Sport Nieuwdorp heeft de buit snel binnen Caruana is van alle markten thuis Pattinama scoort driemaal Minderhoud pakt toch nog zilver Le Ouc rekent in twee sets af met Verhage Eversdijk rijdt WK op grote hoogte VCK verdedigt titel bij Hyundai DFS Cup Zaterdag-tweedeklasser wint poule B van de Borsele Sloepoort Cup. Jong Ambon met ruime cijfers (7-0) langs Nieuwland. Schot en Hofkens zitten weer op één lijn Vijftienjarige schaker is mede-koploper op het HZ-toernooi. Hockeysters verslaan Spanje in oefenduel W PZC Woensdag 8 augustus 2007 j 45 VERDEN - Ruiter Hans Peter Min derhoud heeft tijdens het WK dressuur voor zesjarigen zilver ver overd. De uit Westkapelle afkomstige rui ter kwam uit met Freebird Ucelli T. Miranda Rongen werd eerste met haar Duits gefokte Deveraux (9.1), Minderhoud dus tweede met Freebird Ucelli T (8.44) en Patrick van der Meer met Uzzo knap der de (8.4). Bij de vijfjarigen werd Minder houd vijfde en zesde, met respec tievelijk de paarden Roosevelt en Johnson. MIDDELBURG - Hans le Due heeft zich bij het Drukkerij Verhage MLTC-toernooi gekwalificeerd voor het hoofdschema in de 6-cate- gorie voor spelers boven de 35 jaar. De thuisspeler rekende in twee sets af met zijn clubgenoot Rob Verhage: 6-4 en 7-5. In het dubbel spel leden Sjaak Adriaanse en Kees de Baar een nederlaag tegen Sjaak Goossens en Arjan Hoekstra: 7-6 4-6 en 6-7. Toch plaatsten Adriaan se en De Baar zich voor de kwartfi nales, dankzij een eerdere zege in de poule. GOES - Anne Eversdijk begint mor gen aan haar derde grote toernooi van deze zomer: het WK op de weg in Mexico. De achttienjarige wielrenster uit Kapelle kwam al uit op het EK baan in Cottbus en het EK op de weg in Sofia. Het toernooi wordt gehouden in de stad Aguascalientes, op 1880 meter boven zeeniveau. Bij de tijdrit (morgen) moeten de junio res 13,9 kilometer afleggen. Tijdens de wegwedstrijd van zondag rij den de rensters vijf rondes van 16,7 kilometer, totaal 83,5 kilometer. BURGH-HAAMSTEDE - Sportvereni ging DFS organiseert zaterdag het voetbaltoernooi om de Hyundai DFS Cup. Vorig jaar ging de eind zege naar zaterdag-derdeklasser VCK. De formatie uit Koudekerke is de ze editie aanwezig om haar titel te verdedigen. De andere deelnemen de ploegen zijn Bruse Boys, Bevel anders, WFB uit Ouddorp, Oostka- pelle en het eerste team van DFS. Het toernooi begint om 10.00 uur. De prijsuitreiking is omstreeks 15.30 uur. door Koen de Vries HIEUWDORP - De kaarten waren gis teren snel geschud, op de tweede j van de Borsele Sloepoort Cup. Het op eigen veld spelende Nieuw dorp was al na twee van de drie speelronden verzekerd van de eer ste plaats in poule B. t was behoorlijk verrassend om dat de kersverse zaterdag-tweede klasser onder meer GPC Vlissin- als tegenstander had. Toen Nieuwdorp in het derde duel van de avond tegen de eersteklasser moest aantreden, was de buit ech ter al binnen. De ploeg van Jos van Belzen rekende in de eerste wedstrijd af met Veere, dankzij twee treffers van de beweeglijke spits Niels Mulder. In het tweede duel legde Pascal Gakeer Oostkapelle met een fraai schot het zwijgen op. In het derde duel kon alleen Veere nog langszij komen, maar de derdeklasser had al van Nieuwdorp verloren en het onderling resultaat was volgens de reglementen doorslaggevend. Jos van Belzen had al eerder aange kondigd op het eigen toernooi te willen schitteren, maar niets wees erop dat dat ook zou gebeuren. Nieuwdorp oefende dit seizoen twee keer en kreeg beide keren klop. Tegen Walcheren werd het 0-1, tegen FC Dauwendaele 2-4. Ronduit tegenvallend was het op treden van GPC. Na de gelukkige 0-0 in het openingsduel met Oost kapelle, legde Veere de Vlissingers zwaar over de knie: 3-0. Door de 0-0 in het derde treffen tegen Nieuwdorp eindigde de als favo riet gestarte ploeg roemloos op de vierde en laatste plaats. GPC neemt het daardoor op de finale dag op tegen klassegenoot SSV'65. De twee zaterdag-eersteklassers strijden opmerkelijk genoeg om Na twee van de drie duels is Nieuwdorp al verzekerd van de eerste plaats in poule B van de Borsele Sloepoort Cup. GPC Vlis- singen stelt zwaar teleur. de plaatsen 13 tot en met 16. Veere kende een korte opleving. Na de 3-0 tegen GPC ging de ploeg zwaar onderuit tegen Oost kapelle. Het werd 4-0, waardoor Oostkapelle als tweede eindigde en Veere als derde. Poule B: Oostkapelle-GPC Vlissingen 0-0. Nieuwdorp-Veere 2-0 (1-0): Niels Mulder 1-0, Niels Mulder 2-0. Oostkapelle- Nieuwdorp 0-1 (0-1): Pascal Gakeer 0-1. GPC