Zeeuwen op weg naar Peking Hans Peter Minderhoud Stefan de Die sthWiileboordse Laurens Anthony van Assche PZC Woensdag 8 augustus 2007 41 Sport: dressuur Leeftijd: 33 Woonplaats: Harskamp Afkomstig uit: Westkapelle Kandidaat voor: landenwedstrijd, individuele wedstrijd Met Exquise Nadine en Exquise Escapado heeft Hans Peter Minderhoud twee toppaarden op stal. De dressuurruiter heeft net als Laurens van Lieren kans op deelname aan het EK in Turijn en zal ook in beeld zijn in aanloop naar Peking. Voor Minderhoud is het zaak nog vaak voor internationale jury's te rijden. Dan beginnen de puntengevers hem te kennen en zal hij uiteindelijk ook hoger beoordeeld worden. Sport: zwemmen Leeftijd: 20 Woonplaats: Amsterdam Afkomstig uit: Terneuzen Kandidaat voor: 100 meter vrije slag Stefan de Die heeft zich begin juni geplaatst voor het EK in Eindhoven, dat in maart volgend jaar is. Het wordt zijn eerste grote titeltoernooi. De zwemmer heeft op de 100 meter vrije slag een persoonlijk record van 51,10 seconden staan. Daarmee hoort bij bij de top vijf van Nederland. Naar Peking mogen op elk nummer maar twee zwemmers per land uitkomen. De limiet voor 's lands nummer één is voorde nummer twee 50,95. Vandaag over precies één jaar, op 8-8-2008, beginnen in Peking de Olympische Zomerspelen. Enkele Zeeuwse sporters doen in de komende maanden al mee aan EK's of WK's. Voor de één is plaatsing voor de Spelen ook al zo goed als zeker, de ander moet nog heel hard werken om in China te komen. De PZC volgt alle kandidaten op de voet. Halen ze de limieten? Groeien ze naar een olympische vorm toe? En mogen ze hun droom in Peking waar gaan maken of is Londen (2012) een reëler doel? MNSSEN-FRITSI Sport: turnen Leeftijd: 18 Woonplaats: Zwijndrecht Afkomstig uit: Sas van Gent Kandidaat voor: landenwedstrijd Anthony van Assche doet, net als Goesenaar Carlo van Minde (19), mee aan het WK. Dat is vanaf 2 septem ber in Stuttgart. In Duitsland worden de olympische tickets al verdeeld. Nederland moet bij de beste twaalf landen komen om als team naar Peking te mogen. Lukt dat, dan is Van Assche redelijk zeker van deelname aan de Spelen. Reëel is dat echter niet. Op het afgelopen WK werd Oranje 23e. PZC Willem Adriaansens bron Roeland van Vli-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61