Speuren naar 'Camping wordt bij uitbreiding onder landingsbaan geschoven' Woningbouw Molcon heeft geen prioriteit i Doorgroeitegels in bermen van Postweg Tholen Provincie legt stukje fietspad aan bij Tholen Jeugdsoos Hansweert houdt jumpstyleparty Directeur vliegveld maakt bezwaar tegen groei Witte Raaf. Op bedrijfsterrein in Heinkenszand zijn nog wel huizen gepland. CDA peilt meningen over hagelkanonnen Twee slippartijen kort na elkaar bij Kapelle Kabouter Plop opent braderie Sint-Annaland Politie houdt zes jonge nachtelijke rovers aan Record aantal deelnemers kunstmanifestatie. Pf? 2 6 1 Vrijdag 10 augustus 20Ö7 PZC THOLEN - De provincie begint maandag met de aanleg van een ontbrekend stukje fietspad in de fietsroute naar Tholen-stad. Het gaat om een stukje fietspad langs de Postweg bij Tholen-stad. Fiet sers moeten daar nu nog een paar honderd meter met autoverkeer over de Eeweg rijden, tot de afslag Luchtenburgseweg. Komende vrij dag moet het pad al gereed zijn, net op tijd voor de middelbare scholen weer beginnen. HANSWEERT - Stichting Jeugdsoos Hansweert houdt zaterdag 18 au gustus in zaal Zeelandia aan de Ka naalstraat 10-12 in Hansweert een jumpstyleparty. De entree is twee euro inclusief twee consumpties. Alle jeugd vanaf 10 jaar is welkom. De jumpstyleparty begint om half acht 's avonds en duurt tot half twaalf. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De gemeente Mid delburg verhoogt bewust het risi co voor campinggasten als de uit breiding van camping De Witte Raaf in Arnemuïden doorgaat. Dat stelt directeur P. Gheysen van vliegveld Midden-Zeeland. „De camping wordt verder onder onze landingsbaan geschoven." Vorige week stemde het college van B en W in met de plannen van de camping. De uitbreiding in de richting van het vliegveld be staat vooral uit natuurgebied. Een deel van Oranjeplaat wordt in ge bruik genomen als camping. Rond het vliegveld zijn grenzen ge trokken waarbinnen niet gebouwd mag worden, de zogenaamde vei- door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - In de Borselse wo- ningbouwplanning komt al jaren de locatie Molcon in Heinkens zand voor. Twintig woningen zijn er gepland in 2011, staat in de lijst voor 2007-2017. Erik Mol, directeur van Molcon, staat ervan te kijken. „In het verleden is wel eens sprake geweest van woningbouw op ons bedrijfsterrein, maar de gemeente gaf voorrang aan nieuwbouwwijk Over de Dijk." Molcon bestaat sinds 1950. Het be drijf dat is gespecialiseerd in de productie van tractorwielen, be gon onder leiding van Pieter Krijn Mol in Lewedorp. In 1962 volgde de verhuizing naar het nieuwe be drijfsterrein Zwake bij Heinkens- OVEZANDE - CDA Borsele gaat de meningen peilen over hagelkanon nen, nadat de Raad van State het gebruik van twee kanonnen on langs verbood. De enquête vindt plaats tijdens de jaarlijkse fiets tocht van CDA Borsele volgende week zaterdag. Start van 10.00 tot 12.00 uur bij De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek, De Witte Hoeve in Ovezande, verenigingsgebouw Vij- verzicht in Borssele en kaasboerde rij Ter Nisse in Nisse. KAPELLE - Op de Braanjenweg tus sen Kapelle en Kloetinge zijn giste ren twee eenzijdige ongevallen ge beurd. Een Goesenaar (36) slipte even na vijf uur en kwam in de berm terecht. Een Kapelse (46) ver loor rond half zes de macht over het stuur. Ze bleven ongedeerd. De politie heeft de wegbeheerder gevraagd de weg schoon te maken. ligheidscontouren. Ook al blijft de camping daarbuiten, het risico wordt wel groter naarmate er dich ter bij het vliegveld wordt over nacht, vindt Gheysen. „Je kunt pla nologisch binnen de lijntjes zitten die ervoor staan, maar als je op je klompen aanvoelt dat het veel ge doe geeft, dan moet je dat als over heid niet willen." „Zeventig