Buitenland Burenruzie in Kaukasus escaleert 'Ouders Madeleine verdacht' SALE SALE SALE 2, SALE SALE SALE Bagagesysteem Rome is gewoon óp m Taliban willen vrouwen tegen vrouwen ruilen 49 Georgië beschuldigt Rusland van uitvoeren luchtaanval. Politie zou ervan uit gaan dat ontvoerd meisje dood is. www.groenrijk.nl Het is opruiming bij GroenRijk! EU: registratieplicht voor Amerikanen Haai van zes meter geveild in Zeebrugge Veel doden onder Taliban in Uruzgan Duizenden koffers raken zoek op Italië's grootste luchthaven. PZC Woensdag 8 augustus 2007 9 door onze correspondent Remco Reiding MOSKOU - De spanning tussen Ge orgië en Rusland is sinds gisteren te snijden, na een vermeende luchtaanval van Russische ge vechtsvliegtuigen. Op Georgisch grondgebied kwam maandag avond een gronddoelraket terecht. Die ontplofte weliswaar niet, maar deed wel het langlopende conflict tussen beide landen exploderen. Inwoners van het dorpje Tsiteloe- bani, in de buurt van de opstandi- LISSABON - De Portugese politie gaat ervan uit dat het ontvoerde Britse meisje Madeleine McCann dood is. Dit schreef de Portugese krant Diario de Noticias gisteren op basis van een anonieme bron die betrokken is bij het onderzoek. De ouders, Gerry en Kate Mc Cann, zouden nu ook als verdach ten in de zaak worden beschouwd. Onduidelijk is of zij worden ver dacht van nalatigheid of van het doden van hun dochter met opzet. Maandag werd bekend dat in de kamer van het meisje bloedsporen zijn aangetroffen, die met het blo te oog niet zichtbaar zijn. Het is nog onduidelijk of het bloed van Madeleine is. Zij verdween ruim drie maanden geleden terwijl haar ouders even verderop in een res taurant zaten te eten. Gerry en Kate McCann, blijven er van uitgaan dat hun dochter leeft. Dit zei het echtpaar gisteren tegen het tv-station Sky News. „Bij tal van gelegenheden heeft de Portu gese politie gezegd dat zij op zoek is naar een levende Madeleine", al dus Gerry McCann. KANDAHAR - De Taliban willen de achttien door hen ontvoerde Zuid-Koreaanse vrouwen ruilen te gen een zelfde aantal Afghaanse vrouwen die gevangen worden ge houden op Amerikaanse legerba- ses in Afghanistan. Dat liet een woordvoerder van de radicaalisla- mitische organisatie gisteren we ten. De achttien vrouwen en vijf Zuid-Koreaanse mannen werden op 19 juli ontvoerd. Twee mannen zijn gedood en onderhandelingen over de vrijlating van de overige 21 hebben nog niets opgeleverd. De Taliban eisten tot nu toe de vrijla ting van 21 gevangen strijders en het vertrek van alle Zuid-Koreaan se troepen in hun land. ge regio Zuid-Ossetië, stonden maandagavond raar te kijken. Een straaljager maakte een duikvlucht en loste een ruim 700 kilo zware raket. Doden of gewonden vielen er niet. Slechts een krater achter politielint vormt het bewijs. De brokstukken van het wapen waren nog niet gevonden of het vingerwijzen barstte los. Tblisi sprak van een 'openlijke daad van agressie' en een 'grove schending van de soevereiniteit', Moskou van een 'doelbewuste provocatie'. Het was geen ongelukje. Daarover zijn beide landen het eens, maar verder lopen de versies uiteen. Ge orgië weet het zeker: de raket is ge dropt door Russische Su-24 straal jagers. Op de radar was immers te zien dat ze uit Rusland kwamen en naar Rusland terugkeerden. De commandant van de Russische vredesmissie in Zuid-Ossetië zag de vliegtuigen op zijn radar echter uit het oosten komen, dus uit Ge orgië. En het ging niet om het mo del Su-24 maar om de Su-25, voeg de het hoofd van de Russische on derhandelingsdelegatie, Joeri Po pov, eraan toe. Die wordt gebruikt door de Georgische luchtmacht. N* Het inslaan van een gronddoelra- ket op Georgisch grondgebied heeft prompt een eind gemaakt aan toenaderingspogingen tus sen Rusland en Georgië. Het incident betekent het abrupte einde van maandenlange toenade ringspogingen tussen Georgië en Rusland. Het incident legt ook een bom onder vredesbesprekin gen. „Dit was een provocatie met één doel - het verstoren van de vre de in Georgië", zei president Mi- chail Saakasjvili, die met een vere nigd Georgië wil toetreden tot de NAVO. De Georgische deelrepublieken Zuid-Ossetië en Abchazië zijn al ja ren een bron van conflicten op de Kaukasus. Rusland steunt beide re bellerende regio's, terwijl Tblisi die juist onder haar gezag wil plaat sen. Moskou ergert zich aan de pro-westerse koers van Saakasjvili, GroeSRik Dahlia Gallery Laagblijvende dahlia's. Potmaat 17 cm. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen Bezoek ook onze Tuinmeubelafdeling r-» t Zie ook onze l voordeelbonnen i I verderop in deze krant. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-470400 VAN MAANDAG T/M VRIJDAG ELKE AVOND OPEN T/M 21.00 UUR Nog steeds elke dag verse aanvoer van planten Elke dag veilingkoopjes. Pak uw voordeel! terwijl Georgië het buurland be schuldigt van imperialisme en po gingen het land te destabiliseren. De ruzie escaleerde vorig jaar, na dat Georgië vier Russische legerof ficieren had beschuldigd van spio nage en hen het land had uitgezet. Moskou stelde economische sanc ties in, zette Georgiërs het land uit en annuleerde alle vluchten naar Tblisi. De laatste maanden leek de span ning te verminderen. Er werden gesprekken gevoerd over herstel van de luchtvaartverbindingen. Ook keerde de Russische ambassa deur terug in Tblisi, maar die werd gisteren prompt weer op het mat je geroepen. BRUSSEL - De Europese Commissie overweegt een registratieplicht in te stellen voor Amerikanen die Eu ropa bezoeken. Er komt een wet in Amerika die reizigers naar de VS verplicht zich 48 uur tevoren online te registreren tegen beta ling. Deze registratie komt boven op de passagiersgegevens die lucht vaartmaatschappijen moeten door sturen. ZEEBRUGGE - De visveiling in het Vlaamse Zeebrugge veilt vanoch tend een dode haai van zes meter lang en ongeveer 2000 kilo zwaar. Zo'n haai is nooit eerder in Zee- brugge geveild. Het dier is door een Zeebrugs vissersschip gevan gen ten zuiden van Ierland. Het schip zou de vangst afgelopen nacht aan land brengen. KABUL - Bijna tachtig Taliban-strij- ders hebben gisteren vergeefs ge probeerd een Amerikaans-Af- ghaanse basis in de Afghaanse pro vincie Uruzgan te bestormen. Zo'n twintig radicale moslimstrij ders is gedood bij de aanval op de basis Anaconda. Elders in Uruzgan zijn Nederland se militairen gestationeerd. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Een inval van de Italiaanse Luchtvaartinspectie bij de bagage afhandeling van het internationale vliegveld van Rome heeft geen be wijs opgeleverd dat het bagagesys teem moedwillig wordt gesabo teerd. Wel troffen de inspecteurs een dusdanige chaos aan, dat het een wonder te noemen is dat er koffers zijn die wél met het (goe de) vliegtuig meegaan. Sinds vorig weekeinde de vakantie- drukte uitbrak, is de chaos com pleet op de grootste luchthaven van Italië, Leonardo da Vinei. Dui zenden koffers verdwijnen of rei zen niet mee met de passagiers. Dat doet opzet vermoeden. Elek tronische ogen bleken afgeplakt, waardoor de lopende banden stil bleven staan. 'Een manier om aan extra uren voor overwerk te ko men', luidde alom het vermoeden. De minister van Transport sprak van een 'enorme schande' en ge lastte een onderzoek. De uitkomst die hij gisteren op tafel kreeg, ging vooral over technisch en organisa torisch falen, onderbezetting en Een inval van de Luchtvaartin spectie heeft aan het licht ge bracht dat de bagageafhandeling op de Romeinse luchthaven Leo nardo da Vinei een chaos is. verouderde systemen. Geregeld worden koffers ingecheckt terwijl er in het vliegtuig geen ruimte meer voor is. Die belanden dan op bergen met overtollige bagage waar soms maanden niet naar wordt omgekeken. „Het is een vuil nisbelt", zegt parlementariër Egi- dio Pedrini, die eerder in de raad van bestuur van vliegmaatschappij Alitalia zat. „Jarenlang is er niet geïnvesteerd en daarvoor krijgen we nu de rekening", aldus Pedrini. De maatschappij die het vliegveld beheert zegt dat op 2 augustus is besloten voor 60 miljoen euro nieuwe bandsystemen aan te schaf fen. Maar die zijn pas over ander half jaar operationeel. De huidige banden kunnen overigens nu al 12.000 koffers per uur verwerken, maar de mankracht ontbreekt om de snelheid van de banden bij te houden. Minister Bianchi van Transport gelastte daarom gisteren tachtig man extra in te zetten op de bagageafhandeling, die overi gens door externe particuliere be drijven wordt gerund. De vakbon den toonden zich tevreden - 'zie je wel dat het niet aan ons lag' - maar het mysterie van de afgeplak te sensoren is gebleven. Het Open baar Ministerie van Rome heeft er een onderzoek naar geopend. Italianen hebben al vele jaren de naam onzorgvuldig met vliegtuig bagage om te springen. Spottend wordt de betekenis van maatschap pij Alitalia dan ook aangeduid als 'Aircraft Landed In Tokyo, All Lug gage In Amsterdam'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9