Tbs geëist tegen ontvoerder Advocaat heeft kritiek op 'stiekem' volgen door agenten PvZ gesterkt in verzet tegen Waterdunen Begin van het schoolseizoen zorgt voor toename ongelukken Verdachte van misbruik zesjarig meisje geeft vooral anderen schuld. Bel voor een vrijblijvend advies (0113) 671 225 www.profiline.nl Aantal ernstige ongevallen twee keer zo hoog na vakantie. Officier eist celstraf en werkstraf voor inbraak in diverse cafés Scheldepoort ontvangt met Chelsea van 332 meter lengte de grootste tanker ooit PZC Vrijdag 10 augustus 2007 31 door Emile Calon MIDDELBURG - Een kind van zes, een meisje van zes. Rechtbankpre sident R. Lameijer hield een 45-ja- rige Terneuzenaar gisteren meer malen voor dat hij begin maart een jong kind uit Vogelwaarde ont voerde, misbruikte en mishandel de. Een meisje dat volgens officier van justitie R. Rammeloo nog heel veel tijd nodig heeft om die vrese lijke gebeurtenissen te verwerken. Hij stelde ook dat door die daad van die man het veiligheidsgevoel in de Zeeuwse samenleving een flinke knauw heeft gekregen. De Terneuzenaar bekende gisteren tegenover de Middelburgse recht bank gedeeltelijk schuld. Maar hij wees toch vooral naar anderen als diegenen die verantwoordelijk zijn voor de situatie waarin hij nu zit; eenzaam in een cel in Torentijd. Om te beginnen is hij, zo vertelde hij, in het verleden zelf misbruikt. Hij vroeg de afgelopen jaren aller lei instanties te helpen met het ver werken. „Steeds werden die ver zoeken afgewezen." Volgens Ram meloo vooral omdat de man nim mer specifiek vertelde wat de pro blemen waren. Maar ook omdat preventief ingrijpen nauwelijks mogelijk is. De man gaf ook de media de schuld van zijn situatie in Toren- tijd. Aanvankelijk wisten de ande re gedetineerden niet waarom hij hen gezelschap hield. Nu ze dat 'door de media' weten, wordt hij, zo zei hij, nu met de dood be dreigd en durft hij zijn cel niet meer uit. Op 2 maart pikte de man in Vogel waarde het zesjarige meisje op. Hij was op weg naar Kloosterzande maar stopte in Vogelwaarde om wat te kijken naar kinderen. Naar eigen zeggen raakte hij daar spon taan in gesprek met het zesjarige meisje, dat vervolgens zonder eni ge dwang in zijn auto stapte. Uit Justitie vindt dat de 45-jarige J man die een zesjarig meisje zou hebben ontvoerd en misbruikt, celstraf en tbs met dwangverple ging moet krijgen. de verklaringen van het meisje blijkt dat er wel degelijk sprake was van dwang. Vervolgens reden ze het dorp uit de polders in. Daar ontaardde volgens de man een knuffelpartij in misbruik waarvan hij 'vreselijk spijt heeft'. Uit de ver klaring van het meisje blijkt niets van lief geknuffel maar werd ze ge woon overal betast. Toen ze daar bij heel erg in paniek raakte gaf hij haar een harde stomp tegen het hoofd en zette haar op straat. „Uit de auto gemieterd als een zak vuil", aldus een verontwaardigde Rammeloo. Volgens hem is maar een straf voor de man op zijn plaats: tbs met dwangverpleging. Hij eiste dan ook die straf en acht tien maanden cel. Uitspraak 22 augustus. VLISSINGEN-OOST - Op reparatiewerf Schelde poort knipperden ze even met hun ogen toen de Chelsea gisterochtend vroeg aan kwam varen. De olietanker is met zijn 332 meter lengte het groot ste schip dat Scheldepoort ooit heeft ontvangen. Het roer staat scheef; ten op zichte van de as is het blad ongeveer 20 graden verdraaid. Schelde poort is één van de weinige werven die zo'n groot schip (geladen is de diepgang 22 meter) kan ontvangen, omdat de werf aan open zee ligt. Vandaag of morgen wordt duidelijk hoe lang de Chelsea moet blijven. foto Lex de Meester BRESKENS - Recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens moet zo snel mogelijk worden af geblazen. Deze mening van de Par tij voor Zeeland verandert