Zeeland PZC Openbaar debat pensioen Wille 25 Inbreker gepakt, andere rent weg Waterschap werkt scheuren en putten weg ZEEUWS-VLAANDEREN 31 34 Onderzoek door 'commissie van wijzen' is mislukt. Kunstmarkt Groede is ook leuk voor kinderen FUT) V Markt 51 Middelburg U.C J_y jv V iVJvJjii\I T0118886886 Brasseriemenu Bief signeert Jager mag schieten op damherten in de Manteling Uren sleutelen aan de snelste Solex Donderdag 16 augustus 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten SLUIS - De gemeenteraad van Sluis debatteert donderdagavond 30 au gustus eindelijk in het openbaar over de riante pensioenvoor ziening van wethouder Leen Wil le. Dit gebeurt op verzoek van en kele fractievoorzitters, na de mis lukte poging een 'commissie van wijzen' onderzoek te laten doen naar een redelijk en maatschappe lijk aanvaardbaar pensioen. Al vrij snel werd duidelijk dat enkele frac tievoorzitters geen behoefte had den aan de wijsheid van de 'wij zen'. Toen er ook nog werd gesteg geld over de opdrachtformulering en de kosten, is besloten deze po ging te staken. „Dat bespaart de ge meente een ton en een hoop geru zie", aldus Hans Meijer (Helder Zeeuws). Op basis van de pensioenwetge ving voor politieke ambtsdragers krijgt Wille straks meer pensioen dan zijn huidig salaris. Dit pen sioen is mede gebaseerd op zijn carrièreverloop. Onderzoeken to nen aan dat er niets onrechtmatigs is gebeurd. Wille vindt het openbare debat prima. „Ik heb niets te verbergen." Fractievoorzitter Robert Evers van de PvdA vindt het logisch dat de commissie is afgeblazen. Hij is er niet van overtuigd dat de uitkomst leidt tot een lager pensioen en dus De gemeenteraad van Sluis be- paalt 30 augustus zijn mening over het pensioen van wethou der Wille. Dat is hoger dan zijn huidig salaris. een kostenbesparing voor de ge meente. „Naar mijn mening en naar de me ning van velen is het pensioen van Wille buitenproportioneel. Dat is echter hem en de gemeente niet te verwijten, maar het ministerie die deze regeling in de wet heeft gere geld." Evers vraagt daarom zijn partijge noten in Den Haag via reparatie wetgeving dit soort zaken in de toekomst te voorkomen. Johan Provoost (WD) verwacht niet dat de Tweede Kamer zal snoeien in de eigen pensioenvoor ziening. Hij vindt het wel goed dat de zaak eindelijk in de openbaar heid komt. „Het is echter nog te vroeg een motie van wantrouwen tegen Wille in te dienen. Wellicht komt er wel een feitenonderzoek. En we willen weten hoe Wille, me de vanuit zijn politieke ideologie, nog denkt te kunnen functione ren." Liber Baarends (D&T) wil niets meer met deze soap te maken heb ben, zei hij gisteren. „Wille doet niets onrechtmatigs. Voor ons is hiermee de kous af De fout ligt bij de wetgever." SAS VAN GENT - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen begint maan dag met het aanbrengen van een nieuwe deklaag op de Mosselstraat en een gedeelte van de Vrijstraat in Sas van Gent. Dat is nodig om dat er een groot aantal scheuren en putten in het wegdek zit. Het karwei duurt naar verwach ting tot half september. De werk zaamheden beginnen met het re pareren van de scheuren. Daarna wordt over het gehele wegvak een deklaag van steenslagasfaltbeton aangebracht. Daarop komt een laag pek met steenslag. De Mosselhuisstraat wordt 3,90 meter breed. Het te behandelen deel van de Vrijstraat is 4,10 meter breed. De kosten voor de Vrijstraat worden gedeeld door het water schap en de gemeente Assenede, omdat de landsgrens precies op de as van de weg loopt. Tijdens het werk wordt een deel van de Vrijstraat en de Mosselhuis straat - vanaf de Schapersweg tot de Sint Albertstraat - afgesloten. Volgens planning is dat van maan dag 20 augustus tot en met vrijdag 14 september, maar dat kan door weersomstandigheden verande ren. Woningen en bedrijven zijn tijdens het werk mogelijk moeilijk of tijdelijk niet bereikbaar. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. SAS VAN GENT - De politie heeft dinsdagnacht een 31-jarige inbre ker aangehouden in de Oranje straat in Sas van Gent. De agenten reden rond kwart voor drie door de Oranjestraat en hoor den een alarm afgaan. Toen ze poolshoogte gingen nemen, zagen de agenten dat twee personen haastig wegliepen. Tijdens een ach tervolging wisten de agenten de 31-jarige Terneuzenaar in de kraag J te grijpen. De andere persoon maakte zich snel uit de voeten in de richting van de Buitenweg en wist te ontko men. De aangehouden man is ingeslo- L- ten. GROEDE - Op de tweede kunstmarkt van het sei zoen in het Slijkstraatje in Groede was er vooral veel aandacht voor kinderen. Terwijl hun ouders de kraampjes bezochten, mochten zij in een ate lier kleifiguurtjes maken, een poezentuin bezoe ken of leren steltlopen. Een tiental plaatselijke kunstenaars en hobbyisten toonden hun werk in het museumstraatje: beeldhouwers, glaskunste naars en schilders. Zoals de van oorsprong Duitse schilder Michael Franke, die nu een atelier heeft in Breskens en Groede. „Ik doe hier mijn inspira tie op", zegt hij. „De verbinding tussen het Zeeuws-Vlaamse landschap, zee en lucht doet me iets. Hier zijn veel van mijn werken ontstaan." foto Wim Kooyman vanavond vanaf 17.30 uur met tomatensoep, pikante visburger of gevulde paprika en panna cotta 15,00 of 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 18 augustus 11.30-13.00 uur Blofin Bhutan boek met dvd 24,90 www.de-drvkkery.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33