Deze pas is wel heel gemakkelijk gemoedelijke sfeer LITERS VAN VLISSINGEN Geersdijk wijdt naam pleintje aan Van Liere Ziekenhuisplan houdt toerist uit Walcheren Dieven stelen eerst sleutels en daarna auto VOORDELIG TANKEN? Pas voor toeristen vooral gebruikt voor museum en busreis. Burgemeester begint afscheidstournee in kindervakantiedorp. MODES SPZC Vrijdag 10 augustus 2007 27 Toeristen met de Schouwen-Duivelandpas kunnen gratis met Connexxion-bus. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting RENESSE - De Schouwen-Duive landpas voor toeristen wordt deze zomer voor het eerst uitgereikt aan gasten van campings, parken en hotels. Is de pas een toverstokje die alle deuren opent of moet het nog groeien? We namen gistermid dag de proef op de som. Gewapend met pas en folder eerst maar Renesse in. Het is tenslotte dé toeristenplaats. 'Verschillende horecagelegenheden hebben leuke aanbiedingen', staat in de folder en aangezien het inmiddels bijna lunchtijd is, klinkt dat aantrekke- van het totaal. De oudste boot da teert van meer dan een eeuw gele den. De grootste boot is 22 meter lang, de kleinste 5 meter. De helft van de vloot meert af in de bin nenhaven. Die wordt daar speciaal voor vrijgemaakt. De andere helft kiest een ligplaats aan de steiger achter de Campveerse Toren. De vereniging ronde- en platbo demvrienden ziet Veere als een ideale plek van samenkomst. „Wij voelen ons niet prettig in grote bui tenhavens. Juist op een klein en rustig water als het Veerse Meer, zijn we in ons element", zegt secre taris Diane de Wit. „Op grote eve nementen val je al snel in het niet. Juist in een historisch stadje als Veere komen onze schepen goed tot hun recht." lijk. De zaken die meedoen moe ten herkenbaar zijn aan de poster. In het natte en kille Renesse zijn veel, heel veel posters, maar geen enkele van de Schouwen-Duive landpas. Dan maar eens een wille keurige zaak binnenlopen. Nieuw en modern ingericht: misschien lukt het hier. „Hebt u leuke aanbiedingen voor bezitters van de Schouwen-Duive landpas?" Ze hebben het niet. Pas enkele maanden geleden is de zaak open gegaan en de eigenaren hebben wel wat anders aan het hoofd gehad. „Maar u zet mij wel aan het denken." De volgende zaak dan maar. Ook al geen poster. Aan het einde van de Hogezoom is het raak. Tien procent korting voor pashouders en op sommige Ronde- en platbodems Eigenaren van ronde- en platbo dems zijn lid van de vrienden vereniging van de Stichting Stamboek Ronde- en Platbo- demjachten. De SSRP is op 8 oktober 1955 in Amsterdam opgericht. De stichting heeft als belang rijkste doel een stamboek te maken met zo volledig mogelij ke gegevens over schepen die cultuurhistorisch of vanwege hun bouw van belang zijn om behouden te worden. Tot die schepen behoren Zeeuwse types als hengst, hoogaars en Zeeuwse schouw. dagen het kindermenu gratis. Het loopt alleen bepaald niet storm, zegt eigenaar R. Oudesluijs van Grand café Helder. „Ik heb er nog maar een gehad met de pas." Voor alsnog werken de kortingsbonnen die in samenwerking met enkele campinghouders worden uitgege ven beter. De horeca is er duidelijk nog niet op ingespeeld. Naar Burgh-Haamstede dan maar want daar is het tenslotte ook heel toeristisch. De bus er naar toe is voor pashouders gratis en dat is ze ker een succes. Bij de bushalte op het transferium staan drie meiden. „We hebben een pas en het is heel gemakkelijk. We gaan nu naar Middelburg om te shoppen, want het is geen strandweer. We zijn ook al naar door Mieke van der Jagt GEERSDIJK - 'Burgemeester Cees van Liereveld' gaat het pleintje ach ter de Geersdijkse basisschool De Dubbele Punt heten. De naamge ver mocht gisteravond het tijdelij ke bord zelf onthullen. Van Liere, die eind van het jaar met de vut gaat, kreeg de hulp van alle Geers dijkse kinderen. Voor hun had hij zojuist het huttendorp geopend, waarmee de jaarlijkse fancy fair van start kon gaan. Zes jaar geleden verrichtte Van Lie- Zierikzee geweest. Kan je hier nog meer mee doen? Oh, dat wisten we niet. Naar musea? En acties bij horeca? Waar dan?" Halverwege de rit stapt een gezin in. „We gaan nooit met het open baar vervoer. Maar nu wel. Dit is wel heel gemakkelijk. We zijn al naar Neeltje Jans en naar Zierikzee geweest. Nu gaan we naar de markt van Haamstede." Museum de Burghse Schoole in Burgh moet volgens de folder ook meedoen met de pas. En inder daad, binnen volgt een warm ont haal. „Wij kunnen het echt mer ken", zegt J. Timofei. „We krijgen hierdoor meer bezoekers. Gisteren bijvoorbeeld hadden we van de 37 bezoekers 17 die met een pas kwa men." re de opening van het huttendorp, vaste prik tijdens de Geersdijkse kindervakantieweek, voor het eerst. Toen als onderdeel van zijn kennismakingsrondje over het ei land Noord-Beveland. Nu was het het begin van een afscheidstour nee en net als de eerste keer, kwam heel het dorp naar het trap veldje. De Geersdijkenaren zien Van Liere niet graag gaan, want hij heeft zich altijd erg betrokken getoond bij wat er op het dorp gebeurde. „Bij geen enkele feestelijke gelegen heid liet hij verstek gaan, maar ook bij minder vrolijke gebeurte nissen kwam hij morele steun ge ven." door Selma Osman VLISSINGEN - Het verdwijnen van spoedeisende medische zorg op Walcheren kan negatief uitpakken voor het toerisme. Dat hebben de ondernemersverenigingen op Wal cheren in een brief laten weten aan de raden van bestuur van de ziekenhuizen op Walcheren en in de Oosterschelderegio. „Juist de hedendaagse (Duitse) toe rist is gevoelig voor veiligheid", schrijven de georganiseerde onder nemers. Zij zijn bezorgd dat het concentreren van de spoedzorg in Goes strandgangers en camping- gasten fataal kan worden. Dit on derdeel van het fusieplan vraagt volgens de briefschrijvers om na der onderzoek, zoals onlangs door de provincie is aangekondigd. „Wij vragen ons sterk af of in spoedei sende gevallen ambulances wel binnen 45 minuten in Goes kun nen zijn." Goede acute traumahulp is zowel voor inwoners als de vele tiendui zenden toeristen een onmisbare basisvoorziening, vinden de Wal- cherse ondernemers. www.ijsseldukmodes.nl MIDDELBURG - In de Nieuwpoort- straat in Middelburg is in de nacht van woensdag op donderdag een gele Ford Ka gestolen. Het kostte de dieven waarschijnlijk weinig moeite om de auto mee te nemen. Een paar weken geleden was de tas van de eigenares al uit uit de auto gestolen. Daarin zaten de au tosleutels en de autopapieren. Hef kenteken van de auto is ZF-ST-75.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31