Sport Pool schiet HW naar finalepoule Sloepoort Cup Vasseur favoriet in tiende editie triatlon ONTHULLING MONUMENT BEGRAAFPLAATS OOST-SOUBURG Honkballers weggeslagen Bekerfinale driebanden in Goes afgeblazen Michal Szczawinski komt Hulster ploeg zomaar aangewaaid. Goese organisatoren van Carambowl niet klaar voor evenement. VLISSINGEN PZC Vrijdag 10 augustus 2007 43 door Frits Bakker NIEUWDORP - Met meer geluk dan wijsheid heeft HW'24 er voor dit jaar een nieuwe spits bij. De 28-ja- rige Pool Michal Szczawinski, die gisteravond met twee goals topsco rer werd op de vierde dag van de Borsele Sloepoort Cup, is een zel den vertoonde toevalstreffer. „Hij kwam in mijn winkel voetbal schoenen kopen en ik heb hem ge lijk uitgenodigd om bij ons te ko men spelen", vertelde HW-trai- ner Michel Leonhart. Hij komt als geroepen in het Huls ter elftal, dat wordt geplaagd door blessures van de aanvallers Chris- toph Praet (rug), Jaimy de Visser (enkel) en Tim Mechelink (enkel). Dankzij de twee Poolse treffers plaatste HW24 zich gisteren als vierde ploeg voor de eindronde, waarin Nieuwdorp, RCS en Zierik- zee de tegenstanders zijn. Of de Poolse spits die vorig jaar on der contract stond bij Miejski Klub Sportowy Poniatowa het aanvals- probleem bij HW kan oplossen, is nog even de vraag. Leonhart: „We zijn nu in het stadium dat we gaan praten over zijn definitieve overgang. Hij is in Sint Gilles ko men wonen, heeft een vrouw en twee kinderen en heeft tot vorig jaar in Polen in de derde hoogste klasse gespeeld." Op het Borselse toernooi vormde Szczawinski gis teren een duo in de spits met Jari Vyaene. HW24 begon met een droge 0-0 tegen Terneuzense Boys, versloeg daarna Patrijzen met 2-0 en had een overwinning op Goes nodig om de finale te ha- HW'24 wint poule D van de Bor- sele Sloepoort Cup, mede dank zij twee treffers van Michal Szcza winski. Het vernieuwde Goes ein digt op de tweede plaats. len. Het volledig vernieuwde Goes, met spelers als Geert Bos- schaert, Johan de Goederen, Pad den van de Water, Thomas Ennik en Gertjan Thiery in de nieuwe kern, bleek in het beslissende duel nog geen uitgebalanceerd elftal. „We hebben drie tot vier keer in de week getraind", vertelde Mare van Haneghem, „maar nog niet één volledige wedstrijd gespeeld." De 26-jarige centrumspits, die vo rig jaar door blessures en werk het merendeel van de wedstrijden moest missen, verwacht niettemin veel van het seizoen. „Als we goed ingespeeld zijn, moeten we het ver kunnen brengen." HW'24 was in het veld niet beter, maar toonde zich slagvaardiger. Evert van de Berg en Michael Szc zawinski gaven de Hulster ploeg een 2-o-voorsprong. Niels Paarde- koper tekende voor de 2-1. Terneuzense Boys-HW'24 0-0. Goes-Pa- trijzen 2-0.1-0 Shannon Braafhart, 2-0 Marc van Haneghem; HW'24-Patrijzen Een speler van Terneuzense Boys schiet op het doel van HW'24. foto Lex de Meester 2-0.1-0 Jari Vyaene, 2-0 Michal Szcza winski. Terneuzense Boys-Goes 0-0. Ter neuzense Boys-Patrijzen 1-1.1-0 Anrico van Hecke, 1-2 Mario Mulder. HW'24-Goes 2-1.1-0 Evert van de Berg, 2-0 M. Szczawinski, 2-1 Niels Paardeko- per. Eindstand poule D: 1. HW'24 3-7, 2. Goes 3-4, 3. Terneuzense Boys 3-3, 4. Pa trijzen 3-1. door Joop van den Oudenhoven GOES - De nationale bekerfinale voor driebandenteams die van 7 tot en met 9 september in Caram bowl in de nieuwe Zeelandhallen in Goes zou worden gespeeld, is van de kalender gehaald. De organisatie had te weinig tijd om het evenement goed voor te kunnen bereiden, zegt Bert-Jos van Ooijen van Carambowl. „Wij wilden het evenement graag bin nen onze muren hebben, maar al leen als we in staat zouden zijn onszelf als een topaccommodatie op de kaart te zetten. Daarvoor ontbraken nu de voorwaarden. We hebben de biljartbond aange boden gratis van onze accommoda tie en faciliteiten gebruik te maken en de organisatie zelf ter hand te nemen maar ook dat bleek niet haalbaar. Volgend seizoen zijn we beschikbaar." Het afblazen van de bekerfinale mag gerust als een nieuw diepte punt worden gezien. Na het eer der bekend geworden (zoveelste) uitstel van het officieuze NK voor elitespelers (de masters) in het driebanden volgt nu het echec met de bekerfinale. Na vijftien suc cesvolle