Sport Wie huichelt het hardst bij Feyenoord? Alves blijft voorlopig bij Heerenveen KRA5.NL boek online of bel 0900 - 9697 Lindenbergh is niet langer welkom bij eerste selectie van Ajax. Jan Koller is in beeld bij AZ en Twente waarom zou je verder zoeken PZC Woensdag 8 augustus 2007 111 Royston Drenthe verlengde in april zijn contract bij Feye noord tot 2011. Nu wil hij met geweld weg, naar Real Madrid. Peter Vogelzang, de hoogge prezen interim-directeur van Feyenoord, is een huichelaar. Luister naar zijn reactie op het nieuws dat Royston Drenthe naar de arbitragecommissie stapt om onder zijn contract uit te komen, omdat de speler naar Real Madrid wil - dat naar verluidt 12,5 miljoen wil betalen. 'Wij willen Drenthe niet kwijt', al dus Vogelzang. 'Wij hebben niet voor niets in april zijn contract tot 2011 verlengd. We willen Drenthe ANALYSE door Henri van der Steen nog minstens een jaar houden, liefst nog langer.' Waarom hui chelt Vogelzang? Omdat hij de fei ten rood-wit verft en ook gewoon liegt. Wat zou Feyenoord gedaan heb ben wanneer er in het voetbal he lemaal geen sprake was van een transfersysteem, dus wanneer elke voetballer zijn verbintenis met de club elk moment kon opzeggen, zoals in het normale leven het ge val is? Dan zou Drenthe vermoede lijk een contract hebben gehad van een of twee jaar. Feyenoord bond Drenthe echter louter en al leen nog wat langer, omdat zulks de prijs zou verhogen bij een even tuele verkoop. Vogelzang verraadt zich ook met zijn uitspraken: natuurlijk is Dren the handelswaar, waarom zou je een groot talent niet twaalf jaar willen houden in plaats van 'min stens een jaar, liefst nog langer'? Of moet je Vogelzang geen huiche laar, maar een speler van het spel noemen? Want het is vrijwel altijd een spel, dat gedoe rond transfers, speciaal het gekakel in de pers. FÏoe dan ook, dat is de ene kant van het verhaal. Maar dan: Royston Drenthe is twintig jaar. Hij is een talentvolle speler, maar nog niet meer dan een talentvolle speler. Is het dan handig je te vervoegen bij het ster renensemble van Real Madrid of kun je dan beter rijpen bij Feye noord en straks, als een grote me neer, je transfer maken? Voorbeel den te over van jongens die te snel voor het buitenlandse geld kozen. Precies tien jaar geleden vertrok een hele stoet jonge spelers bij Ajax. Ze leken met de portemon nee te denken, niet met verstand. Eli Louhenapessy (20) ging naar Udinese, Kiki Musampa (19) naar Girondins Bordeaux, Nordin Woo- ter (21) vertrok naar Real Zaragoza. Musampa redde het. Louhenapessy - die net een halve wedstrijd in het eerste van Ajax op zijn naam had staan - speelde de volgende zes jaar precies zeven tien wedstrijden, bij drie clubs in twee landen, niet eens op het hoogste niveau. Dave van den Bergh (21) ging naar Rayo Vallecano, net als de even oude Robert Gehring. Weinig meer van vernomen. Hoe is het Ta- rik Oulida vergaan, van wie Johan CruijfFeen groot fan was: heel jong naar het buitenland, intussen verdwenen in de deemstering. Vroegrijp, te vroeg rijp, te vroeg rijk. Zal het Drenthe zo vergaan? De Surinamer gedroeg zich afgelo pen weekeinde al behoorlijk opge fokt, huichelachtig professioneel, de stoere beroepsspeler veinzend met agressief gedrag. Is hem de roem en de geur van geld nu al naar het hoofd gestegen? Er zijn ook voorbeelden dat het goed gaat. Robin van Persie! Clarence Seedorf! Uitzonderingen. Wat is in deze kwestie wijsheid? De waarheid is waarschijnlijk dat het armlastige Feyenoord heel graag meewerkt aan een transfer, vermoedelijk tegen elk aanneme lijk bod. Of niet, heer Vogelzang? TWaalf miljoen voor Drenthe is ab surd, de helft al! door Anne Roel van der Meer HEERENVEEN - Het einde van de soap rond Afonso Alves lijkt in zicht. De topschutter van SC Hee renveen meldt zich als alles goed gaat vanavond weer in Friesland. „Dat is zo goed als zeker", zegt di recteur Yme Kuiper. De clublei ding van Heerenveen had gisteren een gesprek met Alves' zaakwaar nemer Roberto Tiburcio en diens woordvoerder Caio Ziller. „Alves blijft voorlopig bij Heeren veen", zegt de laatste. Volgens Zil ler hebben Heerenveen en Alves tot nu toe geen enkel officieel bod gekregen van welke club dan ook. „Er zijn tot nu alleen veel mensen geweest die als zogenaamde zaak waarnemer van Alves onware praatjes hebben verspreid." Tiburcio ontkent niet de afgelopen tijd veel met clubs te hebben ge sproken, maar deze hebben alleen mondeling hun interesse in Alves kenbaar gemaakt. Zoals FC Porto, dat een bod