Sport T-Mobile blijft wielerploeg toch trouw Veertien Nederlanders in Engelse Premiership Schouderblessure zit judoka Willeboordse dwars Achtste plaats Anne Eversdijk op tijdrit WK AZ moet groter en beter worden 42 I Vrijdag 10 augustus 2007 PZC Duits bedrijf gaat verder met strikte aanpak van doping. Kampioen Manchester United weer favoriet voor de landstitel. Zuiderbaan naar kwartfinales WK Lesley Kerkhove naar kwartfinale op NK Igor van Zalinge wint Sneekweek Verrassende zege beachvolleyballers Baghdatis schakelt Robin Haase uit Arnold Polderman naar het WK wielrennen Middelburgse maakt kon fysiek niet helemaal voluit WK-deelname. staan en vooral tactisch getraind. Renner Linus Gerdemann (links), manager Bob Stapleton (midden) en sport directeur Rolf Aldag van wielerploeg T-Mobile. foto Bernd Thissen/EPA door Achille Prick SAARBRÜCKEN - Wielrenners van het Duitse team T-Mobile betalen voortaan mee aan hun eigen do pingcontroles en aan de verbete ring daarvan. Ook zullen ze nog in tensiever worden gecontroleerd. En mocht in de toekomst toch weer een renner in de fout gaan, dan heeft T-Mobile het recht de geldkraan acuut dicht te draaien. Onder die voorwaarden heeft het Duitse telecombedrijf besloten ver der te gaan als sponsor in de wie lersport. Dat werd gisteren in Saar- brücken bekendgemaakt. De rol van T-Mobile als sponsor van de grootste Duitse wielerploeg was onzeker geworden, nadat tij dens de Tour de France was geble ken dat renner Patrik Sinkewitz in juni doping had gebruikt. Het was 155 Als een wielrenner van T-Mobile vanaf nu wordt betrapt op do ping, heeft het Duitse telecombe drijf het recht om acuut de geld kraan dicht te draaien. het zoveelste incident rondom do ping in de Duitse wielersport. De Duitse publieke televisie ARD en ZDF besloten de live-verslagge- ving te stoppen. T-Mobile over woog om uit de wielersport te stappen. „Gelukkig is dat niet gebeurd", rea geerde de Nederlandse technisch directeur van de ploeg, Luuc Eisen- ga. „Wij willen niet weglopen van de strijd voor een schone sport. We gooien er gewoon nog een schep bovenop. Garanties dat iede re renner schoon is, kun je nooit geven. Iemand die wil bedriegen, kan dat altijd doen." Ongeveer tien maanden geleden besloot T-Mobile het roer als spon sor om te gooien. De Duitsers ver vingen een deel van het team en gingen voortaan verder als voor vechters van een schone wieler sport. Totdat oud-verzorger Jef d'Hont dit voorjaar een boekje opendeed. Hij beweerde dat do- pinggebruik binnen de Duitse ploeg structureel was. Vervolgens kwam de ene na de andere renner, zoals sprintkanon Erik Zabel, met bekentenissen. Dieptepunt was Bjarne Riis, die toegaf de Tour op doping gewonnen te hebben. DEN HAAG - In het Engelse Pre miership beginnen dit seizoen veertien Nederlandse spelers aan een nieuw seizoen. Drie voetbal lers debuteren dit jaar in één van de sterkste competities ter wereld, terwijl Mario Melchiot na een Frans avontuur bij Rennes zijn ren tree op de Britse velden maakt. Hij is bij Wigan Athletic ploeggenoot van Denny Landzaat. De van NAC overgekomen Maceo Rigters is bij Blackburn Rovers wegwijs gemaakt door André Ooijer, terwijl Dirk Kuijt zich bij Liverpool over Ryan Babel ont fermde. Daniël de Ridder verruil de Celta de Vigo voor promoven dus Birmingham City en begint 1*5 Drie Nederlandse voetballers ma- ken het komende seizoen hun de buut in het Engelse Premiership. Liverpool hoopt vurig op een eer ste landstitel sinds 1990. GOES - Klaartje Zuiderbaan uit Ter- neuzen heeft zich met haar team geplaats voor de kwartfinales van het WK matchracen in Saint-Quay Portrieux in Frankrijk. Ze