PZC Kassa rinkelt voor FC Groningen Dressuur-équipe voor EK vijftig procent Zeeuws 41 44 42 Suarez vertrekt naar Ajax, Drenthe van Feyenoord naar Real. Valverde start niet in de Ronde van Spanje Boasson-Hagen toont klasse in Parijs-Corrèze Roda-aanwinst meldt zich alsnog in Kerkrade Leeds United trapt af met minpunten Bondscoach Janssen kiest voor Minderhoud en Van Lieren. Schaker Fabiano Curuana verrast vriend en vijand op HZ-toernooi Vrijdag 10 augustus 2007 T-Mobile blijft wieler sport onder strikte voorwaarden trouw Tip? sport@pzc.nl GRONINGEN - Luis Suarez vertrekt toch naar Ajax. FC Groningen heeft met de Amsterdamse club een akkoord bereikt over de trans fer. De club uit Amsterdam legt 7.875.000 miljoen euro op tafel voor de Uruguayaan. Ajax en FC Groningen zijn boven dien een bonusregeling overeenge komen. Die kan bij goede presta ties van Ajax in Europees verband voor FC Groningen oplopen tot 1 miljoen euro. Zo krijgt FC Groningen al een bo nus als Ajax zich de komende we ken via Slavia Praag plaatst voor de groepsfase van de Champions League. En hoe verder de Amster dammers dit en volgend seizoen komen in het meest prestigieuze Europese clubtoernooi, des te har der gaat de kassa bij FC Groningen rinkelen. FC Groningen weekte Luis Suarez vorig jaar zomer voor 1.585.000 eu ro los van Nacional Montevideo. Met de jonge voetballer werd een vijfjarig contract overeengekomen. Suarez (20) scoorde het afgelopen seizoen vijftien keer en was de lie veling van de fans in Euroborg. Aanvankelijk konden FC Gronin gen en Ajax elkaar niet vinden in de hoogte van de transfervergoe ding. FC Groningen wilde 9,5 mil joen euro beuren voor zijn steraan valler, Ajax wilde niet verder gaan dan 6,5 miljoen euro. Maar gister middag kwam de droomtransfer van Luis Suarez toch tot stand na dat eerder op de dag de arbitrage commissie van de KNVB tot het besluit was gekomen dat Suarez niet naar Ajax mocht. Ook in Rotterdam is een heuse transfersoap achter de rug. Want pas nadat Royston Drenthe maan dag dreigde met een arbitragezaak, besloot Feyenoord de onderhande lingen met Real Madrid te herope nen. Het eerste contact tussen bei de clubs dateerde al van ruim vijf I** Groningen en Feyenoord raken na een langdurig steekspel beide een topspeler kwijt. In totaal is met de twee transfers zo'n 21 miljoen euro gemoeid. weken geleden. Real bood 12,5 mil joen euro, Feyenoord wilde een kleine vijf miljoen meer. Beide par tijen kwamen in de afgelopen da gen snel dichter tot elkaar, waarna een transferbedrag tussen de 13 en 14 miljoen euro werd overeengeko men. Als opvolger voor Drenthe lijkt Feyenoord zich nu op Daniel Pranjic te richten. De Kxoaat van SC Heerenveen kwam twee jaar ge leden voor 500.000 euro over van Dinamo Zagreb. Heerenveen zal de linkermiddenvelder echter niet zonder slag of stoot laten gaan. Eerder deze week raakte het Lasse Nilsson al kwijt aan Saint-Etienne en het is nog maar de vraag of topscorer Afonso Alves voor de club behouden blijft. MADRID - De Spaanse wielrenner Alejandro Valverde start niet in de Ronde van Spanje. Dat heeft de ploegleiding van Caisse d'Epargne bekendgemaakt. Als voorbereiding op het WK, eind september in Stuttgart, neemt Valverde volgen de week deel aan de Ronde van Burgos. Op 2 september start hij in de Grand Prix Ouest-France. Valverde werd vorig jaar tweede in de Vuelta, achter de in opspraak geraakte Aleksandr Vinokoerov. CHAUMEIL - De Noorse wielrenner Edvald Boasson-Hagen heeft giste ren wederom een blijk van zijn ta lent gegeven. De 20-jarige coureur schreef de tweede etappe van Pa rijs-Corrèze op zijn naam, nadat hij een dag eerder ook al de eerste rit had gewonnen. De Noors kampioen tijdrijden won zodoende ook het eindklasse ment. In de algemene rangschik king had hij twaalf tellen voor sprong op de Italiaan Oscar Gatto. KERKRADE - De Congolese aan winst Jeanvion Yulu-Matondo heeft zich gisteren alsnog op de training bij Roda JC gemeld. De van Club Brugge afkomstige aan valler was zondag op de open dag gepresenteerd, maar daarna spoor loos. De reden van zijn verdwijning lag in de privésfeer. De jeugdinterna- tional heeft zijn excuses aangebo den. Hij vertrok bij Brugge omdat hij te weinig speeltijd kreeg. LEEDS - Leeds United, dat in het seizoen 2000-2001 nog de halve fi nales van de Champions League speelde, begint het nieuwe voetbal seizoen in League One met vijf tien minpunten. Leeds krijgt de straf onder meer voor het financiële wanbeleid van de laatste jaren. Vorig seizoen werd de club ook al beboet met minpunten. Leeds degradeerde in mei naar de League One, twee divi sies onder de Premier League. SCHAIJK - Het Nederlands dressuur- team dat van 30 augustus tot en met 2 september aan het EK in Tu rijn deelneemt, bestaat voor de helft uit Zeeuwen. Bondscoach Sjef Janssen voegde het duo giste ren aan de selectie toe na trainings wedstrijden in Schaijk. Titelverdedigster Anky van Gruns- ven (Keltec Salinero) en Imke Schellekens-Bartels (Sunrise) wa ren eerder al aangewezen. Kirsten Beckers is reserve. Laurens van Lieren had zijn uiver- kiezing met zijn paard Hexagon 01- lright wel verwacht. De ruin was lange tijd geblesseerd maar was op de weg terug. Hans-Peter Minder houd, die met de merrie Exquis Nadine in actie komt, had er al leen op gehoopt. Hij debuteert in het nationale team. Bondscoach Janssen gaat uit van een podiumplaats in Turijn. „Als we niet bij de eerste drie eindigen, zou dat een grote teleurstelling zijn. Aan de andere kant is deze wedstrijd voor ons ook een stap in de richting van de Olympische Spelen. We zullen ook zeker zaken uitproberen." Daarbij denkt Jans sen bijvoorbeeld aan het testen van relatief onervaren combinaties onder hoge druk. „Minderhoud Twee van de vier leden van het het Nederlands dressuurteam dat naar het EK gaat, zijn Zeeuw en. Het zijn Hans-Peter Minder houd en Laurens van Lieren. Luis Suarez verkast uiteindelijk toch van FC Groningen naar Ajax. foto Koen Suyk/ANP heeft het tot nu toe dit seizoen goed gedaan. Hij is een kansheb ber voor de Spelen. We moeten echter nog zien hoe hij zich op het hoogste niveau houdt. Hij is vier voudig wereldkampioen met jon ge paarden, maar dat is toch een andere league." Minderhoud liet de slotdag in Schaijk aan zich voorbij gaan, om dat hij zijn paard niet helemaal fit achtte. „Ik laat het dier nog even goed nakijken. Maar volgens mij is er niets verontrustends aan de hand." Hans-Péter Minderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71