eland Small Sail Veere mikt op een Nieuw internetportal Schouwen-Duiveland Parkeervergunning Mauritsweg blijft -i Muziekfestival terug naar eigen wortels Allesvan.nl moet helpen eiland steviger op de kaart te zetten. Muziek Monumentaal kampt met minder royale sponsors. jacht met vereende krachten van strand Handtas gestolen van 62-jarige vrouw Bedrijfsbusje slaat over de kop na botsing Baukje Singer Band twee keer op eiland Motorrijder raakt gewond bij aanrijding Blikschade bij botsing in Burgh-Haamstede Gemeente zwicht niet voor bezwaren van inwoners Renesse. Admiraalzeilen en zeeslag hoogtepunten op maritieme dagen. 26 I Vrijdag 10 augustus 2007 PZC Burgemeester J. Asselbergs stelde met een simpele muisklik de nieuwe in- ternetportal in werking. foto Marijke Folkertsma. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een regionaal ontmoe tingspunt voor ondernemers en consumenten. Zo afficheert de nieuwe internetportal allesvan.nl zichzelf. De Schouwen-Duiveland- se startpagina allesvanschou- wen-duiveland.nl werd gisteren op het gemeentehuis in Zierikzee ten doop gehouden. De komst van de nieüwe startpagi na is de gemeente zeer welkom, stelt burgemeester J. Asselbergs. Anno nu worden steeds meer va kanties via internet geboekt, dus is Schouwen-Duivelands toeris- tisch-recreatief product er bij ge baat dat campings, bungalowpar ken, hotels en andere verblijfsac- commodaties snel en makkelijk te vinden zijn. Net als alle andere be drijven op het eiland. Asselbergs: Iedere keer als de naam Schou wen-Duiveland valt, is dat goed. En deze site geeft een integraal beeld van Schouwen-Duiveland. Daar zijn wij als gemeente zeer er kentelijk voor." Allesvan.nl is gebruiksvriendelijk. Wie de landelijke site bezoekt krijgt een kaart van Nederland in beeld en kan dan naar believen grasduinen in verschillende re gio's. Eenmaal aangeland op de op Schouwen-Duiveland toegesneden pagina kunnen via een bedrijven- index bijvoorbeeld alle kampeer terreinen op het eiland worden ge vonden. Compleet met adres, tele foonnummer en, indien voorra dig, het webadres. De campings zijn niet naar plaats gerangschikt. Een bewuste keuze van alles- van.nl, volgens regiomarketing-ad- viseur Marco Janssen uit Scharen- dijke. „Zo zien de bezoekers dat overal op het eiland verblijfsaccom- modaties zijn. Eigenlijk zijn wij een soort kruising van de gouden gids en het 'grote' internet." Bedrijven die extra op willen val len kunnen - tegen betaling - een eigen presentatie op het web laten zetten. Non-profitorganisaties wordt via allesvan.nl een eigen website aan geboden. Janssen: „In de praktijk zie je dat de consument bij voor keur in de eigen regio naar produc ten zoekt en tegenwoordig gebeurt dat zoeken heel vaak via internet, wie geen eigen site heeft, mist de boot. Ook voor regionieuws in telegram stijl kan de consument er terecht en in een weerbericht en zelfs een horoscoop is voorzien. Met de komst van de Schouwse startpagi na komt de teller bij allesvan.nl op 707 plaatsen en 130 gemeenten. In Zeeland zijn allesvan-sites in Zeeuws-Vlaanderen en Schou wen-Duiveland. Op Schouwen-Duiveland is een nieuwe eilandelijk startpagina ge presenteerd. www.allesvanschou- wen-duiveland.nl is onderdeel van het landelijke allesvan.nl. