Buurtschap protesteert tegen woonvorm Tragel 'Risico is te groot bij uitbreiding camping' BOSCH airco-garage.nl Cameratoezicht geen oplossing Veer Perkpolder kwijnt weg nnen? Amadore ^A^ion iSi0®* Absdale wil echt geen gehandicapten met een seksuele stoornis. Directeur vliegveld maakt bezwaar tegen groei De Witte Raaf. Uw gastheer in Viissingen, Middelburg en Goes! -kArneville dulden (^ronêca/é Stefano s UPr' A 3-gangen 23,50 door Harold de Puysseleijr HULST - Bewoners van de buurt schap Absdale kondigen opnieuw verzet aan tegen de woonvorm voor verstandelijk gehandicapten met een seksuele stoornis die de zorgstichtingen Tragel en Het Gors willen vestigen in natuurgebied het Groot Eiland. „Absdale blijft wakker", zegt woordvoerder Gerard de Rechter namens de bewoners die eerder protest aantekenden tegen vesti ging van de woonvorm aan de Plat- tendijk. „Eerst wilden ze die mensen laten wonen in onze voortuin, nu in on ze achtertuin. In plaats van vijf honderd meter van onze huizen vandaan, willen ze de woonvorm duizend meter van ons weg vesti gen. Daar kunnen wij natuurlijk niet mee akkoord gaan", aldus De Rechter. „Wij gaan volgende week de koppen bij elkaar steken voor overleg hoe we met deze situatie om zullen gaan. In elk geval zijn we van plan de handtekeningenac tie die we vorige keer al wilden houden nu echt ten uitvoer te brengen." De Absdaalse actievoerders te gen de vestiging van een woon vorm voor verstandelijk gehandi capten met een seksuele stoor nis beraden zich op nieuwe actie. De Rechter heeft het vermoeden dat de locatie aan het Groot Eiland vorige keer al door de gemeente en de initatiefnemers achter de hand werd gehouden. „Want toen kregen we de vraag voorgelegd of we wel in zouden kunnen stemmen met een locatie die iets verder af zou liggen van de Plattendijk. Goed dat we daar ook 'nee' tegen hebben gezegd, anders konden we nu geen kant meer uit." De inwoner van Absdale zoekt steun bij kritische geluiden die in de zorgsector zelf opklinken over de huisvesting van verstandelijk ge handicapten in woonwijken. De directie van zorgstichting Tra gel gaat niet in op de kritiek van de bewoners van Absdale. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De gemeente Mid delburg verhoogt bewust het risi co voor campinggasten als de uit breiding van camping De Witte Raaf in Arnemuiden doorgaat. Dat stelt directeur P. Gheysen van vliegveld Midden-Zeeland. „De camping wordt verder onder onze landingsbaan geschoven", zegt hij. Vorige week stemde het college van B en W in met de plannen van de camping. De uitbreiding in de richting van het vliegveld bestaat vooral uit na tuurgebied. Een deel van Oranje plaat wordt in gebruik genomen als camping. Rond het vliegveld zijn grenzen ge trokken waarbinnen niet gebouwd mag worden, de zogenaamde vei ligheidscontouren. Ook al blijft de camping daarbuiten, het risico wordt wel groter naarmate er dich ter bij het vliegveld wordt over nacht, vindt Gheysen. „Je kunt pla nologisch binnen de lijntjes zitten Vliegveld Midden-Zeeland maakt bezwaar tegen de uitbreiding van camping De Witte Raaf in Ar nemuiden. De camping zou te dicht bij het vliegveld komen. die ervoor staan, maar als je op je klompen aanvoelt dat het veel ge doe geeft, dan moet je dat als over heid niet willen." „Zeventig procent van de proble men bij vliegtuigen zit hem in het starten en landen", zegt hij. Nu is er aan het einde van de landings baan nog ruimte om noodlandin gen te maken. Straks, als het ge bied omgevormd is tot camping en natuurgebied is die ruimte er niet meer. De vliegtuigen op Midden-Zee land stijgen en landen in westelij ke of oostelijke richting, al naar ge lang de windrichting. „Om de cam ping te