Zeeland en rovers zijn overal actief Historisch Goes in kleur op de kalender Interesse platform voor jeugd gepeild Goes blijft gespitst op waterafvoer 320GB Harddisk *e(krigk«r« S-ATJ ei ilt V 72,50 Danker Jan Oreel zet alle dorpen van Goes boven twaalf maanden Reimerswaal laat jongerenwerker animo inventariseren. ffltmtüMltkk B PZC Donderdag 16 augustus 2007 27 Wie met een rollator loopt, doet er verstandig aan in gezelschap te gaan. Ook de tas kan beter aan de andere schouder worden gehangen. Tasjesdieven bewegen zich meestal met enige snelheid langs hun slachtoffers. De tas hangt dus beter niet aan de straatkant. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - Geen auto's op straat, 's-Heer Hendrikskinderen zonder witte schimmel, een gek diesel trammetje op het stationnetje van Wolphaartsdijk, bonte koeien op een huiswei en Zeeuwse wagens bij de Grote Kerk: je zou er prompt heimwee van krijgen. Dan ker Jan Oreel heeft opnieuw het beeld van Goes rond 1900 een kleur gegeven en net als vorig jaar heeft boekhandel Het Paard van Troje het als kalender uitgegeven. Historisch Goes, heet de kalender en het jaar 2008 prijkt onder twaalf tekeningen. Eerder dit jaar maakten Oreel en de boekhandel al een Zeeuwse ka lender volgens hetzelfde concept: Stads- en dorpsgezichten naar oude foto's maar nu historisch ver antwoord ingekleurd. Danker Jan Oreel heeft voor de nieuwe kalender andere onderwer pen gekozen dan voor de Histori sche Kalender 2007 en als hij om een bepaald beeld niet heen kon, koos hij een ander gezichtspunt of een ander seizoen. Wel heeft hij er voor gezorgd dat alle dorpen van Groot-Goes in de kalender aan bod komen. Kattendijke lijkt sinds 1954 nog nauwelijk veranderd maar Kloetinge ken je alleen maar terug omdat de Geerteskerk. zo markant is. Omdat het uitgangspunt voor alle tekeningen fotografisch is, is er ook plaats voor mensen. Die kwa men immers vroeger, bij de ver schijning van een camera, netjes op een rij staan om vereeuwigd te worden. Zo lopen de jongens op de Singelstraat, die pakjes voor de De jongens van de bodedienst aan de Singelstraat lopen niet door. Ze pose ren voor de fotograaf en indirect voor Danker Jan Oreel. bodedienst moeten wegbrengen, niet door. Ze poseren even voor de eeuwigheid, die dankzij de inkt van Oreel uit zijn sepia keurslijf wist te ontsnappen. Van sommige plaatjes kun je wat leren. Heel mooi, bijvoorbeeld, van die bomenop de Singelstraat. En duurzaam, zo'n tram voor per sonenvervoer. Als de Postweg bij 's Heer Arendskerke nog zou zijn geplaveid als in 1917, zou je er ze ker geen klachten over hardrijders meer horen. Wat verdwenen is, stemt soms nos talgisch, soms gelukkig. Want de- gasfabriek was mooi gemetseld maar wel erg vervuilend. De kalender kost 10,95 euro en is te koop bij alle Goese boekhan dels, de VVV, het museum en bij het gemeentearchief. GOES - Goes houdt in het waterbe leid rekening met kortdurende, maar hevige regens en lange perio den van de droogte. Dat wil niet zeggen dat Goesenaren nooit meer natte voeten krijgen. Het college van burgemeester en wethouders antwoordt dat op vra gen van de CDA-fractie. Die klom in de pen nadat Goes in juni/juli tweemaal was getroffen door wa teroverlast. Vooral in de Goese Pol der ontstonden problemen. Daar werd op 9 juli de wijk zelfs enkele uren afgesloten, omdat de riooldek sels begonnen te drijven. In samenspraak met waterschap Zeeuwse Eilanden zijn al maatrege len voor de korte termijn getrof fen, zoals het extra maaien van slo ten en een snellere waterafvoer. Goes denkt daarnaast aan het ma ken van overlopen in de straat, zo dat water via plantsoenen naar slo ten kan vloeien. door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal laat door jongerenwerker Esther van Ham onderzoeken of bij de jeugd in de gemeente animo bestaat om zitting te nemen in een jongeren platform. Om de interesse te peilen, krijgen alle Reimerswaalse jongeren tus sen de 10 en 23 jaar, dat zijn er 3772, volgende week een brief en een aanmeldingsformulier van de jongerenwerker in de bus. Daarop kunnen ze aangeven of ze wel of geen interesse hebben voor het platform en of ze er eventueel een actieve rol in willen spelen. Als er genoeg aanmeldingen zijn, wordt aan de hand van de reacties een selectie gemaakt van 10 a 15 jongeren. De jongerenwerker zal dan eerst in dividuele gesprekken en later geza- melijke gesprekken met hen voe ren. Het doel van het jongerenplatform is volgens Van Ham om de jeugd een actievere rol te geven in de ge meente en om activiteiten te ont plooien die in samenwerking met de jongeren zijn bedacht en niet vanachter een bureau. Het jongerenplatform moet overi gens niet worden verward met een jongerenraad, zoals die actief is in de gemeenten Borsele, Noord-Beveland en Tholen. Het platform zal zich niet bemoeien met het beleid van de gemeente en dat doet een jongerenraad wel. Het is de bedoeling dat het Jonge renplatform Reimerswaal een aan tal keer per jaar bij elkaar komt om activiteiten te bedenken en te organiseren. Volgens Van Ham kunnen dat zowel groot- als klein schalige dingen zijn. „Je kunt her zo gek niet bedenken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29