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De twaalfde editie van het festival Muziek Monumentaal, het enige jaarlijkse straatfestival op Schouwen-Duiveland, vergt dit jaar nog wat meer hoofdbrekens dan voorheen. Oorzaak daarvan is het feit dat enkele grote sponsors plots beknibbelen op eerder geda ne toezeggingen. Voorzitter H. Erbrink van de Stich ting Muziek Monumentaal wil niet met een beschuldigende vin ger wijzen. Daarvoor zijn de geld gevers van veel te groot belang voor het voortbestaan van het festi val. Anderzijds betreurt hij het wel dat toegezegde budgetten van bij voorbeeld vijfduizend euro per jaar voor de eerstkomende drie jaar ineens worden gehalveerd. „We kunnen natuurlijk niks af- STELLENDAM - De reddingboot Neeltje Struijs van het KNRM-sta- tion Stellendam trok woensdag middag het zeven meter lange jacht Oeral Thuis los van het strandje Quack bij Hellevoetsluis. Doordat het schip erg ondiep lag en de Neeltje Struijs er maar moei lijk bij kon, werd de hulp van de Thorbay van de post in Hellevoet- sluis ingeroepen. Samen trokken ze het jacht los. ZIERIKZEE - In een winkel aan het Havenplein in Zierikzee is gister ochtend rond kwart over elf de handtas gestolen van een 62-jarige vrouw uit de gemeente Schou wen-Duiveland. De vrouw had de tas een ogenblik onbeheerd achtergelaten. In de tas zaten persoonlijke papie ren, een bos sleutels en enkele tien tallen euro's. dwingen. Het gaat om mondelinge toezeggingen, maar we baseerden er wel ons programma op en daar vallen dan toch plotseling gaten in", verzucht Erbrink. Hij heeft inmiddels wel veel erva ring met het feit dat het, zoals hij het zelf noemt, altijd 'krabben en bijten' is om het jaarlijkse budget van circa 13.500 euro bijeen te krij gen. Verder betreurt Erbrink de flink tegenvallende belangstelling voor de grotere avondconcerten vo rig jaar. „We moeten niet te veel willen", luidt zijn conclusie. Het bestuur heeft derhalve besloten met de komende twaalfde editie van Muziek Monumentaal van donderdag 6 tot en met zaterdag 8 september helemaal terug te gaan naar de eigen wortels. Dat houdt Sommige sponsors beknibbelen op eerdere toezeggingen aan fes tival Muziek Monumentaal. Pro gramma pakt terug op eerdere succesnummers. SCHARENDIJKE - Een 20-jarige Vlis- singer is woendagavond met zijn bedrijfsbusje over de kop geslagen na een aanrijding. De man kwam met de schrik vrij. De Vlissinger reed over de Elkerzeeseweg en hij wilde de Boutlaan oprijden. Op hetzelfde moment werd de Vlissin ger echter ingehaald door een 52-jarige automobilist uit Haas trecht en een botsing volgde. Er vielen geen gewonden. ZIERIKZEE - De Baukje Singer Band laat volgend weekeinde twee keer haar stemmen horen op het ei land. Vrijdag 17 augustus staat de groep vanaf half negen in café De Notenkraker in Kerkwerve en zon dag 19 augustus om zes uur in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. De vijfkoppige band speelt blues, rock en ballads en bracht begin dit jaar een demo-cd uit. vooral kleinschalige optredens op mooie locaties in de open lucht in. Twee vaste uitzonderingen daarop zijn het vrijdagavondconcert in de Vierschaar van het Zierikzeese stadhuis en een mini-tournee langs Slot Haamstede, Jacobuskerk Renesse en de Lutherse kerk Zie rikzee. Voor dat concert in De Vier schaar tekent het ensemble Pour- quoi Non met zang van Mithe Bron. Zij brengen een Franse avond met bekende en minder be kende chansons. De optredens tij dens het mini-tournee worden ver zorgd door het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool. Terug naar de wortels betekent ook dat het festival dit keer weer wordt geopend met een kleurrijke performances van theatermakers op stelten. Verder biedt het pro gramma een mix aan wereldmu ziek met onder meer percussie groep Tak'N Djola, accordeonmu- ziek van