"con tiie NIBC heeft last van hypotheekcrisis Dieser Betrieb wird bestreikt Fortis boert uitstekend inflatie ged Inflatie gedaald door lagere energieprijzen Metrostaking hindert woon-werkverkeer in Duitsland Chevron stoot pompen Texaco af in Benelux DHL Express verkoopt dochterbedrijven Nederlandse banken lijken weinig gevoelig voor problemen in VS. Verkoop verzekeringen draagt vooral bij aan stijging nettowinst. Delta Lloyd houdt zijn winst op peil PZC Vrijdag 10 augustus 2007 21 Zakenbank NIBC heeft last van de hypotheekcrisis in de VS, evenals de Franse bank BNP Pari bas. Nederlandse verzekeraars er varen nauwelijks hinder. handel. „Maar 99,5 procent daar van omvat leningen met de hoog ste kredietwaarderingen. Daarin is de laatste tijd niets veranderd", al dus Shepard. Elders in Europa blijken financiële instellingen wel getroffen. De Fran se bank BNP Paribas bevroor giste ren drie investeringsfondsen om dat onduidelijk is hoeveel de hypo theken die als onderpand dienen, nog waard zijn. Het afgelopen kwartaal boekte Ae- gon een winst van 655 miljoen eu ro, 24 procent minder dan in de zelfde periode vorig jaar. De winst daling is terug te voeren op nieu we boekhoudregels in Nederland en een lagere marktwaarde van de derivaten (afgeleide producten) waarin Aegon belegt. De winst uit de normale bedrijfsvoering steeg juist 22 procent tot 570 miljoen eu ro. Aegon kondigde ook aan nog dit jaar voor 1 miljard euro eigen aan delen in te kopen. Dat is gunstig voor beleggers, omdat de waarde van hun aandelen daardoor stijgt. De verzekeraar heeft veel overtol lig geld in kas, omdat al enige tijd geen grote overnames zijn gedaan. SAN RAMON - Chevron heeft 803 Texaco-tankstations in de Benelux verkocht aan het Israëlische con glomeraat Delek. Dat betaalt 375 miljoen euro voor de pompsta tions en twee brandstofterminals in België en Luxemburg. De Ameri kaanse oliemaatschappij verkocht in maart zijn belang van een derde in de Rotterdamse raffinaderij Ne- refco voor 682 miljoen euro aan het Britse BP. BERLIJN - Een stakend lid van de Duitse machinistenvakbond voert actie verkeer gehinderd door stakingsacties. Dat had ernstige gevolgen voor het naast een metrostel in Berlijn. Zowel daar als in Hamburg werd het metro- woon-werkverkeer. foto Tim Brakemeier/EPA AMSTERDAM - De zakenbank NIBC heeft last van de problemen op de Amerikaanse hypotheek- en kre- iietmarkt. De bank moest in het terste halfjaar 137 miljoen euro af boeken op de kredietportefeuille in de VS. Plannen voor de beurs gang zijn in de ijskast gezet. De gevoeligheid van de Nederland se financiële sector voor de perike len op de Amerikaanse hypotheek DEN HAAG - De verkoop van verze keringen heeft Fortis het afgelo pen kwartaal veel geld opgeleverd. Zowel in Nederland, België als in ternationaal boerde de verzekering- stak uitstekend. Mede daardoor steeg de nettowinst het afgelopen kwartaal 38 procent, maakte Fortis gisteren bekend. Fortis boekte het eerste kwartaal een nettowinst van 1,6 miljard eu ro. Over de eerste zes maanden van dit jaar kwam de nettowinst uit op bijna 2,8 miljard euro. Daar mee overtrof de bankverzekeraar de verwachtingen van analisten. markt lijkt mee te vallen. Bankver zekeraar ING liet woensdag weten weinig last te hebben van de crisis. ABN Amro en Rabobank stelden eerder dat hun activiteiten in de Verenigde Staten geen gevaar lo pen. De crisis op de Amerikaanse hypotheekmarkt raakt ook Aegon nauwelijks. Volgens de verzekeraar kan de schuldenportefeuille in de Verenigde Staten 'zwaar weer op de kredietmarkt' doorstaan. Dat