heel mooi zijn ik afval SP vraagt opheldering Zeeuwse jeugdzorg Kijkcijfers Zeeuw bij finale 'frisbee-golf PZC Vrijdag 10 augustus 2007 3 Klavers. Zaaddragend, kent meer dan 300 soorten. Waardevol veevoer, zowel in de wei als gedroogd, omdat het veel eiwit, fosfor en calcium bevat. Eén voordeel van de kou en regen: Weinig dorst. Alex Hannewijk had onderweg maar twee bidons leeg gedronken, samen anderhalve liter water. „Met dit weer ga je des te meer eten. Al fietsend ontbijtkoek, mueslirepen en bananen." Als er maar veel koolhydraten in zitten. „En na 90 kilometer kregen we een superlunch. Stokbrood met kaas en rauwe ham. Ik kom eerder aan dan dat ik afval." www.nice-goes.nl Brandnetels. De grote soort is een vaste plant met lange wortelstokken. De kleine re verdwijnt na een jaar. Stimuleert de nieren, helpt bij het afvallen. i m> 9f v Distels. Stekelige plant. Bloei: juli-septem- ber. Populair in boeketten. Sommige soorten zijn zeldzaam. Koorstwe- rend en spijsverteringbevorderend. door Claudia Sondervan GOES - SP-Kamerleden Agnes Kant en Marianne Langkamp wil len van minister Rouvoet (jeugdza ken) weten hoe de opnamestop voor jeugdzorg in Zeeland moge lijk is en of dat ook elders in het land speelt. In Kamervragen noe men zij het onwenselijk dat kinde ren niet of slechts buiten de pro vincie jeugdzorg kunnen krijgen. Kant en Langkamp tonen zich be- Paardebloem, Bloei: mei en augustus, verspreidt zich nadien via 'pluiszaad'. Populair onder kinderen. Rijk aan vitamine C, werkt laxerend en vochtafdrijvend. zorgd over het contact met ouders in dat laatste geval. Zij willen dat de minister maatregelen treft om meer pleegzorg en hulpprogram ma's mogelijk te maken. Ook wil len zij helderheid over het ont staan van wachtlijsten en het stag neren van geldstromen. Jeugdzorgverlener AZZ kan er op dit moment geen kinderen bij heb ben omdat het afgesproken budget niet meer behandelruimte toelaat. COMMENTAAR Tien Nederlandse tv-zenders proberen de komende herfst en winter weer om de kijker aan de buis te kluisteren. De uitzendschema's zijn zo ongeveer bekend. Daaruit blijkt dat de omroepen weinig nieuws brengen. Zij zoeken het eerder in de verleiding van de kijker met uitgekiende tv-menu's. Die moeten hem aan de zender binden. Het liefst de hele avond. En dat avond aan avond. Met veel spelletjes, sport, films, series en heel veel meebeleef-tv. De televisie kan straks gewoon aan als bewegend behang. Want echte vernieuwing of verdieping zit er nauwelijks in. En het zal waarschijnlijk maar zo af en toe een beetje spannend zijn. De publieke omroep heeft zich inmiddels zeer goed aangepast aan de commerciële. Dat vergt een hoge prijs: met aanpassing in plaats van met onderscheidende tv. En net als bij de commerciëlen wordt elk succesje uitgemolken. Het zal niet lang duren voor Paul de Leeuw Boer zoekt Boer presenteert. Daarmee is natuurlijk niks mis. Maar verrassend interessant? Nee. Zelfs de actualiteiten worden geheel volgens de Waan van de Dag geselecteerd tot enkele onderwerpen die domineren. Dat zou nog niet zo erg zijn als daarbij een goede uitleg en een zekere diepgang werden bereikt. Haastig opgesnorde deskundologen komen daar echter meestal niet toe. In het tempo van de moderne tv-dialoog is er te weinig ruimte voor. Zo raast de slag om de kijkcijfers verder. MIDDELBURG - Misschien wordt Middelburger André Bosman wel Nederlands' beste disc-golver. Zon dag mag hij, samen met 49 ande ren, in de hoofdstad proberen zo veel mogelijk 'hole in ones' te sco ren. Disc-golf is in Amerika een popu laire sport. In Nederland zullen echter maar weinig mensen zijn die er bekend mee zijn. De sport is een combinatie van frisbeeën en golf. De spelregels van het golf worden ook grotendeels toegepast bij het disc-golf In plaats van een balletje gebruiken de deelnemers echter een soort frisbee. De sport kan overal gespeeld worden waar holes (een soort mandjes) kunnen wor den bevestigd aan bijvoorbeeld een lantaarnpaal. De vijftig finalis ten die zondag in Amsterdam op acht verschillende locaties in de stad hun schijf in een hole moeten werpen, weten waar ze mee bezig zijn. Ze hebben het eerder gepres teerd om op één van de 'Lipton Hole in One Challenges' een hole in one te scoren. Sponsor en fris drankfabrikant Lipton stelt voor de winnaar van de finale een Volkswagen T2-busje beschikbaar. Mattie Wesdorp (rechts) plukt een bosje 'onkruid' uit haar tuin voor Maatje Weststrate. foto Marijke Folkertsma Charieville Mezières/ mmmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3