'Risico te groot bij uitbreiding camping' Zeeland Nog geen koper voor pand Vlissingse Edah Small Sail Veere mikt op een OW) Eerst sleutels weg, dan auto s Kinderdagverblijf Villa Valentijn 1 Middelburg 26 Vrijdag 10 augustus 2007 PZCW Supermarkt sluit de deuren op t september om 1 uur 's middags. PROFILZ Directeur vliegveld maakt bezwaar tegen groei Witte Raaf. Nieuwe gasleiding op grens met Brabant Groove to Chill op het strand bij Vlissingen Admiraalzeilen en zeeslag hoogtepunten op maritieme dagen. Politie houdt zes jonge nachtelijke rovers aan Nachtdieren kijken bij Terra Maris Bedrijfsbusje slaat over de kop na botsing Alzheimercafé over omgaan met dementie Eigenaar S&S Winkels wil niet zeggen wat er gaat gebeuren met het pand van de Edah in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - De Edah in Vlissin gen gaat op september dicht. Een koper voor het pand is er nog niet. Voor het personeel is een sociaal plan dat hen kan helpen bij het vinden van ander werk. Eigenaar S&S Winkels van de Vlis singse Edah-vestiging weigert naar buiten toe elk commentaar op de sluiting en wat die betekent voor het pand en het personeel. De me dewerkers zijn wel ingelicht, maar willen ook niets zeggen. Bij de Vlissingse Edah werken twintig mensen, weet F. Monsma van de vakbond CNV. Volgens hem heeft tachtig tot negentig pro cent een vast dienstverband, de rest heeft een tijdelijk contract. Zij staan allemaal op straat zodra de winkel sluit, stelt Monsma. Het so- Sportieve damessportfiets met 24 versnellingen voorvering naafdynamo zadelpenvering aluminium frame rollerbrakes SHIMANO van 899,- nu voor 699,- ^jf\ /JL^de FIETSSPECIALIST zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl ciaal plan noemt hij wel goed. „En de werkgever houdt zich daar ook goed aan, moet ik zeggen." Monsma kondigt aan dat de bon den nogmaals bij S&S Winkels gaan aandringen op het verkopen van het pand aan een andere su permarktketen, zodat het perso neel wellicht aan het werk kan blij ven. Een nieuwe baan in de super marktbranche is vooral voor oude re werknemers moeilijk te vinden. „Supers zijn kruideniers. Ze moe ten elke euro drie keer omdraaien. Personeel is de hoogste kosten post. Daarom hebben ze het liefst jonge mensen. Die zijn goedko per", analyseert Monsma de moge lijkheden. De Edah gaat op i september 's middags om 1 uur dicht. Volgens vakbond CNV staan de twintig medewerkers van de Edah op 1 september op straat. Het sociaal plan biedt hulp bij het zoeken naar ander werk. MIDDELBURG - In de Nieuwpoort- straat in Middelburg is in de nacht van woensdag op donderdag een auto gestolen. Het gaat om een ge le Ford Ka. Het kostte de dieven waarschijn lijk weinig moeite om de auto mee te nemen. Een paar weken ge leden was de tas van de eigenares al uit uit de auto gestolen. Daarin zaten de autosleutels en de autopa pieren. Het kenteken van de auto is ZF-ST-75. De waarde van de wa gen is onbekend. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De gemeente Mid delburg verhoogt bewust het risi co voor campinggasten als de uit breiding van camping de Witte Raaf in Arnemuiden doorgaat. Dat stelt directeur P. Gheysen van vliegveld Midden-Zeeland. „De camping wordt verder onder onze landingsbaan geschoven", zegt hij. Vorige week stemde het college van B en W in met de plannen van de camping. De uitbreiding in de richting van het vliegveld be staat vooral uit natuurgebied. Een deel van Oranjeplaat wordt in ge bruik genomen als camping. Rond het vliegveld zijn grenzen ge trokken waarbinnen niet gebouwd mag worden, de zogenaamde vei ligheidscontouren. Ook al blijft de camping daarbuiten, het risico KRUININGEN - Op de grens van Zee land en Brabant komt een nieuwe gasleiding die loopt van Wijngaar den in de Alblasserwaard via Ossendrecht naar het Belgische Zelzate. Volgens de Gasunie is de leiding nodig, omdat anders een gebrek aan gastransportcapaciteit dreigt. In 2008 zou het werk aan de gaslei ding moeten beginnen, in 2012 moet het werk afgerond zijn. VLISSINGEN - Groove to Chill houdt woensdag 15 augustus een 'summer session' op het Nolle- strand in Vlissingen. Hoogtepunt van de avond is DJ Benny Rodri- gues. Verder komen dj's Dou- bleRD, Saturn en Paul Hazen- donk. Het evenement is bij goed weer op het strand en bij slecht weer in Panta Rhei. Het feest duurt van 16 uur tot middernacht. door Henk Postma VEERE - Zij mikken niet op de mas sa. Maar bijzonder wordt het weer wel. Daar zijn zij bij de Stichting Promotie Veere vast van over tuigd. Tijdens de viering van 450 jaar markizaat, twee jaar geleden, bezorgde Small Sail het stadje veel