procent van de proble men bij vliegtuigen zit hem in het starten en landen", zegt hij. Nu is er aan het einde van de landings baan nog ruimte om noodlandin gen te maken. Straks, als het ge bied omgevormd is tot camping en natuurgebied is die ruimte er niet meer. Vliegveld Midden-Zeeland maakt bezwaar tegen de uitbreiding van camping De Witte Raaf in Ar- nemuiden. De camping zou te dicht bij het vliegveld komen. zand. De firma beschikt er over grote loodsen. In de loop der tijd zijn er rondom huizen gebouwd. Erik Mol spreekt zelf van 'een vrij omsloten industriegebiedje'. Zo vreemd was het dan ook niet dat in 1998 een stedenbouwkundig bu reau in opdracht van de gemeente vaststelde dat 'Zwake op termijn zou verdwijnen'. Er zouden het beste huizen kunnen komen. „Wij zijn er serieus in meegegaan", ver telt Erik Mol. „Er is drie jaar over gesproken, maar het is uiteindelijk niks geworden. Voor de gemeente was de timing niet goed. Over de Dijk ging voor." Mol staat nog altijd niet onwelwil lend tegenover herbestemming van Zwake, maar 'dan moet Borse le wel op korte termijn met een goed initiatief komen'. „Ook wij moeten doorgaan. Intern hebben we vernieuwingen doorgevoerd in het bedrijfsproces. Het onderhoud SINT-ANNALAND - Kabouter Plop opent vanmiddag om drie uur de braderie in Sint-Annaland. Op het Havenplein spelen 's avonds om acht uur de Rowwen Hèze-tribute- band Bestel Mè en de eigen dialect rockband Surrender. Morgen geeft 's middags de band Kultour een show en is het Stallandse dames koor Kir Royal te horen bij De Meestoof. Om halfnegen morgena vond sluit de Rotterdamse co verband Frencies Fair het feest af VLISSINGEN - Met de arrestatie van zes Vlissingse jongeren heeft de po litie twee nachtelijke berovingen opgelost. In juni sprongen de jon geren in Koudekerke en Vlissingen plotseling uit de bosjes en eisten dat argeloze voorbijgangers hun be zittingen afstonden. De buit was gering. De verdachten, 14 tot 16 jaar, zijn in bewaring gesteld. De vliegtuigen op Midden-Zee land stijgen en landen in westelij ke of oostelijke richting, al naar ge lang de windrichting. „Om de cam ping te mijden, buigen we bij de start direct af richting het noor den. Alleen als de piloot het nodig vindt - uit veiligheidsoverwegin gen bijvoorbeeld - vliegen we over de camping heen." „De enige manier om het pro bleem op te lossen is het vliegveld opschuiven naar het oosten. Dan werk je serieus aan een oplossing", stelt Gheysen. Die optie is een paar jaar geleden onderzocht, rea geert wethouder H. Kool-Blokland (CDA). „En die bleek niet reëel. Als je de landingsbaan verplaatst, komen er weer nieuwe woningen binnen de contour te liggen." Het verbaast Kool dat Gheysen be zwaar maakt tegen de uitbreiding van de camping. „Hij is vanaf het begin geïnformeerd." van gebouwen is op een laag pitje gezet. Daar willen we binnenkort iets aan gaan doen." Al te snel hoeft Mol niet meer dui delijkheid te verwachten. De wo- ningbouwlijst is een jaarlijks ver plicht nummer richting provincie. Er moet niet veel meer achter wor den gezocht, aldus wethouder Mar- ga Vermue (CDA). Molcon heeft geen prioriteit. Erik Mol vindt dat door Willem van Dam HEINKENSZAND - De doelstelling ligt voor de hand: „We willen een zo breed mogelijk publiek kennis laten maken met kunst." Elk dorp, elke stad heeft tegen woordig een eigen kunstroute. Bor sele blijft niet achter. Komend weekeinde vindt daar de kunstma nifestatie Kunstspeuren in de Zak plaats. Meer dan twintig kunste naars uit de gemeente Borsele la ten morgen en zondag (van 11.00 tot 17.00 uur) hun weric zien. Galeriehouder Arjen Pouwer (Ga lerie 't Kunst'uus in Heinkens zand) is nauw betrokken bij de or ganisatie. Hij gaat ervan uit dat de deelnemende kunstenaars het