Sport Gedaanteverandering voor Fortis Nieuw trainersduo moet een half team vervangen. BEZORGERS GEZ GRIJPSKERKE EN KOUDEKERKE De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wei een extraatje wiile verdienen! 44 I Woensdag 8 augustus 2007 PZC W door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Het hoogst spe lende korfbalteam van Zeeland, Fortis uit Oost-Souburg, ondergaat momenteel een fikse gedaante verandering. Het nieuwe trainers duo, Ad Vos en Aarnout Crucq, moet liefst vier basiskrachten van vorig seizoen vervangen. „We ra ken routine kwijt en krijgen er jeugd voor in de plaats. Maar dat hoeft niet automatisch kwaliteits verlies te betekenen", stelde Crucq gisteravond voor de eerste trai ning. De drie lange korfbalsters Marieke de Rijke, Hagar Hoogwerf en Ruth Holmes verlieten na afgelopen sei zoen om uitlopende redenen de overgangsklassen En routinier Chaïm Koole scheurde vlak voor de zomer een kruisband in zijn rechterknie af, waardoor komend seizoen ook niet op hem gerekend hoeft te worden. Hij wordt over twee weken geopereerd, waarna hij acht tot tien maanden moet re valideren. Ad Vos - ook nog voorzitter van de vereniging - en Aarnout Crucq moeten de komende weken dus flink puzzelen om tot een nieuw, sterk team te komen. „Het is in elk geval duidelijk dat de nieuwe da mes uit het tweede team zullen ko men", vertelt Vos. „We hebben weliswaar speelsters van andere clubs benaderd, maar die kozen er voor om bij hun eigen vereniging te blijven. Nu is het nog wel de vraag: kiezen we voor de meer er varen speelsters uit dat team of gaan we echt bouwen met wat jon gere meisjes?" Daar zijn de twee opvolgers van Leonard Debbaut dus nog niet uit. Wel benadrukken Vos en Crucq, dat het team er door de gedaante verandering niet per se op achter uit hoeft te gaan. Crucq: „Fortis had altijd een heel geroutineerd team, maar geroutineerde korfbal lers lopen vaak dezelfde lijnen. Met jongere spelers en speelsters kunnen én moeten we wat creatie ver gaan korfballen. En dat hoeft volgens mij niet eens zo verkeerd uit te pakken. Het is voor ons de uitdaging om de nieuwelingen zo snel mogelijk moeiteloos mee te la ten draaien in Fortis Maar dat heeft misschien wel wat tijd no dig." In de veldcompetitie, die pas op 8 september begint, treft Fortis bijna alleen maar onbekende ploe gen. „In onze poule zijn we de eni ge ploeg uit Zuidwest-Nederland. We moeten dus elke keer ver rei zen", vertelt Vos, die trips naar on der meer Arnhem, Almelo en Am sterdam voor de boeg heeft. „Maar dat vind ik niet eens zo nadelig. Doordat wij onbekend zijn bij de tegenstanders, kunnen we mis schien nog verrassen. Dat was waarschijnlijk minder makkelijk geweest als we meer in deze regio hadden gespeeld." Vos en Cruq trainden gisteravond meteen al behoorlijk pittig. De twee oud-hoofdtrainers van For- tis-voorloper Animo hebben an derhalve week om de ruime selec tie gereed te krijgen voor de eerste oefenwedstrijd tegen de Belgische hoofdklasser Floriant, die op 18 au gustus naar Oost-Souburg komt. Een week later is de jaarlijkse oe- KV Ad Vos en Aarnout Crucq, de nieuwe trainers van overgangs- klasser Fortis, moeten in de ko mende vier weken een nieuw team formeren. fendag van Fortis. Net als vorig jaar heeft die een mooi affiche, dankzij de deelname van de Neder landse topclubs Dalto, Fortuna, Deetos, Die Haghe en Koog Zaan dijk. De Souburgse ploeg speelt op die zaterdag tegen de laatste twee. Crucq: „Op papier hebben we echt een heel mooie voorberei ding." Ad Vos en Aarnout Crucq, de nieuwe trainers van Fortis, moeten noodgedwongen verjongen. foto Lex de Meester BRIDGE Zomeravondcompetitie. Lijn A: 1Krap pen-Stol 63,10 procent; 2. dms. vd Wart-Smolders 60,71; 3. ep. Kukenthal 56,55; 4. Van Maaren-Wagenaar 55,75; 5. dms. Huisman-van