blijkt uit de toelichting van top man Don Shepard op de cijfers over het tweede kwartaal, die Ae gon gisteren bekendmaakte. Ook de bankzaken droegen bij aan de goede cijfers. In Polen en Tur kije heeft de bank zeventien nieu we kantoren geopend. Fortis be schouwt vooral dat laatste land als groeimotor. Daarnaast opende de bank in Duitsland 48 nieuwe filia len. De komende tijd wil Fortis zijn verzekeringsactiviteiten uit breiden naar Duitsland en Oekraï ne. De verzekeringstak had de eerste drie maanden nog flinke tegen slag. Overstromingen in Groot-Brit- tannië en de storm die in januari De nettowinst van Fortis is het af- gelopen kwartaal gestegen met 38 procent. Na eerste tegenslag heeft vooral de verkoop van ver zekeringen veel opgeleverd,. Aegon is in de VS indirect betrok ken bij zogenoemde subprime hy potheken, riskante leningen aan huizenbezitters met een laag inko men. De verzekeraar verkoopt der gelijke leningen niet zelf, maar koopt wel schulden op van de hy potheekverstrekkers. In totaal heeft Aegon voor 4,5 miljard dol lar geïnvesteerd in deze schulden- over Nederland, België, Duitsland en Groot-Brittannië trok, zorgden in het eerste kwartaal voor een te genvaller van dik tachtig miljoen euro. Die tegenvaller maakte For tis ruimschoots goed met een winst in het tweede kwartaal van 765 miljoen. In een schriftelijke toelichting op de cijfers bedankte bestuursvoor zitter Jean-Paul Votron de aandeel houders voor hun steun aan de overname van ABN Amro. Maan dag mochten de aandeelhouders stemmen over de overname. Zowel op het hoofdkantoor in Brussel als in Utrecht stemde een overgrote meerderheid van de aan deelhouders van de Belgisch-Ne derlandse bank in met de overna me van ABN Amro. VOORBURG - De inflatie in Neder land is in juli gedaald naar 1,5 pro cent op jaarbasis. Dat maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend. Een maand eerder stegen de consu mentenprijzen nog met 1,7 pro cent. De lagere inflatie is vooral het ge volg van lagere energieprijzen en een historisch kleine stijging van de huren, aldus het Centraal Bu reau voor de Statistiek. De woninghuren stegen in juli met gemiddeld 1,4 procent ten op zichte van een jaar geleden. Een dergelijk geringe huurstijging is sinds 1959 niet meer voorgeko men. BONN - Pakjesbezorger DHL Ex press verkoopt twee dochteronder nemingen aan Oostenrijkse Post. Het gaat om het Nederlandse Dedi cated Distributions Services en het Belgische Van Osselaere Pieters Colli Service. Dat maakte het be drijf, dat zelf een dochter is van Deutsche Post, gisteren bekend. DHL wil zich meer richten op ex pressproducten- en diensten. AMSTERDAM - Het verzekeringsbe drijf Delta Lloyd heeft in de eerste helft van het jaar een nettowinst behaald van 380 miljoen euro, twee miljoen meer dan in dezelf de periode vorig jaar. Delta Lloyd deed goede zaken met beleggingen. De verkoop van hypotheken viel door de felle concurrentie tegen, al dus het concern. Dat komt omdat voor de meeste huurwoningen dit jaar een maxi male verhoging van de huur van 1,1 procent is toegestaan. In juli 2006 liepen de huren nog op met gemiddeld 2,7 procent op jaarbasis. De prijzen van energie zijn in juli gedaald. Vooral die van gas liep sterk terug, gemiddeld met 5,6 pro cent ten opzichte van de voorgaan de maand. Dat is de sterkste daling van de gasprijs sinds 1993. Ook autobrandstoffen werden goedkoper. Verse groenten, bloemen en plan ten werden daarentegen duurder. Dat was ook het geval met kleding en schoeisel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21