aan staande weekeinde een paar hon derd bezoekers over de vloer krij gen. „Je hebt de echte kunstliefhebbers die elk jaar terugkomen, maar je treft ook vaak mensen die nog Borsele destijds anders had moe ten omgaan met de in zijn ogen prima inbreidingslocatie, zeker toen het initiatief van de onderne mers zelf kwam. „Ik verwacht nog weinig concreets van de gemeen te." Gaat Molcon verhuizen, dan blijft het bedrijf zeker in de regio, aldus Erik Mol. In Heinkenszand werken 25 mensen. „Hier zit ons menselijk kapitaal." nooit een atelier van binnen heb ben gezien en gewoon nieuwsgie rig zijn hoe het er daar aan toe gaat." Ruim tien jaar geleden nam een aantal plaatselijke beroepskunste naars het initiatief om een kunst route op te zetten. De culturele raad van de gemeente Borsele zou de organisatie later overnemen. Sinds een jaar of vijf is de organisa tie weer in handen van een groep kunstenaars. Ze kunnen daarbij re kenen op financiële steun van de gemeente. De Borselse kunstroute telt een re cordaantal deelnemende kunste naars. Pouwer: „Het is elk jaar de zelfde discussie: moeten we kwali teitseisen stellen of niet? Sommi gen huldigen het standpunt: hoe meer deelnemers hoe interessan ter het wordt voor het publiek. An deren redeneren: we moeten de kwaliteit bewaken en ergens een grens trekken. Mijn filosofie is: wie durft te exposeren, mag van mij exposeren." In november houden de Borselse kunstenaars opnieuw open huis. THOLEN - Voor de verkeersveilig heid gaat de provincie ook op Tho1 len langs de Postweg doorgroei tegels aanbrengen in de wegber men. Dit is eerder gebeurd langs onder meer de Deltaweg vanaf Goes in de richting van Noord-Beveland. Automobilisten die in de berm te rechtkomen, houden dankzij de doorgroeitegels vaste grond onder de wielen en schrikken dan niet zo. Op die manier worden onge lukken voorkomen. Het aanbrengen van de doorgroei tegels langs de Postweg - tussen de Vrouwendijk en Kadijk op de weg van Tholen naar Poortvliet - be gint volgende week woensdag en duurt tot en met het einde van de ze maand. Tijdens de werkzaamhe den wordt het verkeer omgeleid via binnenwegen. Dat zal volgens de provincie onherroepelijk enige hinder geven. Locaties kunstroute Zak van Zuid-Beveland Baarland: G achttien 88, Oude Polderdijk 2; Tineke van de Water (kera miek, fotografie), Jacqueline de Jong (fiberart), Judit Hodós (porselein); Borssele: Westsingel 28; Cock Hazelager (keramiste); Driewegen: Van Tilburgstraat 39; Diana Stevens, Ploon Balleur (beeldend kunstenaars); Ellewoutsdijk: Kerkje Ellesdiek; Anita Michielsen (fotograaf en kunstschil der), overzichtstentoonstelling werk alle deelnemers; 's-Gravenpolder: Hortensiastraat 26; Petra Bouman (keramiek); Heinkenszand: Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43; Diana Marschall (schil derijen), Hanne Wagenknecht (beelden), Arjen Pouwer (keramieksiera- den); Julianastraat 15; Nellie Grim (schilderijen), Lianne Nijsse (keramiek); Atelier KeraB, Heinkenszandseweg 42; Betsy de Jonge (beeldend kunstenaar/keramiste), Jorien Brugmans (beeldend kunstenaar); Smientstraat 5; beeldhouwgroep Het Vrije Beeld; Clara's Pad 33; Jopie Minnaard (beeldend kunstenaar); Kwadendammê: rk-kerk; Hanna Bolier (keramiek), Marthy van der Werff (kunstschilder); Lewedorp: Oude Veerweg 5; Nelly van Nieuwenhuijzen (beeldend kunste naar); Nieuwdorp: Atelier 't Ouwe Glas'uus, Ring 61 -63; Anke en Rinus Rent meester (glasvormgevers); Nisse: Bezoekerscentrum Schaapskooi; Anneke van Dijk, Marian de Smit (textielkunst); Ovezande: Nieuwstraat 2; Han Koster (kunstschilder). m Molcon Heinkenszand produceert tractorwielen die door de nevenvestiging in het Vlaamse Dendermonde worden gedistribueerd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48