Zeeland PZC Borsele kijkt achter de geraniums 25 Verkeershinder op kruisingen BEVELANDEN-THOLEN 31 34 Gemeente wil vereenzaming bestrijden. Brasseriemenu j Bief signeert V Markt 51 Middelburg Windmolenpark verrijst na jaar vertraging in Anne-Mariapolder Jager mag schieten op damherten in de Manteling Donderdag 16 augustus 2007 Uren sleutelen aan de snelste Solex Tip? redgoes@pzc.nl door Willem van Dam HEINKENSZAND - Borsele gaat de eenzaamheid te lijf! Binnenkort wordt in de gemeente begonnen met een project, dat de naam Kij ken achter de geraniums heeft mee gekregen. Daaraan werken diverse maat schappelijke en kerkelijke organisa ties en instellingen mee. Doel van het project is om de problematiek van de vereenzaming in kaart te brengen, om vervolgens mensen die thuis dreigen te verkommeren de weg te wijzen naar een actief so ciaal leven. Het project richt zich niet alleen op ouderen, maar op al le leeftijdsgroepen. In Zeeuws-Vlaanderen werden eni ge tijd geleden vergelijkbare initia tieven genomen. Borsele is vol gens wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA, welzijn) de eerste Zeeuwse gemeente boven de Wes- terschelde die vereenzaming op de ze manier probeert te bestrijden. Vermue zegt geen idee te hebben van de omvang van het probleem binnen haar gemeente. „Het is een lastig item - hóe krijg je er grip op, cijfers zijn er niet." Vermue is er zeker van, dat bin nen de Borselse gemeentegrenzen sprake is van vereenzaming. „Aller lei organisaties, bijvoorbeeld de thuiszorg, krijgen voortdurend sig nalen dat mensen eenzaam zijn. Maar met die signalen gebeurt tot dusver te weinig." Op het gemeentehuis van Borsele W* De gemeente Borsele wil met het project 'Kijken achter de ge raniums' de helpende hand bie den aan inwoners die een geïso leerd bestaan leiden. wordt al geruime tijd met de ge dachte gespeeld om te proberen het probleem aan te pakken. In de nota gezondheidsbeleid Borsele Be ter werd er jaren geleden a! voor gepleit om inwoners die een geïso leerd bestaan leiden de helpende hand te bieden. Daarmee wordt nu ernst gemaakt. De gemeente heeft daartoe con tact gezocht met thuiszorgorganisa ties, het algemeen maatschappelijk werk, de GGD Zeeland, ouderen en vrijwilligersorganisaties en de kerken. „En die reageerden alle maal met groot enthousiasme", al dus wethouder Vermue. Borsele hoopt onder meer via de ze organisaties mensen op te spo ren die onder eenzaamheid ge bukt gaan, om eventueel actie te kunnen ondernemen. Daarbij wordt onder meer gedacht aan ge richte groepsbezigheden of indivi duele activiteiten. Het project loopt in eerste instan tie tot eind volgend jaar. Dat wil echter niet zeggen, dat daarna geen aandacht meer aan het pro bleem wordt geschonken, verze kert Vermue. De kosten van Kijken achter de gera niums worden op 10.000 tot 15.000 euro geraamd. GOES - Automobilisten moeten in de eerste week van september 's nachts rekening houden met ver keershinder op de kruispunten in de Deltaweg tussen Goes en Wil- helminadorp en op de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskin deren. De provincie vervangt in die week maandag-, dinsdag- en woensdagnacht regelautomaten van de verkeerslichtinstallaties. In de nacht van 3 op 4 september wordt de installatie vanuit de rich ting Goes onder handen geno men, van 4 op 5 september die bij Wilhelminadorp en van 5 op 6 september de lichten bij 's-Heer- hendrikskinderen. Verkeer wordt tijdens het werk vanuit alle richtin gen over één baan geleid. Er wordt tevens van de gelegen heid gebruik gemaakt om andere werk uit te voeren. Zowel bij Goes als Wilhelminadorp worden extra lussen in het wegdek gemaakt. Bij Wilhelminadorp worden de ver keerslichten bovendien uitgerust met 'tovergroen'. Met name vracht verkeer heeft daarvan profijt, want dat krijgt een voorkeursbehande ling. Tovergroen bevordert de door stroming en spaart het milieu, doordat er minder afgeremd en op getrokken hoeft te worden. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Er is een kantoor in Terneuzen waar de medewerkers niet voor één gat te vangen zijn. Zo wordt bij de lange avonddiensten er steevast een beroep gedaan op een snackbar uit de buurt die de warme hap afkomt leveren. On langs besloot een van de mede werkers eerst langs het toilet te gaan, alvorens van al dat lekkers te kunnen genieten. Op weg naar het toilet bleef echter de lift steken. En wat gebeurde, de leve rancier van de snackbar arriveer de eerder dan de reparateurs van de lift. Een bezemsteel bracht uit komst. En wat was er vervolgens te zien; de kier tussen de liftdeu ren was precies groot genoeg om eenfrikandel door te steken. vanavond vanaf 17.30 uur j zaterdag 18 augustus 11.30-13.00 uur met tomatensoep, pikante j Blof in Bhutan visburger of gevulde paprika en I boek met dvd 24.90 panna cotta j 15,00 of 12,50 (vegetarisch) j Reserveren7 bel 0118 - 886 866 www. de-drvkkery. nl Uc\_Jxv. V JVJxi_ii\.I T0118886886 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. BATH - Eén voor een worden ze neergezet, de zestien windturbines in de Anne-Mariapolder, ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal. Het windpark van Delta had er eigenlijk al een jaar geleden moeten staan, maar de bouw heeft lang stilgelegen vanwege problemen met de leverancier van de molens. De funderingen lagen er echter al die tijd al. De turbines worden gebouwd door het bedrijf Emergya Wind Technologies uit Schoondijke. Alles alles goed gaat is het park in de cember operationeel. De windmolens hebben een as- hoogte van 75 meter en een rotordiameter van 54 me ter. Samen produceren ze straks 32 miljoen kilowat tuur (kWh) per jaar. Daarmee voorzien ze in de stroombehoefte van ongeveer 11.000 huishoudens. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27