Zeeland PZCI25 Protest tegen woonvorm Tragel Vandalen bedankt, onze pret is nu geplet! Inbraak in huis Kloosterzande ZEEUWS-VLAANDEREN 46 en 47 31 Bewoners buurtschap Absdale mobiliseren zich opnieuw. Timmerwerk van kinderen in Terneuzen gesloopt door vandalen. John Malkovich heeft niet zo veel met John Malkovich Vrijdag 10 augustus 2007 Scholier op de fiets loopt na de vakantie extra risico Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Bewoners van de buurt schap Absdale kondigen opnieuw verzet aan tegen de woonvorm voor verstandelijk gehandicapten met een seksuele stoornis die de zorgstichtingen Tragel en Het Gors willen vestigen in natuurgebied het Groot Eiland. „Absdale blijft wakker", zegt woordvoerder Ger ard de Rechter namens de bewo ners die eerder protest aanteken den tegen vestiging van de woon vorm aan de Plattendijk. „Eerst wilden ze die mensen laten wo nen in onze voortuin, nu in onze achtertuin. In plaats van vijfhon derd meter van onze huizen van daan willen ze de woonvorm een kilometer van ons af vestigen. Daar gaan wij natuurlijk niet mee akkoord", aldus De Rechter. Hij zegt al enkele ongeruste telefoon tjes te hebben gekregen van men sen van de Vijfhoek, zeg maar de directe omgeving van de locatie aan het Groot Eiland waar de nieu we woonvorm nu zou moeten ko men. „Wij gaan volgende week de koppen bij elkaar steken voor over leg hoe we met deze situatie om zullen gaan. In elk geval zijn we van plan de handtekeningenactie die we vorige keer al wilden hou den nu echt ten uitvoer te breng en." De Rechter heeft het vermoe den dat de locatie aan het Groot Ei- De Absdaalse actievoerders te- gen de vestiging van een woon vorm voor verstandelijk gehandi capten met een seksuele stoor nis beraden zich op nieuwe actie. land vorige keer al door de ge meente en de initiatiefnemers ach ter de hand werd gehouden. „Want toen kregen we de vraag voorgelegd of we wel in zouden kunnen stemmen met een locatie die iets verder af zou liggen van de Plattendijk. Goed dat we daar ook 'nee' tegen hebben gezegd, anders konden we nu geen kant meer uit." De inwoner van Absdale zoekt steun bij kritische geluiden die in de zorgsector zelf opklinken over de huisvesting van verstandelijk ge handicapten in woonwijken. De di rectie van zorgstichting Tragel gaat niet in op de kritiek van de bewo ners van Absdale. „We zijn mo menteel in overleg met de gemeen te Hulst. Omdat dit overleg nog niet afgerond is en zowel de ge meente als Tragel nog een besluit moeten nemen, achtten wij het niet zinvol om in dit stadium hier nadere uitspraken over te doen. Naar verwachting zal er volgende maand meer duidelijkheid zijn om trent een mogelijke locatie. Belang hebbenden zullen hierover dan na der geïnformeerd worden", zo luidt de verklaring van Tragel. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Boos zijn ze. En eigen lijk is dat nog zacht uitgedrukt. Ze ven vriendinnen uit Terneuzen zijn woedend en verdrietig tege lijk, omdat vandalen hun 'bloe menhut' voor het Rivierenhuis in de wijk Zeldenrust woensdaga vond uit balorigheid 'in elkaar ge timmerd' hebben. Nu zouden de hutten een dag la ter sowieso tegen de vlakte gaan, omdat de jaarlijkse kindervakantie week weer voorbij is. Maar dat mensen die er helemaal niets te zoeken hebben zomaar al hun werk om zeep hebben geholpen, dat gaat de meiden veel te ver. En dus togen ze gisterochtend met een spandoek naar de puinhopen om hun onvrede kracht bij te zet ten. Onze pret is nu geplet, riepen ze in koor. Sophie en Floor van Bolderik, Evi en Kim van Hoeve, Roos en Maartje Tak en Fleur de Bakker hadden hun hut omgedoopt tot 'De Bloementuin'. „We hadden er een heleboel bloemetjes opgespij- kerd en er stonden bankjes, vaas jes, tafeltjes en gordijnen in", ver telt Sophie. „We hadden zelfs een veranda gemaakt. Daar hebben we ontzettend ons best op gedaan. En nu hebben die vandalen al die din gen zomaar kapotgemaakt. Ik ben héél boos", zegt Floor. Vrijwilliger Douwe Schraa van buurtvereniging Hof Zelden- rust-Sint Anna vermoedt dat tie ners het 'lollig' vonden om zich op de zevenhonderd pallets uit te leven. „Overdag waren er ook al pubers aan het klieren. Dan kun je daar iets van zeggen, maar het enige dat je dan terugkrijgt is een grote mond. Wij controleren 's avonds regelmatig op onverwachte tijdstip pen, maar zodra je je hielen hebt gelicht duiken ze weer op", aldus Schraa. Er zijn in totaal negen hutten ge sloopt. Schraa: „Ik heb mijzelf nog van tien tot kwart voor elf in een hut verstopt, in de hoop dat ik ze kon betrappen. Maar helaas... Dit treitergedrag is toch te gek voor woorden? Sommige kinderen ston den met de tranen in hun ogen." De meisjes protesteren tegen de actie van vandalen, die hun 'bloemenhut' kapot hebben gemaakt. foto Camile Schelstraete Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. I Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. KLOOSTERZANDE - Bij een inbraak in de nacht van woensdag op don derdag in een woning aan de Mac- zekhof in Kloosterzande is een geldbedrag van ruim honderd eu ro en een radio ontvreemd. De dader(s) doorzocht(en) het ge hele huis, waarbij ook persoonlij ke papieren zijn meegenomen. De politie heeft de inbraak in on derzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37