evenementen wordt de 1^ De bekerfinale driebanden die in de nieuwe accommodatie in de Goese Zeelandhallen zou worden gehouden gaat niet door. De voorbereidingstijd is te kort. spoeling opnieuw dunner voor de driebandentop in Nederland. Het is geen afstel volgens Chocron maar een onderbreking van een jaar. „De finale dient voor aanvang van het nieuwe seizoen te zijn ge speeld. Maar dat was niet meer mogelijk na de eerdere terugtrek king van de organisatie in Zwolle (de bouw van het nieuwe Zwolle stadion was niet tijdig klaar) en nu om dezelfde redenen in Goes. Dit is de enige juiste beslissing", al dus bondsvoorzitter Chocron „Een noodscenario was ook voor ons ondoenlijk. We moeten lering trekken uit de ontstane situatie. Met Zwolle en Goes krijgen we twee accommodaties die in de toe komst een belangrijke rol kunnen gaan vervullen. Dat geeft vertrou wen." KAMPERLAND - De tiende editie van de Schotsman-triatlon bete kent een feestje voor atletiek- en duursportvereniging Dynamica. De eerste combinatie van duur- sporten werd 25 jaar geleden geor ganiseerd in Vlissingen. Het was een zomertrio, een driekamp die gewonnen werd door Tonny Veer man uit Aardenburg. De eerste triatlon in Kamperland werd in 1984 gehouden. In 1986 was er het eerste NK kwart-triat lon, georganiseerd door Frans Me ijer namens Zeeland Sport. Daar na zijn er in de regio nog kleine triatlons gehouden. Er staan morgenavond ruim 200 deelnemers aan start aan de boor den van het Veerse Meer. Te klop pen man is Remy Vasseur uit Vlis singen. Hij is in voorbereiding op de hele triatlon in Almere op 25 au gustus. In Kamperland wordt er maar een kwart-triatlon afge werkt. Triatleten die in de buurt van Vasseur kunnen blijven zijn Carlo van den Bergh (Rotterdam), Perry Huizer (Rotterdam). Bij de vrouwen gaat de strijd tussen de Brabantse Bianca van den Kie- boom, Anne Kwist (Tholen) en Terèse van Lare uit Sluis. Naast de kwart-triatlon is er de achtste triatlon en de mini voor de jeugd. Start om 18.00 uur. ROTTERDAM - De Nederlandse honkballers kunnen de finale van het World Port Tournament uit hun hoofd zetten. Oranje kreeg gisteravond voor de tweede keer in een week een pak slag van de Verenigde Staten (10-2) en heeft daardoor een klein wonder nodig om alsnog de eind strijd te bereiken. Afgelopen zaterdag werd de ploeg van bondscoach Robert Eenhoorn al met 11-0 weggetikt door de Ame rikaanse college-spelers. Ook in de return had Nederland weinig in te brengen. Door deze nederlaag heb ben de honkballers nog slechts een theoretische kans op een fina- leplek. Oranje moet dan olym pisch kampioen Cuba en Japan verslaan, terwijl de Amerikanen hun resterende twee duels moeten verliezen. Net als vijf dagen geleden maakte startende werper Diegomar Markwell een valse start. Op zijn allereerste worp produceerde de Amerikaan Jordan Danks een ho merun. Na de 5-1 werd hij vervan gen, maar ook Kenny Berken bosch kon de Amerikanen niet af stoppen. Degemeentelijkebegraafplaatsin Oost-Souburg (gemeente Vlissingen) is heringericht. De begraafplaats krijgt een herdenkingsmonument. Hierdoor blijven de namen zichtbaar van allen die in het betreffende gedeelte zijn begraven. Het monument op de begraafplaats wordt onthuld op vrijdag 31 augustus 2007 om 14.30 uur. Het gemeen tebestuur van Vlissingen nodigt alle nabestaanden uit deze plechtigheid bij te wonen en deel te nemen aan het défilé. Voor informatie: de heer K. Luteijn, tel. 0118 -48 73 44 of per e-mail kln@vlissingen.nl. G E M E E N T l Programma vrijdag 31 augustus 2007 begraafplaats Oost-Souburg 14.30 u - verzamelen bij de aula op de begraafplaats 15.00 u - wandeling naar monument - toespraak burgemeester mevrouw A. van Dok - van Weele - mogelijkheid voor aanwezigen om een toespraak te houden - officiële onthulling - kranslegging namens burgemeester en wethouders - gelegenheid voor een défilé en het neerleggen van bloemen - samenzijn in wijkgebouw 'De Zwaan', Kromwegesingel 1 te Oost-Souburg 17.00 u - einde programma. Indien u tijdens de plechtigheid een korte toespraak wilt houden, neemt u dan contact op met de heer K. Luteijn. www.vlissingen.nl/begraafplaatssouburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73