echt zo slecht nog niet' Man bedreigt burgemeester Nog meer foto's gestolen uit VW-expositie Plannen voor oefencentrum CLtAA irnni* mronlacf tnacf eind deze maand gepresenteerd VJCIU VUUf UVCfldM IIldM Ricas-directeur: 'Er is absoluut geen sprake van enige vertraging'. Familie Kok Zuidzande krijgt mogelijk toch een schadevergoeding. ZPZC Vrijdag 10 augustus 2007 27 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een 44-jarige man uit Schouwen-Duiveland zit in de cel omdat hij burgemeester J. Assel- bergs mondeling heeft bedreigd. Hij was maandag bij het vallen van de avond naar de woning van de burgemeester gegaan en heeft doodsbedreigingen aan het adres van de burgemeester geuit. Assel- bergs heeft daarop de politie ge beld. De man is gisterochtend voorgeleid aan de rechter-commis- saris in Middelburg. Gezien de aard van de bedreiging heeft de rechter-commissaris beslo ten de man voorlopig in hechtenis te houden. Volgens een woord voerster van het Openbaar Ministe rie (OM) moet hij zich woensdag 15 augustus nader voor de rechter te verantwoorden. Zij laat verder weten dat de bedreiging van burge meester Asselbergs te maken heeft met een vergunningskwestie bin nen de horeca. Burgemeester Asselbergs zelf wil de gisteren geen commentaar ge ven. HULST - Opnieuw zijn foto's uit de buitenexpositie van VW Zeeuws- Vlaanderen gestolen. Het gaat om een foto van een rallyauto die op hing nabij de Steenen Beer in Graauw en de foto van het Land van Saeftinghe. Deze afbeelding hing bij de Statenboomweg in Clinge. De rallyfoto is inmiddels te recht en opnieuw opgehangen. De politie kon na een melding van een ooggetuige twee Hulstenaren in de kraag vatten. Zij (19 en 20 jaar oud) verklaarden de foto te hebben gestolen omdat ze de af beelding zo mooi vonden. Ze heb ben de foto teruggegeven. De foto 'Onweer boven de Otheen- se Kreek' keert niet meer terug in het weiland aan de Drieweg in Zaamslag. Deze foto is eerder tot drie keer toe uit het stalen frame geknipt. Ludo Haers in zijn eigen keuken. Wat we eten? Een mooie moot kabeljauw, vers van de markt met wat nieuwe aardappeltjes. foto Camile Schelstraete do Haers: „Opmerkelijk is dat veel streekgerechten van plaats tot plaats in de bereiding wat verschil len, ook in naam trouwens. In Hulst kennen ze de kermisvlaai ook, maar daar doen ze er geen ro zijnen in. Maar echt, vroeger had den we het zo slecht nog niet. Al was er ook in eten wel verschil tus sen arm en rijk." Nee, wat vanavond de pot schaft, weet hij nog niet. Vanmiddag even naar de markt, het aanbod bepaalt het menu van de dag. Want Ludo Haers eet bij voorkeur met de sei zoenen mee. Logisch, vindt hij, kom bij hem in augustus niet aan met asperges. „Want je eet toch wat voorradig is, wat net vers van het land komt..." door Wout Bareman TERNEUZEN - De plannen voor het internationale oefen- en kennis centrum voor de bestrijding van boven- en ondergrondse calamitei ten in de Koegorspolder, aan de zuidrand van Terneuzen, zijn rond. Ze worden eind deze maand gepresenteerd. Dat zegt directeur Erwin Reijn- ders van het veiligheidsbedrijf Ri- cas uit Eede. Dat bedrijf, onder deel van het internationale veilig heidsconcern Group4Securicor, gaat het centrum in nauwe samen werking met bouwconcern Heij- mans verwezenlijken. Ricas inves teert enkele tientallen miljoenen in het centrum, dat direct werk gaat bieden aan 100 mensen en in direct aan nog eens 200 mensen. Het bedrijf heeft in de Koegorspol der t5 hectare ter beschikking. Re- ijnders benadrukt dat er absoluut geen sprake is van vertraging van de plannen. „De constatering in de media dat het wachten is op de uitkomst van een onderzoek van het ministerie van Binnenlandse Zaken naar een eventuele concen tratie van de oefencentra in Neder land, is pertinent onjuist. Wij gaan los daarvan onze eigen weg." Burgemeester Jan Lonink verklaar de eerder dat er, wat de gemeente betreft, geen enkel beletsel meer is. Alleen de planologische proce dure moet nog worden gestart. De marktverkenningen verlopen ui terst positief Er is grote nationale en internationale belangstelling voor het centrum. Op het terrein wordt mogelijk ruimte gecreëerd voor een nieuwe kazerne voor de Terneuzense brandweer. Ricas toonde onlangs ook belangstelling voor het trainingscentrum van de stadsgewestelijke brandweer in Vlissingen. door Frank van Cooten ZUIDZANDE - De familie Kok uit Zuidzande krijgt mogelijk toch een schadevergoeding van 7500 eu ro voor een gsm-mast aan de Lood- ijk. Het dagelijks gemeentebestuur adviseert de raad dit bedrag be schikbaar te stellen. De zendmast is begin 2004 ge plaatst. De familie Kok klaagde over waardevermindering van de woning, een verstoord uitzicht en het verlies van de landelijke uitstra ling van de woonomgeving. Een onafhankelijk deskundige stel de de vergoeding vast op 7500 eu ro. In tegenstelling tot het colle ge-advies wees de raad het verzoek in december 2005 af. De raad vreesde onder meer nog meer planschadeverzoeken als het ver zoek gehonoreerd zou worden. De familie tekende bezwaar aan te gen dit besluit. De commissie be zwaarschriften vond dat het be sluit van de raad onvoldoende ge motiveerd was en adviseerde de fa milie alsnog een schadevergoeding toe te kennen. Het college onderschreef de me ning van de commissie. De ge meenteraad vroeg het college in december 2006 echter een second opinion uit te laten voeren. De Stichting Adviesbureau Onroeren de Zaken heeft dat gedaan. Deze stichting vind dat de familie geen recht heeft op een schadever goeding. Voor hetzelfde geld had immers een veel hogere C2000 mast voor hun neus kunnen staan. De familie Kok moet dus eigenlijk blij zijn dat de gsm-mast de hoge- De familie Kok krijgt waarschijn- lijk toch een schadevergoeding van 7500 euro voor een gsm-mast aan de Loodijk in Zuidzande. re C2000 mast in de weg staat. Het dagelijks gemeentebestuur is het echter niet eens met de motivatie van de stichting. Volgens het colle ge is de plaatsing van een C2ooo-mast in Zuidzande onwaar schijnlijk. Zuidzande ligt welis waar op de lijn tussen de C2ooo-masten van Cadzand-Bad en Oostburg maar een derde mast in Zuidzande zou het gebied rond om Sluis, Draaibrug en Aarden burg moeten dekken. Dat is niet mogelijk. Volgens het college is een vergelij king tussen de gsm-mast aan de Loodijk en een C2000-mast dus niet te maken omdat een dergelij ke mast nooit in Zuidzande wordt geplaatst. Het college wil de familie Kok de gevraagde schadevergoeding plus proceskosten, in afwijking van de second opinion, dus toch uitkeren. Het voorstel komt dinsdag aan de orde in de commissie Ruimte ir het gemeentehuis van Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39