zeilde gisteren met het team waarin ook haar zus Trijntje zit dankzij zes overwinningen naar de eerste plaats van de herkansin gen. Ze verloor slechts één race. Op de eerste dag van het WK won het team vier van de elf matches. GOES - Lesley Kerkhove heeft op het NK tennis voor speelsters tot met zestien jaar de kwartfinales be reikt. De Zierikzeese had in Alp hen aan den Rijn weinig moeite met haar eerste twee tegenstand sters. In de eerste ronde won ze met 6-0 6-o, in de tweede ronde met 6-2 6-1. Vandaag komt Kerkho ve uit tegen de Overijsselse Hienke van Mourik. De Schouwse gaat als favoriet van start. pakte, volgt een internationaal trai ningskamp in Duitsland. Daarna traint ze nog drie weken in eigen land, om uiteindelijk op 7 septem ber af te reizen naar Brazilië. „Als ik niet aan het toernooi meedoe, heb ik drie dagen rust. Maar het heeft geen zin om daarna nog meer rust te pakken. Ik moet me gewoon blijven voorbereiden op het WK." Haar deelname in Rio komt in elk geval niet in gevaar, stelt Wille boordse. „Als ik dan nog last van mijn schouder heb, neem ik een pijnstiller." Tijdens trainingen be- 15* Judoka Elisabeth Willeboordse worstelt met een schouderblessu re. Ze weet nog niet of ze mor gen meedoet aan de open Duitse kampioenschappen. de competitie zondag met een uit wedstrijd tegen het Chelsea van Arjen Robben. De linksbuiten leek over te stappen naar Real Madrid, maar van een transfer is het nog steeds niet gekomen. Robin van Persie (Arsenal), Edwin van der Sar (Manchester United), Wilfred Bouma (Aston Villa) en George Boateng bleven hun club trouw. Hetzelfde geldt voor Andy van der Meyde (Everton) en Ful- ham-aanvaller Collins John, on danks dat ze afgelopen seizoen nauwelijks in actie kwamen. Doel man Tim Krul is door Newcastle United voor een half jaar aan het Schotse Falkirk verhuurd. Manchester United is de titelfavo- riet. De regerend kampioen had al een ijzersterke selectie, maar met de nieuwe aanwinsten Tevez, Na- ni, Luis Anderson en Hargreaves is die alleen nog maar in kracht toe genomen. Chelsea lijkt de grootste concurrent van de Mancunians, maar ook Liverpool verwacht me de door zestig miljoen euro aan aankopen een serieuze gooi naar de eerste titel sinds 1990 te doen. GOES - De 19-jarige Igor van Zalin ge heeft de Sneekweek op zijn naam geschreven in de Flash-klas- se. De Vlissingse zeiler was over zes races de beste van de 35 deelne mers en de eerste Zeeuw ooit die een klasse van de Sneekweek won. Van Zalinge maakt deel uit van de nationale selectie en concentreert zich nu op het Open NK in de La ser klasse in Medemblik. KRISTIANSAND - De beachvolleybal lers Jochem de Gruijter en Gijs Ronnes hebben gisteren verras send de derde ronde bereikt bij het toernooi uit de World Tour in het Noorse Kristiansand. De beachvolleyballers die achter Schuil en Nummerdor de num mers twee van Nederland zijn, ver sloegen de als eerste geplaatste Bra zilianen Emanuel Rego en Ricardo Costa met 2-0: 23-2121-13. gint ze daar niet aan. „Ik wil niet het risico lopen dat ik de blessure juist vererger. Je lichaam geeft toch niet voor niets aan wanneer je pijn hebt? Maar op een WK telt dat vanzelfsprekend iets minder." Willeboordse, lid van Budokan Rotterdam, doet in Brazilië mee aan haar tweede WK. In 2005 was ze er ook al bij in Caïró, waar ze ze vende werd. Over vijf weken behoort ze, net als twee jaar geleden, tot de favorie ten. Dit voorjaar won ze kort ach ter elkaar de wereldbekertoer nooien van Vejen (Denemarken), Moskou en Lissabon. „Het is niet erg dat ik die vorm in de zomer ben kwijtgeraakt. Je kunt namelijk niet maanden achter elkaar in goe den doen