Zeeland atisS ulS isiliiS Si* siiiï liiilaiië^ "iib Stadhuis Goes is nog niet verhuurd 1? j iïi ISiS Zes weken cel voor bedreigen Asselbergs Hl?» si l! IS 11! Voormalig hotel Zeeduin bij Dishoek wordt snel gesloopt Gezocht: geld voor Timmerfabriek Ondernemers lijken pand niet interessant te vinden voor uitbating. B PZC Donderdag 16 augustus 2007 I 29 VLISSINCEN - Vijf miljoen euro kost de restauratie van de voormalige Timmerfabriek op het Scheldeterrein in Vlissingen. Indien minister Plasterk van Cultuur een gul le bui heeft, vergoedt het Rijk zeventig procent van de restauratiekosten: 3,5 miljoen euro. Wie de rest moet bijleggen? Dat is nog onduidelijk. Miscchien een inves teerder. Holland Casino bijvoorbeeld. Daarmee heeft de gemeente Vlissingen nog altijd contact. Indien Holland Casino afhaakt, zoekt Vlissingen naar andere mogelijk heden. foto Lex de Meester door Lilian Dominicus GOES - Het stadhuis van Goes is commercieel niet interessant ge noeg om te huren. De gemeente heeft het pand enkele maanden ge leden te huur gezet voor onderne mers, maar zonder resultaat. Burgemeester en wethouders heb ben nog met geen enkele partij on derhandelingen gevoerd. „Ze zit ten er ook niet heel serieus achter aan", verklaart een woordvoorder van de gemeente. Er zitten dan ook nog heel wat ha ken en ogen aan het huren van het gebouw. De ruimte moet be schikbaar blijven voor huwe lijksplechtigheden en officiële ont vangsten, is niet toegangelijk voor gehandicapten en er is geen par keerruimte voor de deur. „Het pand is een monument, dus er mag nog geen spijker in de muur worden geslagen", zegt eige naar R. Spelier van het op de bega ne grond gelegen Lunchcafé Stad ig Plannen genoeg voor het Goese stadhuis, maar niemand die het monumentale pand durft te hu ren. De voorwaarden zijn niet duidelijk. huis. Hij verzorgt al 33 jaar de cate ring boven; ook de keukeninrich ting is van het lunchcafé. Hij heeft de gemeente daarom 'puur infor matief benaderd over de huur van het gebouw. Maar voordat hij ook maar iets doet, wil hij weten wel ke randvoorwaarden de gemeente stelt. „Die zijn niet duidelijk." Uitbater C. van de Zandt van res taurant De Stadsschuur ziet 'mis schien' mogelijkheden voor huur van het pand. „We zijn altijd op zoek naar nieuwe locaties voor ca teringpartijen die te groot zijn voor ons restaurant. Maar de ge meente mag Spelier hier niet in passeren, dat zou ongepast zijn." Voor de PvdA is de geringe belang stelling reden om de aandacht te vestigen op zijn eerdere voorstel: het oprichten van een cultuur huis. „Wij zijn van mening dat het stadhuis behouden moet worden voor het publiek", verklaart fractie voorzitter H. Hoogerland. „Het moet een cultuurhuis worden in de ruimste zin van het woord. Zo zouden er in de raadszaal kameror kesten kunnen optreden en Goese kunstenaars op de bovenzolder ex positieruimte krijgen." Hij ver wacht meer medestanders voor zijn plan te krijgen. „De raad gaf B en W de ruimte, omdat het geld zou kunnen opbrengen. Nu levert het gebouw helemaal niets op." MIDDELBURG - De man die burge meester Asselbergs van Schou- wen-Duiveland bedreigde, is ver oordeeld tot zes weken cel, waar van drie voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Bovendien mag de 44-jarige Bruënaar zich niet meer vertonen in de straat waar de burgemeester woont en mag hij geen contact met hem op nemen. De rechter tilde zwaar aan de bedreigingen, omdat de burge meester een publieke functie ver vult. De Bruënaar heeft proble men met de gemeente over ver schillende kwesties rond zijn cam ping. Vorige week maandagavond wilde hij hierover spreken met de burgemeester. Die liet hem niet binnen. Daarna uitte de Bruënaar een kwartier lang bedreigingen door de brievenbus. Daarbij be dreigde hij Asselbergs ook met de dood. Dit laatste ontkende de man gisteren. De rechter achtte het echter bewe zen. De officier van justitie had ne gen maanden cel geëist waarvan drie voorwaardelijk. De rechter oordeelde aanzienlijk milder. door Emile Calon DISHOEK - Binnen enkele weken wordt Zeeduin gesloopt. Eigenaar Bouwfonds MAB/ontwikkeling nam gisteren het besluit het voor malige hotel in Dishoek te slopen. Voor de slopers daadwerkelijk aan de slag gaan, wordt eerst onder zocht of er nog asbest in het pand zit, aldus directeur J. Littooij. Volgens hem is het pand niet te be veiligen. Om die reden ziet hij, in verband met de veiligheid van het dorp, geen andere oplossing dan zo snel als mogelijk slopen. Vrijdag en maandag werd name lijk brand gesticht in het gebouw dat al jaren leeg staat. Na de twee de brand liet burgemeester R. van der Zwaag van de gemeente Veere weten dat wat hem betreft het ge bouw zo snel als mogelijk gesloopt moet worden. Littooij was ook al tot die conclusie gekomen. Hij gaat dan ook met spoed een sloop vergunning aanvragen, maar is van plan te slopen nog voor alle termijnen zijn verstreken. De directeur wil dit najaar met een 'mooi en aangepast' plan ko men voor een dorpshotel met wo ningen en appartementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31