bekijks, zonder dat het afbreuk deed aan de sfeer van historie en gemoedelijkheid. Reden om het dit jaar nog eens dunnetjes over te doen. De tweede editie van Small Sail Veere speelt zich af op vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september. wordt wel groter naarmate er dich ter bij het vliegveld wordt over nacht, vindt Gheysen. „Je kunt pla nologisch binnen de lijntjes zitten die ervoor staan, maar als je op je klompen aanvoelt dat het veel ge doe geeft, dan moet je dat als over heid niet willen." „Zeventig procent van de proble men bij vliegtuigen zit hem in het starten en landen", zegt hij. Nu is er aan het einde van de landings baan nog ruimte om noodlandin gen te maken. Straks, als het ge bied omgevormd is tot camping en natuurgebied is die ruimte er niet meer. De vliegtuigen op Midden-Zee land stijgen en landen in westelij ke of oostelijke richting, al naar ge lang de windrichting. „Om de cam- PfV Vliegveld Midden-Zeeland maakt bezwaar tegen de uitbreiding van camping De Witte Raaf in Ar nemuiden. De camping zou te dicht bij het vliegveld komen. VLISSINGEN - Met de arrestatie van zes Vlissingse jongeren heeft de po litie twee nachtelijke berovingen opgelost. In juni sprongen de jongeren in Koudekerke en Vlissingen plotse ling uit de bosjes en eisten dat arge loze voorbijgangers hun bezittin gen afstonden. De buit was gering. De verdach ten, 14 tot 16 jaar oud, zijn in bewa ring gesteld. OOSTKAPELLE - Museum Terra Ma- ris bij Oostkapelle laat belangstel lenden donderdagavond tussen 20 en 22 uur kennismaken met de nachtvlinders in de tuin. Met een speciale lamp vallen verschillende soorten te ontdekken. Op zaterdag 18 augustus staat van 22.30 tot 24.00 uur een nachtwandeling ge pland. In het bos zijn rond die tijd uilen en vleermuizen te zien. Hoogtepunten zijn op de zaterdag het admiraalzeilen ('s middags van af drie uur) en het naspelen van een zeeslag ('s avonds vanaf negen uur). Dat spektakel, compleet met vuurwerk en kruitdampen, is te zien vanaf de dijk bij de Campveer- se Toren. Tussen de bedrijven door kan het publiek een kijkje ne men op de bijna vijftig deelnemen de schepen. „En er is volop gelegenheid een praatje met de zeilers aan te kno pen. Dat is het voordeel van klein schaligheid", zegt Veere-promotor Adri Franke. Hij noemt de opzet van Small Sail een prima voor beeld van een evenement dat aan sluit bij de Veerse verhoudingen. „We willen de puurheid zo veel mogelijk behouden. Daarom zet- ping te mijden, buigen we bij de start direct af richting het noor den. Alleen als de piloot het nodig vindt - uit veiligheidsoverwegin gen bijvoorbeeld - vliegen we over de camping heen." „De enige manier om het pro bleem op te lossen is het vliegveld opschuiven naar het oosten. Dan werk je serieus aan een oplossing", stelt Gheysen. Die optie is een paar jaar geleden onderzocht, rea geert wethouder H. Kool-Blokland (CDA). „En die bleek niet reëel. Als je de landingsbaan verplaatst, komen er weer nieuwe woningen binnen de contour te liggen." Het verbaast Kool dat Gheysen be zwaar maakt tegen de uitbreiding van de camping. „Hij is vanaf het begin geïnformeerd. De aanwezig heid van het vliegveld is altijd maatgevend geweest bij het ma ken van de plannen. Voor cam ping De Witte Raaf is uitbreiding naar het oosten de enige mogelijk heid." SCHARENDIJKE - Een 20-jarige Vlis- singer is woensdagavond in Scha- rendijke met zijn bedrijfsbusje over de kop geslagen. De man kwam met de schrik vrij. De Vlis- singer reed over de Elkerzeeseweg en wilde de Boutlaan oprijden. Datzelfde moment werd de Vlis- singer ingehaald door een 52-jarige automobilist uit Haastrecht. Een botsing volgde. Er vielen geen ge wonden. MIDDELBURG - In 't Gasthuis in Middelburg wordt morgen een alzheimercafé gehouden. Dat is een bijeenkomst waarop mensen met dementie, hun familie, vrien den en verzorgers elkaar kunnen ontmoeten. Gastspreker is Els Ver- hage, maatschappelijk werker in het Ziekenhuis Walcheren. De bij eenkomst duurt van 14.30 tot 17.00 uur. ten we er bewust geen markt om heen." De vloot bestaat vrijwel volledig uit boten van de vereniging ron de- en platbodemvrienden Zuid West Nederland en Vlaanderen. Die is goed voor zo'n tien verschil- 'Juist op een klein en rustig water als het Veerse Meer, zijn we in ons element' lende typen schepen zoals aken, schouwen, hengsten, hoogaarzen, grundels, schokkers en tjalken. Bo vendien zijn er zes sleepboten te zien. Eén grote publiekstrekker is er niet. Small Sail moet het hebben Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61. Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28