zijn. Maar nu moet ik er weer naartoe groeien." GOES - Wielrenster Anne Eversdijk is gisteren achtste geworden in de tijdrit op het WK wielrennen in het Mexicaanse Aguascalientes. Zij was daarmee de tweede Neder landse na Chantal Blaak, die als vijfde eindigde. De 27 deelneemsters moesten een afstand van 13,9 kilometer afleg gen, met een hoogteverschil van 170 meter. Eversdijk reed een tijd van 21 minuten en 38 seconden. Daarmee eindigde de achttienjari ge juniore uit Kapelle op een mi nuut van de Australische winnares Josephine Tomic. Europees kam pioene Valeria Kononenko uit Oek raïne werd tweede, terwijl de Ame rikaanse Jericka Hutchinson beslag legde op de derde plaats. Eversdijks - die eerder op het EK in Sofia als vijfde bij het tijdrijden eindigde - zou aanvankelijk de tijdrit in Mexico niet rijden, maar ze moest invallen voor de niet fitte Elise van Hage. Zondag staat de wegwedstrijd op het programma. Daarin moeten de wielrensters vijf rondes van 16,7 kilometer afleggen. MONTREAL - Robin Haase is in de tweede ronde van het tennistoer nooi in Montreal uitgeschakeld door Marcos Baghdatis. De speler uit Cyprus versloeg de Nederlan der in drie sets: 6-2 3-6 6-1. Haase had in de eerste ronde van het toernooi uit de Masters Series voor een stunt gezorgd door de Tsjech Tomas Berdych uit te scha kelen. Topfavorieten Federer en Nadal wonnen de tweede ronde. GOES - Wielrenner Arnold Polder man (54) uit Axel is samen met zijn voorrijder Richard Barzilaij ge selecteerd voor het WK voor tan dems. Polderman - die visueel ge handicapt is - en Barzilaij doen mee aan de wegwedstrijd en de tijdrit. Het WK wordt van 24 tot en met 26 augustus in Bordeaux gehou den. Polderman en Barzilaij won nen onlangs de Ronde van Polen. ALKMAAR - Aan ambitie geen ge brek bij AZ, zo bleek gisteren tij dens de jaarlijkse presentatiedag. „Wij willen de beste ploeg van Ne derland worden. Het is nu zaak om stapje voor stapje beter te wor den, zodat we de komende jaren structureel mee kunnen doen om de prijzen", vertelde voorzitter Dirk Scheringa het Alkmaarse pu bliek. Bovendien is het de bedoe ling om het stadion over drie jaar uit te breiden naar 40.000 plaat sen. In totaal brachten ongeveer 5000 mensen een bezoek aan het DSB-stadion. Daar zagen zij onder meer een demonstratietraining. Verder werden de nieuwe aanwins ten door Alkmaarse kaasdragers het stadion binnen gebracht. 0 gaan", zei ze gisteren. „Maar ik Zich geen zorgen over heb wel de hele tijd op de mat ge- Voor de buitenwereld zal het gele door Roeland van Vliet ken hebben of er niets aan de GOES - Judoka Elisabeth Wille- hand was." boordse leeft toe naar de veertien- Terug in Nederland bleef de blessu- de september. Op die dag - toeval- re zeuren. Willeboordse heeft nu lig ook haar 29e verjaardag - strijdt haar goede en haar slechte mo- ze in Rio de Janeiro voor de twee- menten. Ze weet daarom ook nog de keer om de wereldtitel in de niet of ze morgen zal meedoen klasse -63. Momenteel zit de Mid- aan de open Duitse kampioen- delburgse echter met een schou- schappen in Braunschweig. „Ik ga derblessure in haar maag. er wel heen, maar beslis mogelijk Willeboordse was een groot deel pas 's ochtends of ik ga judoën, van de maand juli met Oranje op Als ik me voel zoals afgelopen trainingskamp in het buitenland, weekend, toen ik weer eens lekker Eerst zat ze in Spanje, vervolgens vrij heb kunnen trainen, doe ik in Frankrijk. Een kwetsuur aan mee. Anders niet." haar linker schouder hinderde Op het toernooi in Braunschweig, haar echter bijna voortdurend, „Jk waar ze in 2003 en 2004 de titel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72