conomie Neckermann doet miljoeneninvestering Een jaar lang AutoVJeek voor slechts €1 per week? AFM-bestuurder Kist meldde verkoop van aandelen pas achteraf Uitgever Wegener zet verlies om in winst Deze week in de winkel voor slechts Haskoning wint in Dubai Omzet van het thuiswinkelbedrijf zit eindelijk weer in de lift. Interne regels zijn geschonden maar geen handel met voorkennis w W '«J»- 20 I Vrijdag 10 augustus 2007 PZC door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - Thuiswinkelbe drijf Neckermann investeert 2,2 miljoen euro in de magazijnen en de logistieke afdeling van het hoofdkantoor in Sint-Jansteen. Hiermee lijkt het tij voor Necker mann gekeerd. Amper een jaar ge leden kampte het bedrijf nog met omzetproblemen en vielen bij de daardoor benodigde reorganisatie honderd ontslagen. Eind vorig jaar zat de omzet ech ter weer in de lift en deze lijn heeft zich in het eerste halfjaar van 2007 voortgezet. In Nederland groeide de omzet in deze periode met 18 procent. De Europese direc tie van Neckermann heeft vertrou wen in de Nederlandse vestiging in Sint-Jansteen aangezien zij de forse investering in de logistieke systemen en de magazijnen goed keurt. Dit moet de concurrentiepo sitie verder versterken. Necker- mann-directielid Peter van Laere noemt het genoten vertrouwen van de Europese directie „een ge weldige opsteker." De investering betreft onder ande re een nieuwe werkvloerinrichting van de magazijnen. Hierdoor kun nen meer artikelen op voorraad worden genomen en zullen veel meer pakjes binnen 24 uur bij de klanten afgeleverd kunnen wor den. „We weten uit marktonderzoek dat snelheid van levering één van de allerbelangrijkste serviceaspec- pjtj] Na de omzetproblemen en vele ontslagen vorig jaar gaat Necker mann nu 2,2 miljoen euro inves teren in de magazijnen en de lo gistieke afdeling in Sint-Jansteen. ten is voor onze bestaande klanten en zeker ook voor de nieuwe, kriti sche internetklanten", zegt direc tielid Kees Gabriels. De investering wordt in drie fasen doorgevoerd. Zo worden afdelin gen tijdelijk verhuisd en wordt de opslagcapaciteit van het textielma- gazijn uitgebreid. Het project zal naar verwachting eind 2008 zijn af gerond. Ook in België doet Neckermann goede zaken. Daar steeg de omzet de afgelopen maand boven ver wachting met meer dan 25 pro cent. Het aantal uit de magazijnen verzonden artikelen was met 815.000 stuks een recordaantal in een periode van zeven jaar. Aanleiding was de introductie van 24-uurs levering zonder extra kos ten op het hele assortiment. Neckermann heeft met deze servi ce de primeur in België. Neckermann, onderdeel van Ar- candor (voormalig KarstadtQuel- le), is momenteel nog steeds doen de met de voorbereidingen voor óf een verkoop óf een beursgang. Ge sprekken hierover lopen al bijna een jaar. In het derde kwartaal van dit jaar hoopt Neckermann de on derhandelingen hierover difmitief af te kunnen ronden. Ga dan snel naar www.autoweek.nl/abonnement en vul uw gegevens in. U kunt ook gratis bellen met 0800-5567777. U krijgt dan elke week 50% korting! Tl AMSTERDAM - De afgetreden AFM-bestuurder Anne Willem Kist meldde pas achteraf dat hij zijn bank opdracht had gegeven al zijn aandelen en obligaties te ver kopen. De opbrengst zou ter hand moeten worden gesteld aan een vermogensbeheerder, die vanaf dat moment onafhankelijk met dit vermogen zou moeten omgaan op de beleggingsmarkt. Dit is in strijd met de interne re gels van financiële waakhond AFM. Maar juist omdat het gaat om een geheel pakket, niet om een of meerdere afzonderlijke