Tolerantie in Nederland is tanende Stroom aangiftes tegen Wilders Politiechef: homohaat groeit door veranderen opbouw bevolking. Hypotheekhouder Hypotheekcrises Procureurs-generaal houden rekening met 'tientallen klachten'. Muskens Kinderopvang Pitbull PZC Donderdag 16 augustus 2007 11 AMSTERDAM - De toenemende into lerantie ten opzichte van homo's is het gevolg van de veranderende samenstelling van de bevolking. Dat zegt korpschef van de politie Amsterdam-Amstelland Bernard Weiten deze week in een inter view met Gay Krant Magazine. Uit cijfers van de politie blijkt dat de daders van anti-homogeweld bijna altijd van allochtone afkomst zijn. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteurü>pzc.nl In de PZC van 14 augustus staat in het artikel van Anita de Haas dat de 'helft van hypotheekhouders de eigen woning niet aflost'. Als ju rist moet mij van het hart, dat dit een onjuist gebruik is van het woord hypotheekhouder. De hypo theekhouder is namelijk de geld- verstrekker en niet degene die het geld leent. Bij het aangaan van een hypothecaire geldlening verleent de eigenaar van de woning (de hy potheekgever) recht van hypo theek op de woning aan de geld- verstrekker (de hypotheekhouder) tot zekerheid voor de nakoming van zijn verplichtingen. Met dit recht heeft de hypotheekhouder het recht de woning buiten de rechter om publiek te verkopen (te veilen) als de hypotheekgever niet aan zijn betalingsverplichting voldoet. De hypotheekhouder kan zich dan verhalen op de verkoop opbrengst in de veiling. Guido Herwig Coosje Buskenstraat 202, Vlissingen Wat mij het meest verbaast aan de hypotheekcrises op de Amerikaan se huizenmarkt (PZC, 11-08) is het beleid van de banken in Neder land. Bij een aanvraag voor een hy potheek in Nederland wordt meestal de boekhouding van de af gelopen 5 jaar gevraagd. Je finan ciële toekomst wordt tegen de meest ongunstige meetlat gelegd. Daarna heb je een kansje dat je aanvraag wordt ingewilligd. Wel nu deze banken dus, lenen kort ge zegd hun geld weer uit aan gewe tenlozen in de Verenigde Staten, AMSTERDAM - Het pleidooi van po liticus Wilders voor een verbod op de Koran heeft geleid tot een reeks aangiftes bij de politie. Het college van procureurs-generaal houdt re kening met 'tientallen aangiftes' en heeft aan het Openbaar Ministe- „De tolerantie tegenover homo's is absoluut beter geweest", aldus Weiten. „We waren op weg een heel tole rante samenleving te worden. Maar aan het begin van deze eeuw lijkt daar een kentering in te zijn gekomen", stelt Weiten vast. „Ik denk dat dit met name komt door de wijziging van de samen stelling van de bevolking." Volgens de Amsterdamse politie chef is bij sommige groepen 'spra ke van een kennisachterstand' over homoseksualiteit. Ook godsdienst speelt soms een rol, aldus Weiten. „Duidelijk is wel die aan mensen hypotheken ver strekken waarbij het van tevoren al duidelijk is dat zelfs met de meest optimistische financiële toe komstverwachting deze leningen niet of nauwelijks terugbetaald kunnen worden. Vreemd. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Ik reageer op de uitspraak van de heer Muskens (PZC, 14-08). A(la)ha, wat een goed idee van Muskens om Allah als de gezamen lijke Naam van God te introduce ren! Alle tradities van deze tijd: joods-cristelijk-islamitisch stam men uit dezelfde bron, stammen/spreken uit dezelfde taal. Allen noemden God oor spronkelijk El of Al wat betekent 'Het', of'het Ene' dat zich in alle dingen uniek uitdrukt. Uit deze wortel ontstond 'Elat' (Oud-Kanaa- nitisch), 'Elohim' (Hebreeuws), 'Al lah' (Arabisch) en 'Allaha' (Oud Aramees). Het Oude Aramees was een taal die in Jezus' tijd gespro ken werd. Hebreeuws was een tem peltaai. Het Oude Aramees is een taal die geen onderscheid maakt tussen middel en doel, of tussen innerlijke en uiterlijke handeling. Alaha betekent Eenheid. Het zal waarschijnlijk een kosmisch ge boorteproces worden om het idee van de heer Muskens te laten plaatsvinden vanuit aller hart maar wellicht is het een eerste stap om nader kennis te maken met het voelen van de klanken ALAHA. Een kosmische universe le kracht die met grote bewogen heid door de ziel van ieder levend wezen werkt-danst. Nelleke Lips Breestraat 63, Middelburg Lekker thuis van school, iets drin ken en je verhaal kwijt kunnen. Dit is voor de meeste basisschool leerlingen onbekend. Er zijn een hoop mensen die de eindjes aan el- rie in Amsterdam gevraagd al de zaken te behandelen. Dat meldde een woordvoerder van het college gisteren. Het parket in Amsterdam heeft inmiddels toegezegd alle aan giftes tegen Wilders in behande ling te nemen. Amsterdam behan delt de zaken omdat het Landelijk Expertise Centrum Discriminatie in de hoofdstad is gevestigd en de klachten dezelfde