Niet méér cameratoezicht Nansenbaan begin 2008 af BEVELANDEN-THOLEN 46 en 47 Hoog en droog pionieren in verdronken middeleeuws landschap Burgemeester voelt weinig voor camera's buiten centrum Goes. Wij geven u de helft cadeau! Camera m JM 9 mSyïïK Wm Jl John Malkovich heeft niet zo veel met John Malkovich Vrijdag 10 augustus 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Scholier op de fiets loopt na de vakantie extra risico RILLAND - Altijd al eens in een tijdmachine willen stappen? Dat kan hier en nu en je hoeft er niet eens voor de deur uit. Op de computer biedt Google Earth een rechtstreekse blik in de middeleeuwen voor wie inzoomt op de laagwaterlijn in de Westerschelde bij Rilland. Nadat het water daar vijfhonderd jaar geleden het stukje grond van hardwerkende Zeeuwen ver dronk en onder het zand spoelde, is het nu begonnen de boel weer bloot te leggen. De structuren laten zien hoe onze voor vaderen ploeterden om in hun onderhoud te voorzien: graven in de veenkledder om zout te kunnen winnen en wat land bouw en veeteelt op kleine percelen. De satelliet toont het als of het pas gisteren verdronk. foto Google Earth door Harmen van der Werf GOES - Goese burgemeester D. van der Zaag voelt er niets voor het ca meratoezicht in de stad uit te brei den. Hij zal een verzoek om bewa kingscamera's te plaatsen bij win kelcentrum De Spinne in de Goe se Polder dan ook met argusogen bekijken. Het in 2005 opgeleverde winkel centrum De Spinne is nogal eens het doelwit geweest van inbrekers en overvallers. Chinees restaurant China Corner, Het Kruidvat-filiaal, de bloemist en bakker Boer zijn ge troffen. Vorige week kreeg de bak kerswinkel voor de tweede keer be zoek van inbrekers. Wat eigenaar S. Boer ertoe bracht te pleiten voor cameratoezicht bij het winkel centrum, met name aan de achter kant van De Spinne, waar het naar zijn oordeel 's avonds en 's nachts te donker is. Van der Zaag heeft kennis geno men van de oproep van Boer. Een gesprek met ondernemers in De Spinne heeft hij nog niet gehad. „Er is ook nog geen gesprek aange vraagd." De Goese burgemeester laat op voorhand weten dat came ratoezicht bij het winkelcentrum naar zijn mening een stap te ver is. „Het is te gemakkelijk bij dit soort zaken direct naar de overheid te wijzen." Volgens Van der Zaag moet een ondernemer er allereerst zelf alles aan doen om inbraken te voorkomen. „Met goed hang- en sluitwerk en een intern alarme ringssysteem." Goes heeft al wel cameratoezicht, behoorlijk uitgebreid zelfs, maar dat beperkt zich tot het uitgaans centrum in de binnenstad. Vorig jaar is er nog een aantal beweegba re camera's bijgezet, onder meer op de Vlasmarkt, in de Stalstraat en de Korte Vorststraat. „Die staan Wj Een ondernemer pleitte onlangs voor cameratoezicht in winkel centrum De Spinne. Volgens de Goese burgemeester D. van der Zaag is dat geen oplossing. daar in het kader van de openbare orde en veiligheid", geeft Van der Zaag aan, „en de beelden worden ook alleen gevolgd als er veel uit gaanspubliek is. Er zit een heel re glement achter." De roep om meer cameratoezicht klinkt overigens wel vaker. Het is ook ter sprake gekomen - en afge wezen - rond de openbare speel plaats van school De Tweern in Goes-West vanwege veelvuldige vernielingen. Van der Zaag: „Came ratoezicht is niet de oplossing voor alles. Het kan een hulpmiddel zijn en niet meer. In Engeland hangen op veel meer plekken camera's dan in Nederland. Ik heb niet het idee dat in Engeland de criminali teit minder is." 3 -W Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800- 0231231. GOES - De Nansenbaan in Goes, de zuidelijke ontsluitingsweg van de stad, moet begin 2008 voltooid zijn. Volgende week beginnen de voorbereidende werkzaamheden. De Nansenbaan die wordt doorge trokken vanaf het bedrijventerrein Poel 2 naar de 's-Gravenpolderse- weg vlakbij het ziekenhuis, sluit bij McDonald's op de drukke An thony Fokkerstraat aan. De Nan senbaan moet die straat ontlasten. zBsiHfcaflEEESIr' I Tip? redactie@pzc.nl Hij pakt de zaken graag serieus aan. Zo'n nieuwe videocamera is bij hem geen kwestie van luk raak op een knopje drukken. Twee dagen studeren op de ge bruiksaanwijzing ging vooraf aan het moment waarop hij wel gemoed op pad ging. Zijn doel was reeën te filmen. Die fraaie dieren manifesteren zich vooral bij zonsondergang veelvuldig in zijn woonomgeving. Nou kruis ten eerst mooie paarden zijn pad. Ook die werden vastgelegd. Maar ergens tussen knollen en hertjes moet het zijn misgegaan met het aan-en-uit-knopje. Prachtige paarden, dat wel. Naar daarna afwisselend asfalt en gras en geen ree te bekennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47