ill dat ene vogeltje nou toch uit?' Fortis aandeelhouders: Bedankt voor uw steun. Speciale politieteams tegen geweld stappers Politie arresteert vier mensen in fraudezaak Amsterdam-Zuidoost n i I 1 fl ft "*00 i B Op 6 augustus hebt u overtuigend uw steun laten blijken voor ons voorstel met betrekking tot de acquisitie van bepaalde activiteiten van ABN AMRO Holding N.V. Dankzij u kunnen wij nu onze geplande groeistrategie voortzetten. Daardoor zal Fortis de marktleider in de Benelux worden en tot de top 5 van banken in de eurozone gaan behoren. Het zal uitgroeien tot een toonaangevende internationale financiële instelling met hoofdkantoren in Nederland en België en met wereldwijd meer dan 80.000 medewerkers. Het is uw steun die ons in staat stelt te groeien. Daarom houden we bij elke stap die we nemen uw belangen voor ogen. FORTIS 'MÈi fM ^wW; PZC Woensdag 8 augustus 2007 5 krijgt volgens hem weliswaar ein delijk prioriteit bij de opsporing, maar tevreden is hij nog lang niet. Het systeem van ringen, bedoeld om alleen legale, gefokte vogels te merken, blijft zo lek als een mand je. Stropers vragen hele partijen ringen op bij vogelbonden en schuiven ze vervolgens om de pootjes van wilde kuikens. Zijn de dieren te groot? Dan wordt het me talen ringetje opgerekt. „Wij mer ken ook dat het heel makkelijk is om te rommelen", zegt Verheij van Functioneel Parket. Peeters pleit in zijn rapport daarom onder meer voor een databestand van pootringen en een onafhankelijke instantie die ze verstrekt. Minister Gerda Verburg (Natuur) beloofde in maart de zaak snel op te pak ken, maar concrete afspraken zijn nog steeds niet gemaakt. „Wij vin den dat het allemaal erg lang duurt", zegt Peeters. „Het gaat moeizaam met het ministerie." Volgens Natuur wordt er wel dege lijk aan gewerkt. Eind september is volgens een woordvoerster op 'directieniveau' overleg gevoerd, onder meer met Vogelbescher ming Nederland. Boswachter Smits verwacht geen wonderen. Zo lang vogelhouders bijzondere soorten willen, blijft er een markt voor stroperij. „Er zijn zelfs mensen die alleen de eieren verzamelen." Bovendien zijn het rapen van nesten en de vogelstro perij van alle tijden. Daders weten dat het verboden is, maar zien er vaak geen enkel kwaad in. Smits: „Als je met ze praat zeggen ze: 'Ach doe niet zo flauw, dat ene vo geltje. Wat maakt dat nou uit?' In hun zak hebben ze dan een vogel Een groep jonge lepelaars wordt verzorgd door een medewerker van een vogelopvangcentrum. Een bosuil en een zanglijster in een kooi. in een nylon kous. foto Phil Nijhuis/GPD foto CPD AMSTERDAM - De politie heeft giste ren twee mannen en twee vrou wen opgepakt op verdenking van fraude bij een stichting in Amster dam-Zuidoost. De vier, onder wie een ambtenaar van de gemeentelij ke dienst maatschappelijke ontwik keling, verduisterden vermoedelijk honderdduizenden euro's. Het viertal zou subsidiegeld van mensen in financiële nood heb ben verduisterd. Ook hebben ze waarschijnlijk valse aanvragen voor financiële hulp opgemaakt en echte verzoeken gedeeltelijk of helemaal niet uitgekeerd. In de ad ministratie staan ze echter als uit gekeerd te boek. Verder blijkt dat de ambtenaar, die gedetacheerd was bij de stichting, ontucht zou hebben gepleegd met een cliënte. Deze vrouw was afhankelijk van de beslissing van deze verdachte of ze het benodigde geld zou krijgen. DEN HAAG - Gespecialiseerde 'hore- cateams' moeten het geweld van stappers tegen agenten kunnen te rugdringen. Dat schrijven onder zoekers in een rapport van Binnen landse Zaken. De orde bewaken in een uitgaans gebied, waarbij veel aanwezigen onder invloed zijn van drugs en al cohol is immers moeilijk en speci fiek werk. Bovendien vervullen de omstanders in dergelijke omstan digheden zelden een kalmerende rol. De kans is juist groot dat zij zich met de zaak zullen bemoeien. Daar goed mee omgaan vergt, al dus de onderzoekers, fitte agenten met zeer goede communicatieve vaardigheden. Volgens hen lopen agenten in plattelandsgebieden een groter risico om slachtoffer te worden van uitgaansgeweld. Het duurt vaak langer eer zij verster king krijgen. Bovendien hebben ge middeld genomen minder erva ring met uitgaansgeweld dan colle ga's in de grote steden. De onderzoekers bevelen de poli tiekorpsen ook aan zo veel moge lijk één lijn te trekken als het gaat om wat wel en wat niet meer wordt geaccepteerd aan schelden, bedreigen, duwen en trekken. Die afspraken zouden opgenomen moeten worden in een stappen plan, waarbij per uitgaansgebied de risico's en knelpunten in kaart zijn gebracht. Getting you there. Verantwoordelijke uitgever: Fortis SA/NV, Koningsstraat 20,1000 Brussel, België - Fortis N.V., Archimedeslaan 6, 3584 BA Utrecht, Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5