niet met de antwoorden van het dage lijks provinciebestuur op eerder ge stelde vragen. Sterker nog, fractievoorzitter Jo- han Robesin voelt zich met de be antwoording gesterkt in zijn opvat ting dat de prognoses van het pro ject op drijfzand zijn gebouwd. Zo bevestigen Gedeputeerde Staten het vermoeden dat Waterdunen is afgevoerd van de lijst van projec ten Natuurcompensatie Wester- schelde. „Vanuit die hoek worden dus geen fondsen verwacht." In de beantwoording maken GS ook kenbaar dat het project een te kort kent van 7,5 miljoen euro. Par tijen, waaronder de provincie en de gemeente Sluis, onderhandelen over de kostenverdeling. Robesin raadt GS aan burgemees ter Jaap Sala van de gemeente Sluis te vragen of hij vasthoudt aan zijn uitspraak: 'Het zal de ge meente geen geld kosten'. Robesin vindt bepaalde antwoor den ook ongefundeerd en bene den alle peil. Zoals de opmerking dat de landbouw niet bijdraagt aan werkgelegenheid en dat zilte teelten geen volwaardig alternatief voor de landbouw zijn. door Joeri Wisse GOES - Afgezien van wat rondtoer ende toeristen en clubjes wielren ners was het de afgelopen weken- rustig met fietsers op de Zeeuwse wegen. Met die rust is het rap ge daan als maandag de scholen weer beginnen. De combinatie van (on ervaren) fietsers en automobilis ten die gewend waren aan rustige wegen zorgen voor een forse toe name van verkeersongelukken. Veilig Verkeer Nederland conclu deert uit cijfers over de jaren 1987 tot 2006 dat er in september ruim twee keer zoveel twaalf- tot veer tienjarigen zwaargewond raken in het verkeer als in augustus. Ook in Zeeland, laat het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) weten. Opgeteld waren er in de augustusmaanden 13 zwaar gewonden in diezelfde leeftijds groep, tegenover 26 in de septem bermaanden. Om ongelukken te voorkomen, be gint maandag een campagne on der automobilisten en scholieren. Behalve het ophangen van de be kende spandoeken met de tekst 'De scholen zijn weer begonnen' worden automobilisten ook per soonlijk gewaarschuwd door scho lieren die kaarten uitdelen. Ook gaat een overvalsteam de provin cie in om gelukskoekjes met 'wijze teksten' uit te delen. door Emile Calon MIDDELBURG - Een Skandia-schroe- verdraaier speelde gisteren een cen trale rol in een Middelburgse straf zaak tegen een inwoner (39) van Terhole. Die man zou volgens het Open baar Ministerie de schroeven draaier hebben gebruikt om eind vorig jaar in te breken in enkele ca fés in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Officier van justitie H. den Hartog stelde dat de man die bewuste schroevendraaier begin januari in Middelburg verstopte toen agen ten hem wilden spreken over een inbraak in een café in Nieuw- en St. Joosland. Agenten die hem die dag volgden zagen hem de schroevendraaier heimelijk wegleggen toen hij in de gaten kreeg dat hij door hen werd gevolgd. Advocaat W. Suijkerbuijk voerde aan dat die agenten zijn cliënt on terecht 'stiekem volgden'. Dat is volgens hem laakbaar. Er was, al- De officier van justitie eist hon derd dagen cel en een werkstraf tegen een vermeende inbreker; diens advocaat heeft kritiek op de bewijsvoering. dus de raadsman, geen enkele con crete verdenking. Daarnaast stelde hij dat de afdruk van een schroevendraaier niet ver geleken mag worden met een vin gerafdruk. „Er is geen enkele zeker heid dat die schroevendraaier ge bruikt is om in te breken in die Oost-Zeeuws-Vlaamse cafés." Volgens hem heeft de politie zich bij het onderzoek naar de café-in braken veel te veel laten leiden door het verleden van de man die een indrukwekkend strafblad heeft. Desondanks eiste de officier hon derd dagen celstraf en een werk straf van 180 uur. Uitspraak 22 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53