zou voorbereiden. Op papier staat echter niets. Ziller zegt dat Heerenveen bereid is na te denken over de mogelijkheden van een transfer als een club zich alsnog meldt. „Tot 31 augustus is er nog veel mogelijk." Kuiper zegt dat het wegblijven van Alves niets had te maken met een mogelijke transfer. „Hij heeft een belachelijk lang seizoen gehad. Hij wilde even niets met voetballen te maken hebben na de Copa Ameri ca en zijn auto-ongeluk. Hij was er nog niet klaar voor en is even on dergedoken. We zullen er met hem over praten, want de manier waarop hij het heeft aangepakt, kan natuurlijk niet. Wat ons be treft sluit hij aan het einde van de week weer aan bij de training." Olaf Lindenbergh heeft zich giste ren door een enkelblessure niet ge meld bij de training van Jong Ajax. De 33-jarige middenvelder is niet langer welkom bij de eerste selec tie van de Amsterdammers en diende zich te melden bij het twee de elftal. „Door een blessure heeft SC Heerenveen verwacht Afonso Alves vandaag terug in Neder land. De spits had zich aanvanke lijk vorige week al moeten mel den, maar bleef weg. hij dat niet gedaan", zegt zijn advo caat. „Maar er is geen sprake van kwade wil." Lindenbergh staat in de belangstelling van zowel NAC Breda als NEC, clubs waarmee hij al gesprekken heeft gevoerd. De middenvelder heeft nog geen beslissing genomen over zijn toe komst. „Olaf weet dat hij salaris moet inleveren als hij naar een an dere Nederlandse vereniging gaat. Een buitenlandse club voor hem vinden is een moeilijk verhaal, om dat hij het laatste seizoen weinig heeft gespeeld", aldus Linden- berghs raadsman. Roda IC kan de eerste zes tot ne gen maanden niet beschikken over Jamaïque Vandamme. De Bel gische aanvaller scheurde zondag in het met 0-3 verloren duel tegen Getafe zijn voorste kruisband af DEN HAAG - FC Twente en AZ hen gelen naar de diensten van Jan Kol ler. De Tsjechische spits van het Franse AS Monaco wil bij zijn werkgever weg, nu hij voor ko mend seizoen geen basisplaats meer heeft. De twee eredivisionisten hebben concurrentie van het Turkse Fener- bah^e en de Engelse clubs Rea ding, Middlesbrough en Birming ham City. Dat melden de Tsjechi sche voetbalsite Fotbal IDness en het dagblad Sport. In de krant laat Koller weten geen zin te hebben in een seizoen bank- zitten en te streven naar „een an dere regeling." De transferperiode loopt op 31 augustus om midder nacht af Waanzinnige aanbieding! KRAS heeft 2 gewel dige acties bedongen in Mercure Haren! Zowel bij een 4-daagse als een 5-daagse vakantie in de maand augustus krijgt u de laatste nacht inclusief ontbijt GRATIS! Een 4-daagse reis boekt nu al vanaf slechts 69 i.p.v. 89 en een 5-daagse reis boekt u nu al vanaf slechts 99 i.p.v. 125! Als dat geen voordeel is... Dat wordt dus koffers pakken! UITSTAPJES IN GRONINGEN Groningen is een stad met verschillende gezich ten. Enerzijds vol historie en cultuur, anderzijds modern. De stad staat dan ook bekend om haar vele bezienswaardigheden. KRAS zet ze voor u op een rijtje. De grootste trekpleister in deze bruisende stad is het moderne Groningen Museum. Andere zeer opvallende gebouwen zijn de Kunstacademie Minerva, de gerestau reerde Stadsschouwburg en het kantoor van de Gasunie. Het gezicht van Groningen is de 97 m hoge Martinitoren. De winkelliefhebbers kun nen zich helemaal uitleven, er is een groot scala aan winkels. In het centrum vindt u ook tal van gezellige restaurantjes, terrasjes en cafés om even uit te rusten. Provincie Groningen heeft ook genoeg te bieden. Een bezoek aan de borgen mag u zeker niet missen. Borgen zijn de fraaie buitenverblijven van de jonkers uit de vorige eeuwen. De bekendste zijn de Fraeylemaborg in Slochteren en de Menkemaborg in Uithuizen. Ze hebben nu een museumfunctie. U ziet het, in Groningen hoeft u zich zeker niet te vervelen! MERCURE HOTEL HAREN U verblijft in het 3-sterren Mercure Hotel Haren, op slechts enkele autominuten van Groningen. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, bar, ter ras en gratis fietsverhuur (beperkt). INCLUSIEF: verblijf in Mercure Hotel Haren, in een 2-pers.kamer, met uitgebreid ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma. en vr. van 12/8 t/m 29/10 3 dagen 4 dagen 5 dagen Aug. v.a. €69 v.a.€69 v.a.€ 89 Sept.-okt. v.a. 69 v.a. 89 v.a. 125 Res.kosten 15 per boeking. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op een bezetting van 2 persoen. Reisnr. AUTO 17.679, zie www.kras.nl/17679

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63