Verbod op Koran is verbod op Wilders iiinciert Het einde is zoek als wordt ingegaan op voorstel van PW. Jan Raas Ongeval N57 Hagelkanon 3 t Jan^an PZC Vrijdag 10 augustus 2007 11 LEZERS SCHRIJVEN door Alexander Pechtold DEN HAAG - Geert Wilders vliegt weer eens uit de bocht en de vraag is: wat doen we? Politici en journa listen stellen zich die vraag. Reage ren of schokschouderen en dood zwijgen. Dat laatste, doodzwijgen, is altijd fout. Maar reageren is pre cies wat Wilders (PW) hoopt. Zijn laatste idee, de Koran verbie den, is even absurd als inconse quent. De man die pleit voor een grenzeloze vrijheid van meningsui ting wil een boek verbieden. Zou den we serieus op zijn voorstel in gaan, dan is het einde zoek. Van het Oude Testament tot vele websi tes: er zou van alles verboden moe ten worden. En Wilders zelf? Zou hij uiteindelijk niet ook slachtofFer worden van de inperking van arti kel 7 van de Grondwet? Maar Wil ders is niet makkelijk te vangen. In TE CAST Alexander Pechtold is D66- fractievoorzitter in de Tweede Kamer. de Tweede Kamer met hem debat teren is schier onmogelijk. Zijn ar gumenten hebben vaak de diep gang van een surfplank en veel wordt afgedaan met 'onzin' of'het moet niet gekker worden'. Einde discussie. Vaak ook is Wilders na het schokeffect van zijn mening ogenschijnlijk de redelijkheid zelf Bij het debat over de nevenfunctie van PvdA-Kamerlid Arib, een door de Marokkaanse koning inge stelde werkgroep voor mensen rechten, zei Wilders dat hij het ook niet zou accepteren als een Ka merlid de Zweedse koning zou ad viseren. Nu noemt Wilders de Koran 'het islamitische Mein KampfVergelij kingen met de Tweede Wereldoor log zijn voor politici altijd glad ijs, maar Wilders verwijst naar het nog steeds geldende verbod op het boek van Hitler in Nederland en Duitsland. Impliciet geeft hij aan dat boeken wel degelijk verboden kunnen worden. De historie van dit verbod is natuurlijk uiterst bela den, maar het is nog maar de vraag of het, vandaag geschreven, opnieuw verboden zou worden. Terwijl men in het buitenland met stijgende verbazing kijkt naar het integratiedebat in het ooit zo 'De man die pleit voor vrijheid van meningsuiting wil een boek verbieden' vrijzinnige Nederland gaat Wil ders grenzen over. Maar er is licht aan de horizon. Een ruime meer derheid van de reacties op rechts georiënteerde websites als De Tele graaf en GeenStijl gaf aan dat Wil ders ditmaal te ver is gegaan. Wilders overtuigen is onbegonnen werk, maar zijn achterban een spiegel voorhouden is wel moge lijk. De enige zinnige reactie is om keer op keer de inconsequentie van zijn redeneringen aan te to nen en alternatieven voor zijn radi cale 'oplossingen' geven. Ik sluit mijn ogen absoluut niet voor de moeizame integratie van sommige nakomelingen van gastar beiders en asielzoekers. Maar alle problematiek daarop projecteren is zeker niet de oplossing. Als er zo'n 150 vrouwen in Neder land een burka dragen, emanci peer je die niet door een kleding- verbod. Als jongeren dreigen te ra dicaliseren, helpt het verbieden van websites niet. Het maakt de ge wraakte informatie alleen maar spannender. En sinds wanneer is een dubbele nationaliteit een auto matisch teken van een dubbele lo yaliteit? Ons integratiedebat nor maliseert pas als we de echte pro blemen centraal stellen: onderwijs- uitval, gebrek aan werk en het ge voel hier niet welkom te zijn. Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 iezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Theo de Rooij is opgestapt als di recteur van de Raboploeg. Terecht, wanneer je de Tourzege aan je voorbij laat gaan. Logisch vervolg is de herintreding van Rasmussen. Over zijn wederwaardigheden is genoeg geschreven. Overigens bleef het aspect 'maten- naaierij' onderbelicht in deze zaak. Verraden door oud-wielrenners Worre, Cassani en De Rooij plus Fuentes-klant Contador, die hem opvolgde. Maar er is een vacature, meneer Raas! Hopelijk moet hij niet solliciteren, maar wordt hij ge vraagd. En dan Cees Priem als ploegleider naast Erik Dekker. Wie doet Rabo dan nog wat? Jos van de Velde Kloosterstraat 13, Vrouwenpolder Begrijp me vooral niet verkeerd, de veiligheid van de N57 op Wal cheren moet verbeterd worden. Dat had twintig jaar geleden moe ten gebeuren. En tegen bepaald ge drag van weggebruikers is geen kruid gewassen. Wel wil ik er op wijzen dat de N57 bij Ouddorp reeds die status van 'veiligheid' heeft, die Rijkswaterstaat voor ogen heeft met de nieuwe N57 op Walcheren. Namelijk twee door ononderbroken middenstrepen (2) gescheiden rijbanen zonder langzaam verkeer en erfontsluitin- gen. Frappant is, dat op dit weg- vak de laatste jaren reeds meer dan vijf mensen dodelijk zijn ver ongelukt. Moet u zich voorstellen wat er op Walcheren gaat gebeuren met een halve of een hele nieuwe N57 waar een stroom van vierduizend door gaande zware vrachtwagens dag en nacht de weg zal delen met kwetsbaardere verkeersdeelne mers. Prettige kilometers! Maar je haalt de landelijke dagbladen wel. Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Fruittelers zijn hardwerkende men sen, die zes dagen in de week be zig zijn met hun bedrijf In de win ter snoeien, bomen roeien en nieu we aanplanten, in het voorjaar fruit dunnen, spuiten, grasmaaien, altijd is er wat op een fruitbedrijf te doen. Wat voor probleem is het dan, als er af en toe eventjes het hagelkanon gebruikt wordt, het geeft inderdaad lawaai, maar we weten allemaal waar het voor is, om mooi gaaf fruit te oogsten. Laat die mensen alstublieft af en toe even het hagelkanon gebrui ken, dan kunnen wij allemaal mooi gaaf fruit kopen van onze ei gen Zeeuwse bodem. Ik heb er zelfs af en toe gemak van, wil ik de honden uitlaten en het hagelka non gaat aan, dan wacht ik even want we weten dat er daarna nat tigheid gaat vallen, ook hebben we vaak nog even de tijd om de was droog binnen te halen. Ik kan het weten, want ik woon dichtbij een hagelkanon en ik vind het prima dat mijn buren dat ding aanzetten zodra het nodig is, ze gebruiken het echt niet onnodig. Ria Dekker Verlorenwegje 1, Kapelle Voor totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur Actie geldig t/m 18 augustus 2007 www.janvansundert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11