Concertina, Gipsy- en Kle- zmermuziek en straattheater. RENESSE - Een 23-jarige motorrij der uit het Zuid-Hollandse Bode graven is woensdag gewond ge raakt bij een ongeluk op de Stoof- weg bij Renesse. De motorrijder kwam bij het wegrijden bij het ver keerslicht in botsing met een auto. De een wilde rechtdoor, de ander sloeg af en daarbij kwam het tot een aanrijding. De motorrijder liep een kneuzing aan zijn been op. BURCH-HAAMSTEDE - Op de Kraa- ijensteinweg in Burgh Haamstede vond gistermiddag rond half vijf een aanrijding plaats. Een 61-jarige Duitse automobiliste reed vanaf de Zandweg de Kraa- ijensteinweg op en verleende daar bij geen voorrang aan een 26-jari- ge automobilist uit Vlissingen. Bei de auto's zijn zwaar beschadigd, maar niemand raakte gewond. door Martijn de Koning RENESSE - Op de Mauritsweg en de zijstraten Constatijnweg en Oranje hof in Renesse blijft vergunning- parkeren van kracht. Het college van de gemeente Schouwen-Dui veland legt een bezwaarbrief die bewoner D. Koomans mede na mens een aantal van zijn buren schreef, naast zich neer. Volgens Koomans heeft de op 1 april ingevoerde maatregel geen nut. „Er zijn hier nooit problemen geweest. Nu betalen we voor een vergunning, terwijl we er niks voor terugkrijgen. De enkele keer dat er toeristen in de straat staan, is tijdens de avondmarkt. En dat blijft zo, want vanaf zes uur 's avonds is het hier vrij parkeren." Een vergunning kost 13,10 euro per jaar. „Maar voor een tweede auto komt daar 49 euro bij", ver klaart Koomans. Volgens wethouder W. Renden heeft de gemeente een cirkel ge trokken rond het centrum en over al daarbinnen de maatregel inge voerd. Dat de bewoners niets voor hun geld terugkrijgen, bestrijdt hij. „Ze weten nu dat er ook in de toekomst nooit problemen in hun straat ontstaan", geeft hij aan. door Henk Postma VEERE - Zij mikken niet op de mas sa. Maar bijzonder wordt het weer wel. Daar zijn zij bij de Stichting Promotie Veere vast van over tuigd. Tijdens de viering van 450 jaar markizaat, twee jaar geleden, bezorgde Small Sail het stadje veel bekijks, zonder dat het afbreuk deed aan de sfeer van historie en gemoedelijkheid. Reden om het dit jaar nog eens dunnetjes over te doen. De tweede editie van Small Sail Veere speelt zich af op vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september. Hoogtepunten zijn op de zaterdag het admiraalzeilen ('s middags van af drie uur) en het naspelen van een zeeslag ('s avonds vanaf negen uur). Dat spektakel, compleet met vuurwerk en kruitdampen, is te zien vanaf de dijk bij de Campveer- se Toren. Tussen de bedrijven door kan het publiek een kijkje ne men op de bijna vijftig deelnemen de schepen. „En er is volop gelegenheid een praatje met de zeilers aan te kno pen. Dat is het voordeel van klein schaligheid", zegt Veere-promotor Adri Franke. Hij noemt de opzet van Small Sail een prima voor beeld van een evenement dat aan sluit bij de Veerse verhoudingen. „We willen de puurheid zo veel mogelijk behouden. Daarom zet ten we er bewust geen markt om heen." De vloot bestaat vrijwel volledig uit boten van de vereniging ron de- en platbodemvrienden Zuid West Nederland en Vlaanderen. Die is goed voor zo'n tien verschil- 'Juist op een klein en rustig water als het Veerse Meer, zijn we in ons element' lende typen schepen zoals aken, schouwen, hengsten, hoogaarzen, grundels, schokkers en tjalken. Bo vendien zijn er zes sleepboten te zien. Eén grote publiekstrekker is er niet. Small Sail moet het hebben

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30