Centrale Bank dempt onrust financiële markten PZC HET WEER: Geregeld zon 3 6 t/m 3 9 Scheepvaart stilgelegd in Duitsland en Zwitserland. Ter Reede omarmt Willeke Alberti Driekwart bevolking verwerpt verbod Koran Commissaris: geen politie bij botsinkjes Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 \XJ' 20° zie pagina Vrijdag 10 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 187 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Water Rijn stijgt snel BERN - Hoogwater in de Rijn leidt tot steeds grotere overlast in Zwit serland en het zuiden van Duits land. Het wassende water, het ge volg van aanhoudende zware re genval, heeft al geleid tot het stil leggen van het scheepvaartverkeer op verschillende plekken in het zuidelijke stroomgebied. Bij het Zwitserse Basel is de hoogste wa terstand sinds honderd jaar be reikt. Het waterpeil in Basel en omge ving is zo hoog dat schepen niet meer onder bruggen door kunnen varen. Ook in het Zuid-Duitse stroomgebied van de Rijn gelden beperkingen voor de scheepvaart. Op sommige plekken stijgt het wa ter sneller dan verwacht en neemt het aantal overstromingen toe. Het Zwitserse persbureau SDA be richtte dat beken en kleinere rivie ren al buiten hun oevers zijn getre den. Tal van wegen zijn onbegaan baar. Vooral in het kanton Bern en in en rond Basel, Aargau en St. Gal len is de overlast groot. In het kan ton Luzern raakte een man bij op- ruimwerk zwaargewond door een aangespoelde boom. In Duitsland ontstond na zware re genval wateroverlast in de deelsta ten Baden-Württemberg, Slees- Door aanhoudende regenval is het peil van de Rijn dermate ge stegen dat schepen niet meer on der de bruggen door kunnen va ren. wijk-Holstein en Thüringen. Stra ten kwamen blank te staan. Brand weerkorpsen kregen tientallen mel dingen van ondergelopen kelders. De hoge waterstand van de Rijn in Zwitserland en Duitsland heeft vooralsnog voor Nederland geen gevolgen. De Rijn bij Lobith staat op een normale zomerstand van 9.17 meter boven NAP. Rijkswater staat verwacht voor de komende dagen een stijging naar 9.45 meter boven NAP. Uiterwaarden en ka des lopen pas onder als de Rijn bij Lobith nog meters hoger staat. VLISSINGEN - Al 35 jaar lang reist Edith Zwijnen- berg vanuit Vlissingen door het land om concer ten van Willeke Alberti te bezoeken. Cisteren kon ze 'om de hoek' haar idool bewonderen. Wil leke trad op voor een totaal uitverkocht atrium van Ter Reede in Vlissingen. Ruim 500 mensen ge noten ruim een uur lang van haar hits, zoals Spie gelbeeld, De glimlach van een kind en Carolien- tje. „Ik kon vooraf maar één hit bedenken, maar tijdens het optreden herkende ik er wel twintig", bekende organisator Jaap Berrevoets van Ter Ree de. „Zelfs mijn dochter van zestien vond het DEN HAAG - De onrust op de finan ciële markten is zo groot dat de Eu ropese Centrale Bank (ECB) giste ren een maatregel heeft genomen die ze sinds de terreuraanslagen van 2001 in de VS niet meer han teerde. De bank zette 94,8 miljard euro aan leningen uit tegen een zeer lage rente. Banken die gebruik maken van het geld betalen 4 procent, terwijl de officiële rentestand voor derge lijke leningen gisteren 4,7 procent bedroeg. Bijna vijftig banken heb ben het geld opgenomen. De ECB wil met de maatregel de rust op de financiële markten bewaren. De laatste keer dat de ECB dit deed was op 11 september 2001 na de aanslagen in de VS. Dat de ECB juist nu extra geld in de financiële markten pompt, komt door problemen van de Fran se bank BNP Paribas in de Verenig de Staten. Die heeft de handel in drie Amerikaanse investeringsfond sen gestaakt. Daarmee lijken de problemen op de Amerikaanse hy potheekmarkt voor het eerst te zijn overgewaaid naar Europa. Veel Amerikanen hebben proble men om hun hypotheek af te los sen, omdat de huizenmarkt is inge RIJSWIJK - Driekwart van de Neder landers is tegen een Koran-verbod, zoals PW-Kamerlid Geert Wil dere wil, terwijl 19 procent voor is. Dit blijkt uit een enquête van Mau rice de Hond onder ruim duizend mensen. 31 procent vindt dat Wil dere zijn ingezonden stuk in de Volkskrant niet had mogen schrij ven. De islam is volgens 51 procent een bedreiging, terwijl 13 procent deze godsdienst een culturele ver rijking vindt. pagina 3: Irak en Egypte reageren fel pagina 11verbod op Koran is ver bod op Wilders HILVERSUM - De politie moet niet meer uitrukken voor botsingen waarbij alleen blikschade is ont staan. Hoofdcommissaris Jan Stik- voort van het politiekorps Hol lands Midden pleitte daar gisteren voor in RTL Nieuws. Hij vindt dat mensen best de scha de kunnen opnemen en dat de po litie geen administratief werk voor de verzekeringsmaatschappijen moet doen. Directeur Jan de Boer van het Ver bond voor Verzekeraars is het er mee eens dat de politie niet per de finitie nodig is bij het opnemen van de schade. pagina 3 en 12/13 De kwaliteit op de Nederlandse televisie is ver te zoeken Wilders gaat opnieuw te ver oneens 42% EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7t/m 10; Meningen: 11; Auto: 15; Beurs: 19; Economie: 20 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. goed", vertelde Zwijnenberg trots. Op 28 augus tus komt Willekes moeder Ria (84) naar Ter Ree de. Zij geeft een presentatie over haar man en va der van Willeke, de tenor Willy Alberti. De lezing van Ria Alberti is gratis bij te wonen en begint om half drie 's middags. foto Ruben Oreel stort. Banken durven daarom geen geld meer uit te lenen. Europese analisten verwachten overigens geen grote problemen op de lange termijn. De Europese economie boert goed. Nederland se banken en verzekeraars hebben dan ook niet veel last van de hypo theekperikelen in Amerika. pagina 21: NIBC heeft last van hypo theekcrisis 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1