Seters 55,36. Lijn B: 1. ep. de Kok 61,20 procent; 2. Van de Hoven-v.d. Kuip en dms. Dispa-Wijnberg 59,90; 4. mw. Hurkmans-Schoof 59,15; 5. Van Ham-Poelman 58,93. p. DUIVENSPORT Vroegste meldingen Perpignan. Cen trum Terneuzen, 157 duiven; 1. B. Lip- lijn (Spui) 1079 m/m, 2. R. v.d. Veeke (Westdorpe), 3. J. Dobbelaar (Klooster- zande), 4. P. de Koster (Clinge), 5,8. S. v.d. Velde&Zn (Breskens), 6,9,10. H. Ca- lon (Hoofdplaat), 7. J. v.d. Veeke (West dorpe). Centrum Middelburg, 197 dui ven: 1. C. v.d. Graaff (Arnemuiden) 1086 m/m, 2.,3. H. Melis (Westkapelle), 4. J. Melis (Zoutelande), 5. K. Siereveld (Arne muiden), 7. J. van Peenen (Vlissingen), 8. R. Minderhoud (Westkapelle), 9. A. Mal- jaars (Zoutelande), 10. JC. Hoek (Middel burg). Centrum Hoogerheide, 126 dui ven: 1Fl. Steketee (Yerseke) 1090 m/m. SCHAKEN Vlissingen. HZ-toernooi, vijfde ronde. Uitslagen tot 23.15 uur: Daniël Stellwa- gen (Ned) - Marie Sebag (Fra) 1-0, Mor- dechai Shrentzel (Isr) - Vyacheslav Ikonni- kov (Rus) 0-1, Oleg Romanishin (Oek) - Thibout Maenhout (Bel) 1-0, Edwin van Haastert (Ned) - Herman van Riemsdijk (Bra) remise, Sergei Tiviakov (Ned) - Lenn- art Dek (Ned) 1-0, Ad van den Berg (Ned) - Diego Flores (Arg) 0-1, Dibyendu Barua (Ind) - Bob Beeke (Ned) 1-0, Deep Sengupta (Ind) - Remco Sprangers (Ned), Benjamin Co (Ned) - Koen Leenhouts (Ned) 0-1, Herman Grooten (Ned) - Jo- han de Wolf (Ned) remise, Dirk van Dooren (Ned) - Joey Grochal (Ned) 1-0, Rob Michiels (Bel) - Wim Stange (Ned) re mise, René Tiggelman (Ned) - Wouter Gryson (Bel) remise. Stand aan kop: 1. onder andere Stellwa- gen 5, 2. onder anderen Romanishin, Ikon- nikov 4,5, 3. onder anderen Van Haastert, Van Riemsdijk, Tiviakov, Flores, Van Dooren, Leenhouts, D'Costa, Piasetski, Joop Piket, Sebag, Barua, Van Weersel, Weimann, Soors, Doggers, Van der Heij den allen 4. 0- TENNIS Middelburg. Drukkerij Verhage MLTC- toernooi. Mannenenkelspel. HE6: J. Pa- gie-M. de Vries 6-3 6-4. HE6-35+: H. Ie Duc-R. Verhage 6-4 7-5. HE7: G. Slim- men-D. Lau 6-3 6-1. HE7-35+: M. de Ce- sari-R. Arratoon 7-6 6-0, E. Goossen-E. Mosman 6-1 6-2, P. Frijters-E. Bongaerts 6-4 6-3. HE8-35+: M. de Cesari-S. Poort vliet 6-2 4-6 7-6. Vrouwenenkelspel. DE6: N. Ie Duc-R. Kas 6-3 6-1. DE7: G. Nieuwenhuyse-M. Thorenaar 6-1 6-1. Mannendubbelspel. HD6-35+: S. Goossens/A. Hoekstra-S. Adriaanse/K. de Baar 6-7 6-4 7-6. Vrouwendubbelspel. DD7-35+: C. Boersma/J. de Jong-J. Oosthoek/L. Verpaalen 6-1 6-3. Ge- mengddubbelspel. GD6: M. Verhoef/R. Broerse-M. van Kempen/J. Verhage 6-3 3-6 7-6. GD6-35+: K. Wabeke/R. Verha- ge-M. Midavaine/P. de Lange 6-3 6-4. GD7-35+: M. Contant/K. Marinissen-C. Boersma/B. Rogge 6-4 6-4, J. de Jong/T. de Jong-C. Oostwegel/W. Hagemann 7-6 6-2. WIELRENNEN Destelbergen. Waod-wedstrijd. Catego rie B: 4. Peter Mol (Kapelle); 9. Rudi Ra- bout (Heinkenszand); 10. Dennis Kerkhae- rt (Schoondijke); 14. Jan Ars (Driewegen). Categorie E: 1Wim de Waal (Axel), voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA Woensdag ATLETIEK 111e Kreekloop van Westkapelle. Pres tatieloop met afstanden van 2,7 en 5,4 ki lometer. Start: 19.30 uur. Locatie: Ridder kerklaan, Westkapelle. Inschrijfkosten: 2 euro. SCHAKEN HZ-toernooi. Zesde ronde. Aanvang 18.30 uur. Locatie: Atrium Hogeschool Zeeland, Edisonweg, Vlissingen. VOETBAL Borsele Sloepoort Cup. Derde dag. RCS-Vlissingen en Bruse Boys-Heinkens- zand (18.45 uur); RCS-Bruse Boys en Heinkenszand-Vlissingen (19.40 uur); RCS-Heinkenszand en Vlissingen-Bruse Boys (20.35 uur). Vriendschappelijk: De Noormannen-De Meeuwen (19.30 uur), Steenbergen-Kloetinge (19.30 uur), RIA W.-Zaamslag (19.30 uur). Word dagblaabezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een kr ïlïlfcihWIIII moet eet téwerkstelliituwergu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64