mijden, buigen we bij de start direct af richting het noor den. Alleen als de piloot het nodig vindt - uit veiligheidsoverwegin gen bijvoorbeeld - vliegen we over de camping heen. De, enige ma nier om het probleem op te lossen is het vliegveld opschuiven naar het oosten. Dan werk je aan een oplossing", stelt Gheysen. Die optie is een paar jaar geleden onderzocht, reageert wethouder H. Kool-Blokland (CDA). „En die bleek niet reëel. Als je de landings baan verplaatst, komen er weer nieuwe woningen binnen de con tour te liggen." Het verbaast Kool dat Gheysen bezwaar maakt tegen de uitbreiding van de camping. „Hij is vanaf het begin geïnfor meerd." WEEKEND :Mm TyrmsMOM HHHHHI Zaterdag 11 en zondag 12 augustus Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. Technologie voor het leven door Harmen van der Werf GOES - De Goese burgemeester D. van der Zaag voelt er niets voor het cameratoezicht in de stad uit te breiden. Hij zal een verzoek om bewakingscamera's te plaatsen bij winkelcentrum De Spinne in de Goese Polder dan ook met argus ogen bekijken. Het in 2005 opgeleverde winkel centrum De Spinne is nogal eens het doelwit geweest van inbrekers en overvallers. Chinees restaurant China Corner, Het Kruidvat-filiaal, de bloemist en bakker Boer zijn ge troffen. Vorige week kreeg de bak kerswinkel voor de tweede keer be zoek van inbrekers. De Goese burgemeester laat op voorhand weten dat cameratoe zicht bij het winkelcentrum naar zijn mening een stap te ver is. „Het is te gemakkelijk bij dit soort zaken direct naar de overheid te wijzen." Volgens Van. der Zaag moet een ondernemer er allereerst zelf alles aan doen om inbraken te voorkomen. PERKPOLDER - Het toeristisch veer dat in de zomer tussen Perkpolder en Hansweert vaart, kan alleen met steun van de provincie blijven bestaan. Dat zegt schipper Laurens de Brouwer van rederij De Atol. Hij is daarom blij dat er een garan tiefonds van een halve ton komt om verliezen op te vangen. „Zonder die garantie is Rondje met een Pontje gedoemd te ver dwijnen." Het eerste jaar zette hij 1800 men sen over, vorig jaar 1300 mensen. Dit jaar ziet het er nog minder uit; na zes weken varen en met nog vier weken te gaan, telde De Brou wer zeshonderd klanten. Heerlijk! Genieten! SPZC Vrijdag 10 augustus 2007 29 sStroom Jersey Grand Café - Hotel Jerry's De dag van je leven- Donderdag t/m zondag zal onze "Resident DJ" - DJ Le Ber niet ontbreken. Hij heeft de afgelopen periode bewezen dat hij "smooth" draait voor de restaurant gast. Veel heerlijke sfeervolle jazz nummers passeren de revue. Na het diner stapt hij over naar geweldige clubmuziek. In no time bevind u zich te midden van leuk publiek in de swingendste club van de regio. Kom op tijd! Einde om 02:00 uur. Amadore biedt u vier gelegenheden om comfortabel op een prachtige locatie te overnachten in Zeeland. Grand Café - Hotel Jersey 12 -kamers in het centrum van Goes. Grand hotel Arion 68 ★★★★-kamers in Viissingen aan zee. Hotel Arneville 46 ★★★★-kamers aan de ingang van Middelburg. De Gulden Stroom 56 ★★★★★-strandappartementen aan de boulevard van Viissingen. ni lachen Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl kletsen proeven drinken slapen eten Vooraf: Gemarineerde zalm met een tuinkruidendressing Hoofdgerecht: Gekookte Zeeuwse mosselen met friet en salade Nagerecht: Verse aardbeien met vanille-ijs en slagroom Brasserie Arion tel.: 0118 - 410 502 Grand Café Stefano's tel.: 0118 - 418 019 Grand Café Raymondo Viissingen tel.: 0118 - 441 441 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 - 230 066 Grand Café - Hotel Jersey tel.: 0113 - 232 323 Restaurant 8i Hotel Arneville tel.: 0118 - 638 456

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33