fondsen, zou geen sprake zijn van handel met voorkennis, zegt een woordvoerder van de AFM. AFM-medewerkers en -bestuur ders mogen effecten bezitten. Maar het handelen hierin is aan strenge regels onderworpen. Vol gens de interne compliance-rege- ling moet elk gedrag rondom privé- bezit tevoren worden gemeld aan de interne bewaker, die vervolgens toestemming moet geven. Kist, sinds 2005 bestuurder, heeft om nog onduidelijke redenen deze re gel geschonden. Deze week maak te hij bekend zijn functie per di rect neer te leggen. In de financiële wereld was afgelo pen dagen beroering ontstaan om dat Kist noch de AFM wilde aange ven wat er precies aan de hand is geweest. Adri Baan, voorzitter van de Raad van Toezicht van de AFM, verklaart nu dat Kist intern zijn ge drag vooraf niet heeft gemeld, maar pas nadat hij zijn bank op dracht tot handelen had gegeven. Volgens Baan, oud-bestuurder van Philips en commissaris van che- miegigant ICI, is er geen sprake van handelen met voorkennis. „Dan hadden we aangifte gedaan." Kist wilde zijn bezit aan aandelen en obligaties 'op afstand zetten' via de vrije-handconstructie. Daar bij gaat het beheer van privévermo- gen over op een onafhankelijke derde. Volgens de interne regels van de AFM mag dat. Maar de stap die Kist daaraan voorafgaand zet te, de verkoop van zijn bestaande effectenportefuille, had hij of aan diezelfde derde moeten overlaten (zonder enige inmenging), dan wel er intern toestemming voor moeten vragen. Onduidelijk is of bij de AFM alarmbellen zijn gaan rinkelen of dat Kist zelf zijn fout heeft ingezien. AFM-bestuurder Kist heeft inter ne regels geschonden door de verkoop van aandelen pas achter af te melden. Bij handel met voorkennis was aangifte gedaan. APELDOORN - Dagbladuitgever Wegener, waarvan ook de PZC deel uitmaakt, heeft in het eerste halfjaar aanzienlijk betere resulta ten geboekt dan in dezelfde perio de vorig jaar. Het verlies van 4,5 miljoen euro sloeg om in een winst van bijna 24 miljoen euro. Wegener profiteerde van de aan trekkende economie door hogere advertentieverkopen. Belangrijker nog waren de besparingen op de personeelskosten. Door reorganisa ties behaalde Wegener binnen zes maanden een besparing van 25 mil joen euro die voor heel 2007 was voorzien. Dat blijkt uit de gisteren gepubli ceerde halfjaarcijfers van de Apeldoornse uitgever. Wegener wordt overgenomen door het Brit se uitgeefconcern Mecom. Volgen de week verschijnt het officiële bie- dingsbericht van de Britten, Zij leg gen circa 800 miljoen euro op tafel voor de overname. Bestuursvoorzitter Jan Houwert van Wegener nam alvast afscheid van de beurs tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. „Dit is naar ik hoop de laatste keer. Ik heb het altijd leuk gevonden om de cijfers te presenteren, zeker nu de resulta ten in de lift zitten", aldus de top man. Wegener verwacht voor de twee de helft van 2007 een sterke .groei van het bedrijfsresultaat. NIJMEGEN - Ingenieursbureau Royal Haskoning heeft de ont werpwedstrijd gewonnen voor een verkeersknooppunt op een kunstmatig eiland voor de kust van Dubai, een van de zeven Vere nigde Arabische Emiraten. Het derde kunstmatige eiland bij Dubai, genaamd Palm Deira, wordt momenteel opgespoten. In de toekomst moeten hier 1,2 mil joen mensen gaan wonen. Het ont werp bestaat uit een netwerk van wegen, metrolijnen, dijkverbindin- gen, bruggen, tunnels en knoop punten waar de verschillende transportvormen samenkomen. Het ontwerp van een verkeersknooppunt voor Dubai. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20