ving op 21 juni jongstleden. Hij bood toen rond de drie ton. De Vlaamse kunstenaar Lambert legde echter met 325.001 euro het hoogste bod op tafel. Hij kon ech ter niet aan zijn financiële verplich tingen voldoen. Het college probeert nu zelfs vijf duizend euro meer te krijgen dan het hoogste bod van de inschrij ving. Voor Flemal betekent het aanbod dat hij dertig mille meer moet ophoesten dan zijn oorspron kelijke bod van drie ton. Het college doet Flemal begin vol gende week schriftelijk het aan bod. Als dit aanbod binnen twee weken niet wordt geaccepteerd, start het college opnieuw een pro cedure voor verkoop bij openbare inschrijving. Flemal krijgt nu dus toch de gele genheid het door hem begeerde stadhuisje te kopen. Daar zag het na het afhaken van Lambert niet naar uit, omdat de inschrijving De gemeente Sluis probeert zo veel mogelijk te vangen voor het stadhuisje. De buurman mag het toch kopen, maar moet dertig mille meer betalen dan zijn bod. van 21 juni juridisch niet meer van toepassing was, zei wethouder Ca- rien Bolijn op 25 juli. Het college beschouwt het aanbie den van het stadhuisje aan de tweede bieder nu echter als meest rechtvaardige vervolgstap in de verkoopprocedure van het stad huisje. Ook is dit de snelste manier om het pand te verkopen. Johan Provoost (WD) vraagt zich af waarom het college niet kiest voor een veilige koper: Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. De woning bouwcorporatie biedt een ton min der, maar garandeert wel het ge bruik van het gebouw als expositie ruimte. Bolijn heeft daar een logische ver klaring voor. „Deze gemeente heeft het geld hard nodig. Als u uw huis verkoopt, laat u ook geen ton vallen omdat u de ander aardi ger vindt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34