v PZi School Nieuwland moet inkrimpen mtilf:fc"n 25 Ziekenhuisplan schaadt toerisme WALCHEREN' 46 en 47 31 Gemeente staakt subsidie aan basisschool. m Standwerken in de regen Wij geven u de helft cadeau! Camera wmmm if 0^% S is. P'" p pin Hf m John Malkovich heeft niet zo veel met John Malkovich Scholier op de fiets loopt na de vakantie extra risico Vrijdag 10 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Basis school de Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland begint het nieuwe schooljaar noodgedwongen met een halve leraar minder. Het aantal groepen is bovendien terugge bracht van vijf naar vier. Dat komt doordat de subsidie van de ge meente Middelburg is beëindigd. De Lonneboot kreeg die subsidie - 25.000 euro per jaar - om als zelf standige school te kunnen functio neren. De school is op papier een nevenvestiging van de Vossen- burch in Dauwendaele en krijgt daarom minder geld van het Rijk. De directie, de medezeggenschaps raad en de schoolcommissie vra gen de gemeenteraad, de subsidie voort te zetten. Dat de school een nevenvestiging is, komt doordat de Lonneboot te klein is volgens de normen die gel den voor een stadsschool. Hoewel de school in een dorp staat, wordt met stadse cijfers gerekend omdat Nieuwland onder de gemeente Middelburg valt. „De gemeente heeft de verant woordelijkheid voor Nieuwland als kern", zegt directeur F. Veijgen. „Als de gemeente die kern in stand wil houden en aantrekkelijk wil houden voor bewoners, moet de gemeente ook zorgen dat er een volwaardige onderwijsinstelling in het dorp is." Volgens Veijgen is er toch al onrust over de school. De gemeente ge- Basisschool de Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland moet noodgedwongen inkrimpen. De gemeente Middelburg stopt de subsidie. bruikt de Lonneboot als argument om geen school te bouwen in de Mortiere. Voorwaarde voor een ne venvestiging van een basisschool is dat er geen andere school binnen een straal van twee kilometer staat en de school in de Mortiere zou binnen die straal vallen. Als de Lonneboot weer zelfstandig wordt, is zowel het financiële pro bleem als het probleem Mortiere opgelost, zegt Veijgen. De school krijgt dan weer voldoende geld van het Rijk en voor de bouw van een school in de Mortiere is geen belemmering meer. De Lonneboot heeft niet genoeg leerlingen om zelfstandig te wor den. De gemeente moet volgens Veijgen onderzoeken of het moge lijk is om een constructie te beden ken waardoor de Lonneboot wel zelfstandig kan bestaan, zoals in het verleden ook is gebeurd. In de tussentijd moet de subsidie ge handhaafd blijven, vindt hij. „De gemeente zou een sterker on derwijsbeleid moeten voeren", zegt Veijgen. „Ze regelen wel dinge tjes, maar dat is niet voldoende." Óp een verzoek aan de gemeente om de subsidie voort te zetten, is na ruim een half jaar nog geen ant woord ontvangen. MIDDELBURG - Dolle donderdag was gisteren in hielden in de Lange Delft (foto). De wedstrijd - Volgende week is de donderdag in Middelburg Middelburg net iets minder dol dan anders, door een voorronde voor het nationaal kampioen- opnieuw een beetje dol: dan is het geen kermis het weer. Het was wel dringen met de paraplu's schap - werd gewonnen door Manon Aarts uit en geen standwerkersconcours, maar wel ringrij- rond de standwerkers die hun jaarlijkse wedstrijd Helmond. Zij verkocht correctiehemdjes. den op het Molenwater. foto Ruben Oreel Staatsloten'; Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! IMT; Bel 0800-0231231. door Selma Osman VLISSINGEN - Het verdwijnen van spoedeisende medische zorg op Walcheren kan negatief uitpakken voor het toerisme. Dat hebben de ondernemersverenigingen op Wal cheren in een brief laten weten aan de raden van bestuur van de ziekenhuizen op Walcheren en in de Oosterschelderegio. „Juist de hedendaagse (Duitse) toe rist is gevoelig voor veiligheid", schrijven de georganiseerde onder nemers. Zij zijn bezorgd dat het concentreren van de spoedzorg in Goes strandgangers en camping- gasten fataal kan worden. Dit on derdeel van het fusieplan vraagt volgens de briefschrijvers om na der onderzoek, zoals onlangs door de provincie is aangekondigd. „Wij vragen ons sterk af of in spoedei sende gevallen ambulances wel binnen 45 minuten in Goes kun nen zijn." Goede acute trauma hulp is zowel voor inwoners als de vele tienduizenden toeristen een onmisbare basisvoorziening, vin den de Walcherse ondernemers. Zij scharen zich achter de brand brief van de drie Walcherse ge meenten. Die maakten eind juni bezwaar tegen de herinrichting van de Zeeuwse ziekenhuizen. Tip? redactie@pzc.nl Hij pakt de zaken graag serieus aan. Zo'n nieuwe videocamera is bij hem geen kwestie van luk raak op een knopje drukken. Twee dagen studeren op de ge bruiksaanwijzing ging vooraf aan het moment waarop hij wel gemoed op pad ging. Zijn doel was reeën te filmen. Die fraaie dieren manifesteren zich vooral bij zonsondergang veelvuldig in zijn woonomgeving. Nou kruis ten eerst mooie paarden zijn pad. Ook die werden vastgelegd. Maar ergens tussen knollen en hertjes moet het zijn misgegaan met het aan-en-uit-knopje. Prachtige paarden, dat wel. Naar daarna afwisselend asfalt en gras en geen ree te bekennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27