Rechercheurs vervalsen verhoren zedenzaak PZC Fractieleider Partij voor de Vrijheid wil Koran verbieden. Terneuzen doet toch mee aan wedstrijd Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Storm raast over Brooklyn Donderdag 9 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 186 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Wilders oogst weer afschuw DEN HAAC - PW-fractieleider Geert Wilders heeft binnen en bui ten politiek Den Haag veel kritiek en afschuw geoogst met zijn plei dooi om de Koran te verbieden. Volgens het kabinet is de oproep 'beledigend voor de overgrote meerderheid van de moslims in Nederland en daarbuiten'. Ook vindt het Wilders' uitingen 'scha delijk' voor de Nederlandse samen leving. Zijn uitspraken zouden de kloof tussen moslims en niet-mos- lims vergroten. Kardinaal Ad Simonis noemt het te gek voor woorden om de Koran te verbieden. Hij krijgt bijval van secretaris-generaal Bas Plaisier van de Protestantse Kerk in Neder land: „Ik stel vast dat alle stoppen bij hem zijn doorgeslagen." In een open brief in de Volkskrant verge lijkt de fractievoorzitter van de Par tij voor de Vrijheid het heilige boek voor moslims met 'Mein Kampf van Adolf Hitier. De recen te mishandeling van ex-moslim en PvdA-raadslid Ehsan Jami was voor Wilders aanleiding om voor een algeheel verbod van de Koran te pleiten. „Genoeg is genoeg", aldus Wil ders. „Laten we ophouden met het politiek correcte gedraai en ge konkel." Volgens hem lost de be veiliging van Jami de problemen niet op: „De kern van het prel im Binnen en buiten de politiek is heftig gereageerd op de jongste uitlating van Geert Wilders dat de Koran verboden moet wor den. bleem is de fascistische islam, de zieke ideologie van Allah en Mo hammed, zoals neergelegd in de is lamitische 'Mein Kampfde Ko ran." Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft inmiddels de Neder landse ambassades op de hoogte gebracht van de uitspraken van Wilders, voor het geval er vragen komen. Een advocaat uit Lelystad en een uit Rotterdam hebben onafhanke lijk van elkaar aangifte gedaan te gen Wilders. Volgens beiden zet de politicus met zijn uitlatingen aan tot haat tussen bevolkingsgroe pen. „Het geeft geen pas dat een parlementariër zich op deze ma nier uitlaat", zei de Lelystadse ad vocaat E. Lucas. Zelfs Filip de Winter, de voorman van Vlaams Belang, ziet niets in een verbod op de Koran. „De vrije meningsuiting is een Europese ver worvenheid die we niet op de hel ling mogen zetten." De reacties in de Tweede Kamer waren gisteren ronduit negatief pagina 3: commentaar pagina 12 13: Koranverbod NIJMEGEN - Twee rechercheurs van het politiekorps Gelderland-Zuid hebben verhoren vervalst. Hier door kan de rechtbank zeker twee zedenzaken niet inhoudelijk be handelen en gaan de verdachten vrijuit. Het korps is een intern onderzoek begonnen naar de rechercheurs die zich bezighielden met de ze denzaken. Gisteren diende één van die zaken voor de rechtbank in Arnhem tegen een inwoner van Druten die ervan verdacht wordt zijn ex-vrouw seksueel te hebben misbruikt. Van de zes verhoren zijn er vijf opgenomen, één video band is zoek. Uit de vier uitgewerkte banden blijkt dat verklaringen op enkele punten verkeerd zijn weergegeven en ontlastende verklaringen zijn weggelaten in de processen-ver baal. Volgens het schriftelijke verslag be kent de man het misbruik, terwijl hij dat op de videobanden niet doet. Verder was het verhoor 'stu rend': de verdachte zijn woorden in de mond gelegd. De officier van justitie ziet af van strafvervolging. Zij concludeerde dat 'de verklaring niet in vrijheid is afgelegd en de belangen van de verdachte zijn ver onachtzaamd'. De politie bekijkt drie zaken waar bij de twee rechercheurs waren be trokken. „We nemen dit zeer ern stig op. Het kan gaan om licht plichtsverzuim of een ernstig ver grijp", aldus een woordvoerder. Het interne onderzoek loopt al en kele weken. De rechercheurs zijn niet geschorst. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft zich alsnog aangemeld voor de wedstrijd Beste Binnen stad van Nederland. De onderne mersvereniging City Terneuzen liet loco-burgemeester C. van Schaik weten de deelname toch toe te juichen. Eerder deze week verklaarde voorzitter Bram Le grand nog resoluut dat deelname onverstandig was. Na overleg met de achterban heeft City Terneuzen besloten toch mee te doen. katern Zeeland: klucht duurt voort Wilders gaat opnieuw te ver Late metamorfose Poppelaars is dapper eens 73% oneens 27% EN 77:T»T? IBSf, Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 9 en 10; Meningen: 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. M F pgpÉÉ BROOKLYN - Een man bekijkt de schade die een zware storm gisteren heeft Ie Weerkundige Bureau in de Verenigde Staten stelt een onderzoek in naar aangericht in de wijk Bay Ridge in het New Yorkse stadsdeel Brooklyn. In aanleiding van het noodweer. Het zou een zeldzaamheid zijn dat dit deel deze straat werd onder meer een dak van een woning gerukt. Het Nationa- van de VS door zulke zware stormen wordt getroffen, foto Justin Lane/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1