Vlissingen-Veere 0-3 (0-1): Silvion Uranie 0-1, Michel Strenk 0-2, René-Mi- chel Gerritsen 0-3. GPC Vlissingen-Nieuw- dorp 0-0. Oostkapelle-Veere 4-0 (4-0): Ri- cardo Schipper 1 -0, Erwin Pouwelse 2-0, Stefan Coppoolse 3-0, Maarten van Mal- degem 4-0. Eindstand: 1. Nieuwdorp 3-7, 2. Oostkapelle 3-4, 3. Veere 3-3, 4. GPC Vlissingen 3-2. MIDDELBURG - Jong Ambon is op schot in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Na de 10-1-zege op Kwadendamme volg de gisteravond een 7-0-overwin- ning op Nieuwland. long Ambon-Nieuwland 7-0. Josimar Pat tinama (3x), Martin Waisapy (2x), Jair To- masoa en Eldridge Pentury (beiden 1 x). Serooskerke-Arnemuiden 4-3. Bas Roose 1-0 en 2-0, Marinus Baas 2-1, 2-2 en 2-3, André Brouwer 3-3 en Alexander de Visser 4-3. Domburg-Dauwendaele 4-7. Doelpun ten Dauwendaele: Jorrit Schuurman (3x), Cert-Jan van Leiden (2), Akbar en Christi- aan Kiala (beiden 1). Domburg: Rick van den Driest (2), Gijs Maljaars en Robin van de Velde. Dinteloord-Tholense Boys 4-3. Doelpun ten Tholense Boys: Thijs Niemeijer (3x). Hansweertse Boys-Yerseke 1-4. Joey Zoeteweij 0-1 en 0-2 Arco van Dix- hoorn 0-3, John Kraaijenbrink 1-3, Iman Bout 1 -4. Waarde-Riilandia 1-9. Rillandia: Arjan Koopmans (2), Menno van Tilburg (2), Nico de Frel, Jan Willem Meeuwse, Achmed Demir (2) en Amar Malaine. Waarde: Jappe Zandee. HOEK - Als John Schot wil voetballen, dan zal Wim Hof kens hem niets in de weg leggen. De trainer en de spe ler van Hoek zitten weer op één lijn, nadat ze zaterdaga vond botsten. Op het veld liet Schot gisteravond zijn be nen spreken. Hij zorgde voor de twee goals van Hoek in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Evergem. De Belgische vier deklasser, onder andere met Christoph de Wispelaere, maakte in de laatste minuut gelijk (2-2). foto Camile Schelstraete door Koen de Vries VLISSINGEN - Op het HZ-schaak- toernooi was het gisteren the day after the night before. In de wandel gangen werd nog stevig nagekaart over de sensationeel verlopen vier de ronde, waarin niet alleen ex-we- reldkampioen Rustam Kasimdh- zanov werd gevloerd, maar ook Nederlands kampioen Sergei Tivia- kov en de nummer vijf van de plaatsingslijst Diego Flores uit Ar gentinië klop kregen. De dag na een van de verrassend ste ronden uit de elfjarige geschie denis van het HZ-toernooi was al les weer rustig. De verliezers van maandag werkten zich voorzichtig terug naar boven, terwijl de favo rieten die niet gestruikeld waren in de race bleven. Zo versloeg Daniel Stellwagen Ma rie Sebag, de Francaise die maan dag Kasimdhzanov verraste. Uitzondering was de Pool Krasen- kow. De winnaar van vorig jaar speelde remise tegen de Duitser Appel. Gisteravond laat stonden er drie koplopers op de ranglijst, onder wie Fabiano Caruana. Het magere mannetje met de dikke brillengla zen lijkt in Vlissingen van alle markten thuis. In de beginronden legde hij zijn tegenstanders bin nen enkele zetten zijn wil op, en nu hij sterkere schakers ontmoet, perst hij langzaam maar zeker alle lucht uit de stelling van de vijand. Dat overkwam gisteren de Duitser Zaragatski, de man die maandag nog zo knap Sergei Tiviakov ver sloeg. Vorige maand werd hij in Boeda pest grootmeester en was daarmee een van de jongste schakers ooit die zich die titel meester maakte. Caruana is vorige week vijftien jaar geworden en heeft een Itali aans en een Amerikaans paspoort. Hij werd geboren uit Italiaanse ouders in Miami en woont mo menteel in Brooklyn, New York. Daar wordt hij ook wel fabulous Fabiano genoemd. Koen Leenhouts kroonde zich gis teren weer tot beste Zeeuw. Hij versloeg vlot Benjamin Go uit Bloemendaal en kwam daardoor op vier winstpunten uit vijf par tijen. Johan de Wolf uit Vlissingen kwam weliswaar op achterstand, maar hield knap stand tegen Inter nationaal Meester Herman Grooten. Ook Wim Stange en René Tiggelman speelden remise. Zij staan op 3,5 uit 5. De uit Goes afkomstige Joey Gro- chal moest zijn meerdere erken nen in Dirk van Dooren. DEN BOSCH - Het nationale vrou wenhockeyteam heeft gisteravond in Den Bosch met 4-2 van Spanje gewonnen. Doelpuntenmakers wa ren Naomi van As, Janneke Schop- man en Marilyn Angliotti, die twee keer scoorde. De ruststand was 2-0, alle Neder landse doelpunten waren veld- goals. De selectie van bondscoach Mare Lammers bereidt zich voor op het Europees kampioenschap dat 13 augustus in Manchester be gint. Morgen oefent Oranje nog een keer tegen de Spaansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65