strekking heb ben. dat orthodoxie, in welke religie dan ook, tot intolerantie leidt", zegt hij. Een andere oorzaak van de toenemende onverdraagzaam- 'Orthodoxie, in welke religie dan ook, leidt tot onverdraagzaamheid' heid is dat sommige allochtonen te maken krijgen met discrimina tie, waardoor zij zelf weer anderen gaan discrimineren. „Het is een vi cieuze cirkel, zo lijkt het." Weiten ziet een oplossing in voor kaar moeten knopen, vandaar dat ma ook werkt. Maar tegenwoordig moeten we 3 keer per jaar op va kantie, 2 auto's hebben en een huis hebben dat niet te betalen is met één inkomen. In mijn tijd had den we geen schoolopvang. Nog enkele jaren en dan wordt het woord nachtschoolse opvang geïn troduceerd. Als ik een hond wil, laat ik er geen ander mee lopen. Maar de moeders anno 2007 den ken over hun kinderen heel an ders. Als 's avonds de kinderen thuis komen: vlug eten en opzou ten naar bed want pa en ma moe ten naar een workshop of naar de sportschool. En daar is het meisje van 15 dat 's avonds oppast. Waar om zit de crisisopvang overvol en hebben kinderen van 14 al een strafblad of drinken alcohol? Thuis hebben ze niks geleerd, want pa en ma moesten altijd weg, druk. R. Brasser Steengrachtstr 39, Vlissingen Bijzonder triest is het stukje in de PZC (14-8) over de Middelburger die een agent bedreigde met zijn pitbull. De man voegde daarna ook nog de daad bij het woord en haalde zijn pitbull om vervolgens deze op te zetten tegen de politie. De eigenaren kwamen er helaas met een bijzonder lichte geldstraf vanaf Dit soort mensen moet ech ter geen huisdieren mogen hou den, want die verzieken het voor de goedwillende eigenaren van dit soort honden. Zolang dit soort din gen gebeuren zal de RAD nooit aangepast worden en daar zijn juist lieve en sociale honden als Hellas de dupe van. Het is toch echt tijd dat er een MAG-test komt voor eigenaren van honden. Wat er met de hond is gebeurd, wordt niet verteld in het artikel maar bij navraag bij de PZC blijkt dat de hond zo goed als zeker is af gemaakt. De hond is dus weer de dupe van de mens. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Concrete cijfers over het aantal aangiftes tegen Wilders zijn nog niet voorhanden. De parketten in Utrecht, Den Bosch, Den Haag, Rotterdam, Zwolle-Lelystad en Amsterdam zelf hebben in ieder geval aangiftes ontvangen. PW-leider Wilders zorgde vorige week woensdag voor ophef door in een ingezonden artikel in De Volkskrant te pleiten voor een ver bod op de Koran. lichting. Die moet niet alleen op scholen, maar ook in gebedshui zen plaatsvinden. „Het zou me heel wat waard zijn als de imam er zich in de moskee over uitspreekt en respect kweekt voor homo's en lesbo's." De Amsterdamse politie kreeg dit jaar een ongekend hoog aantal meldingen van anti-homogeweld binnen. De Amsterdamse korpschef vertelt in Gay Krant Magazine dat de poli tie daarom de a^elopen tijd extra is gaan surveilleren in homo-uit gaansgebieden. Weiten: „Sinds begin juli is de poli POSTVAK IN Bezoekers van koffieshop Checkpoint in Terneuzen worden 26 augustus met pendelbussen naar de binnenstad vervoerd. Het centrum is door een etappe van de Eneco Tour nauwelijks bereikbaar. Dit bericht maakte heel wat los. Reacties op www.pzc.nl „Met verbazing lees ik dat er pen delbussen ingezet worden voor ver voer naar en van Checkpoint. Bij een door mij eerder ingediend voorstel om pendelbussen in te zet ten vanuit een transferium, om overlast te verminderen, is van ta fel geveegd omdat er géén drugs over de weg vervoerd mogen wor den. Mijn vraag aan de beleidsme dewerkers is, wordt er nu wel ge tie een waar offensief begonnen." Om het geweld tegen te gaan, zou de korpschef in het uiterste geval ook 'lokhomo's' inzetten. Deze agenten in burger zouden po tenrammers op heterdaad moeten betrappen. Het aanpakken van geweld tegen homo's wordt bemoeilijkt doordat veel slachtoffers geen aangifte dur ven te doen. „Is het schaamte? Of durft men niet uit de kast te komen?", vraag Weiten zich af. „Ik zou het wel wil len toeteren: doe altijd aangifte als je slachtoffer wordt van discrimina tie." doogd of een tijdelijke ontheffing verleend?" Huub Mercé De berichtgeving leverde veel ver bolgen reacties op. Terneuzenaren vinden dat de ambtenaren van hun stad 'gek zijn geworden'. Ze concluderen dat de stad het drugs toerisme sponsort. Ze hadden de Eneco Tour beter 'de Checkpoint- tour' kunnen noemen. „Drugsbus sen on tour, het is toch niet te gelo ven wat ze hier doen. Ik kom voortaan uit een andere stad. Ter- neuzen waar ligt dat?" 'Een andere bezorgde burger' vindt dat toeristen maar moeten lopen. „Dat is gezond. Dit is een te ken dat het een goudmijntje is. An ders zouden ze dit niet doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11