Sport Familie volgt Fabiano op de voet 7. 44 Vrijdag 10 augustus 2007 PZC Italiaan (15) steelt show op HZ-schaaktoernooi in Vlissingen. nu 995,- Na zeven ronden nu zes leiders Feel the difference De Kraker/Feijen uitgeschakeld door Koen de Vries VLISSINGEN - Normaal gesproken verhuist een familie wanneer papa of mama ergens een andere baan krijgt. Bij de famile Caruana ligt dat anders. Daar reist het gezin de net 15 jaar geworden zoon Fabiano achterna. Alles wordt aan de kant gezet voor het bereiken van de mondiale schaaktop. Deze week zijn vader en zoon Caruana in Vlissingen neergestre ken om mee te doen aan de Hoge school Zeeland-toernooi. Moeder is er niet bij. Ze blijft waar ze is. De knieval voor het schaken lijkt niet voor niets gemaakt. Enkele weken geleden haalde Fabiano zijn derde grootmeesterresultaat waardoor hij zich bij het elitegezel schap van grootmeesters - de hoog ste titel in de schaakwereld - mag voegen. In Vlissingen gaat hij sen sationeel aan kop van het klasse ment. Fabiano Caruana noemt zich Italiaan, maar is meer Ameri kaan. Engels is zijn moedertaal, Ita liaans spreekt hij maar een paar woordjes. Hij werd geboren in Miami uit een Italiaanse moeder en een Ameri kaanse vader met Italiaanse voor ouders. Op jonge leeftijd verhuis de het gezin naar New York, waar zijn schaaktalent ontdekt werd. Al op zijn tiende reisde hij met zijn vader de wereld rond, met New York als uitvalsbasis. Daar kwam in 2004 verandering in. In Spanje werd een goede trai ner gevonden en de Caruana's ver- PJI Bij de familie Caruana staat alles in het teken van het schaken van de 15-jarige zoon Fabiano. Hij speelt in het HZ-toernooi in Vlis singen een opvallende rol. huisden naar Europa. Inmiddels is de familie in Boedapest neergestre ken omdat daar een nog veel bete re trainer woont. Het bleek een goede keuze want in maart, april en juli scoorde Fabiano Curuana zijn eerste, tweede en derde groot meesterresultaat. Het gaat hem dus voor de wind, al heeft hij in Vlissingen naar eigen zeggen over geluk niet te klagen. In de vijfde ronde scheerde hij te gen de Duitser Zaragatski langs de rand van de afgrond. „Hij was één zet van de overwinning verwij derd", vertelt Caruana. „Als hij die gedaan had, zou ik hebben opgege ven. Maar hij blunderde twee keer, waardoor ik opeens gewonnen stond." Een ronde later had Carua na opnieuw niets te klagen, toen Daniël Stellwagen opzichtig de fout inging. „Ik heb geluk gehad, maar dat is niet altijd zo. Ik heb vaak gewonnen omdat ik gewoon goed speelde." Fabiano Caruaga Nu de Italiaanse Amerikaan groot meester is, kan hij op jacht om zijn volgende doel te bereiken. „Ik wil nu meer dan 2600 ratingpun- ten halen. Dat moet te doen zijn. Met de resultaten die ik tot nu toe in Vlissingen gehaald heb, sta ik op 2592. Ik ben er dus niet ver meer vandaan." Ter vergelijking: In Vlissingen spelen slechts vier spelers die meer dan 2600 punten hebben: de Oezbeek Rustam Ka- simdhzanov (2683), de Pool Mi- chal Krasenkow (2660) en de Ne derlanders Sergei Tiviakov (2648) en Daniël Stellwagen (264t). Een ander doel is deelname aan het Corus-toernooi in Wijk aan Zee. Caruana blijft bescheiden, het hoogste niveau is voor later: „Ik zou graag in de B-groep spelen." Zijn vader juicht de keuze voor het Corus-Toernooi toe. „We zijn voor het eerst in Nederland en het bevalt ons hier uitstekend." Fabiano blijkt ook over gevoel voor humor te beschikken. „]a, dat zegt hij nou wel, maar als ik hier veel partijen verloren zou hebben, zou hij heel anders over Neder land hebben gedacht." innovatie Dit veelzijdig grip ruimte milieu luxe comfort veiligheid keuze Tijdelijk met super voordelig Summer Edition-pakket. FordKa Standaard: ABS Airbag voor bestuurder Stuurbekrachtiging Vanaf li of 99,- Summer Edition-pakket: Airco Easy Sound System 6000 radio/CD-speler Elektrisch bedienbare portierramen Centrale portiervergrendeling Bumpers in carrosseriekleur In hoogte verstelbare bestuurdersstoel Normale prijs 2500,- VLISSINGEN - Met nog twee speel ronden voor de boeg, neemt de spanning op het Hogeschool Zee land schaaktoernooi verder toe. Omdat leider Fabiano Caruana gis teravond in een uitermate span nende partij verloor vanSergei Ti viakov, kent het toernooi nu na ze ven speelronden zes leiders. Caruana bleef op zes punten staan en zag Tiviakov op gelijke hoogte komen. Ook Marie Sebag, die in de vierde ronde al verraste met een zege op Rustam Kasimd- zhanov, bracht haar totaal op zes winstpartijen. De Franqaise ver sloeg Michal Krasenkow. Ralf Ap pel (zege op Diego Flores), Dibyen- du Barua (winst tegen Vyacheslav Ikonnikov) en Jop Delemarre (overwinning op Ilja Zaragatski) mogen zich nu ook gedeeld koplo per noemen. Op tafel drie kwamen Oleg Roma- nishin en Daniël Stellwagen remi se overeen, waardoor ze nu allebei op vijfenhalf punt staan. Ook Ka- simdzhanov heeft dat aantal, na zijn zege op Roi Miedema, en weet zich in het gezelschap van René Tiggelman. De best geklas seerde Zeeuw versloeg de Belg Thi- baut Maenhout. Koen Leenhouts verzuimde zich bij dat rijtje te voegen. De Zeeuws-Vlaming speelde op tafel tien met zwart tegen de zwakker ingeschatte Michiel de Jong, maar moest wel een nederlaag slikken. Leenhouts bleef daardoor op vie renhalf punt steken. Kenmerken tinancieringsaanbieding: Ka: prijs 7.995.-. aanbelaiing 3.045.- kredietsom 4.950: slottermijn: 3268,75. Kredietsom Effectieve rente op jaarb ssis Looptijd mnd Maandbedrag Tot ale kosten van het krediet 4 950,00 8.4% 25 99.00 5644.75 Rekenvoorbeeld belrell een niei-doodopend krediet. Gebaseerd op 20.000 km per jaar. Voor dit financieringsproduct is een prospectus beschikbaar op www.fofd nl Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. MIDDELBURG - Miranda de Kraker en Henk Feijen zijn uit de race bij het Drukkerij Verhage MLTC-ten- nistoernooi. In de zesde categorie van het gemengddubbelspel ver loor het als vierde geplaatste kop pel van Ilona Bolt en Jeannot Wolf John Pagie won twee keer in de 6-categorie bij de mannen. Met 6-2 6-2 versloeg hij Hicham El Jadi- di en -in de 35+-plussers werd Ar no van Trigt met 6-4 6-4 geklopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74