WAT KOST EEK LITER.NL 1 Geersdijk kaapt straatnaam op voorhand weg kunst op Zuid-Beveland Uitbreiding van gasleidingnet Gasunie wil nieuwe transportader op grens Zeeland-Brabant. Burgemeester Van Liere begint afscheidstournee in kindervakantiedorp. PZC Vrijdag 10 augustus 2007 27 KRUININGEN - Op de grens van Zee land en Brabant komt een nieuwe gasleiding die loopt van Wijngaar den in de Alblasserwaard via Ossendrecht naar het Belgische Zelzate. Volgens de Gasunie is de leiding nodig, omdat anders een gebrek aan gastransportcapaciteit dreigt. De Reimerswaafse gemeen teraad wordt dinsdag over het pro ject geïnformeerd. In 2008 zou dit moeten beginnen, in 2012 zou het werk afgerond moeten zijn. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE door Mieke van der Jagt GEERSDIJK - 'Burgemeester Cees van Liereveld' gaat het pleintje ach ter de Geersdijkse basisschool De Dubbele Punt heten. De naamge ver mocht gisteravond het tijdelij ke bord zelf onthullen. Van Liere, die eind van het jaar met de vut gaat, kreeg de hulp van alle Geers dijkse kinderen. Voor hun had hij zojuist het huttendorp geopend, waarmee de jaarlijkse fancy fair van start kon gaan. Zes jaar geleden verrichtte Van Lie re de opening van het huttendorp, vaste prik tijdens de Geersdijkse kindervakantieweek, voor het eerst. Toen als onderdeel van zijn kennismakingsrondje over het ei land Noord-Beveland. Nu was het het begin van .een afscheidstour nee en net als de eerste keer, kwam heel het dorp naar het trap veldje. De Geersdijkenaren zien Van Liere niet graag gaan, want hij heeft zich altijd erg betrokken ge toond bij wat er op het dorp ge beurde. „Bij geen enkele feestelijke gelegenheid liet hij verstek gaan, maar ook bij minder vrolijke ge beurtenissen kwam hij morele steun geven." De organisatoren van de kindervakantieweek kon- 'Alieen officieel afscheid nemen als het echt niet officieus kan' den er elk jaar op rekenen dat de burgemeester het huttendorp, net jes opgetuigd met een ambtsketen, officieel kwam openen. Dat deed hij ook nu weer met een korte toespraak. Hij roemde de so ciale samenhang in Geersdijk, een van de kleinste dorpen van Noord-Beveland maar niettemin ondanks de stromende regen, over dag een roofvogelshow meemaken en 's avond in de koude wind ap- plaudiseren voor de vertrekkende burgemeester. A. Oudshoorn, een van de organi satoren, wil wel uitleggen waarom het dorp zo rap de naam van Van Liere gekaapt heeft. „Als we een goede burgemeester zien gaan, wil len we die ons graag blijven herin neren. Dat hebben we ook met Piet Wisse gedaan en dat doen we nu ook met Van Liere. Als je daar mee te lang wacht, gaat er een an der dorp met die naam vandoor." Zo snel moest Geersdijk handelen, dat het officiële bord nog niet eens klaar is. Oudshoorn: „Het wordt een mooi groot bord. De kinderen hebben met een beetje hulp een voorlopige versie gemaakt." Vandaag vieren de kinderen hun laatste vakantiedag. Van Liere hoopt ook elders wat officieuzer af scheid te kunnen nemen. „Alleen officieel als het moet." het enige waar een kindervakantie week wordt gehouden. Van de 37 leerlingen op De Dubbele Punt timmerden er 33 mee aan de hut ten op het Burgemeester Cees Van Liereveld. De andere vier waren nog op vakantie. De waarschuwing van Van Liere, dat individualisering de grootste bedreiging vormt voor een ge meenschap, was dan ook niet aan het adres van de Geersdijkenaren gericht. „Anderen kunnen een voorbeeld nemen aan de Geers dijkse gemeenschap." Die gemeenschap kwam gisteren, De Noord-Bevelandse burgemeester C. van Liere onthult samen met de kin deren het tijdelijk straatnaambord in Geersdijk. foto Willem Mieras foto Willem Mieras Arjen Pouwer: „Wie durft te exposeren, mag van mij exposeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49